Holanďan napojený na elektřinu


Ono se řekne Itálie, horká země na jihu Evropy. Horká je během léta, kdy se vámi vyprodukovaný pot na čele chová jak rozpálený olej na pánvičce, ale v zimě máte pocit, že ty Italy snad doma nenaučili topit. Holanďanova kancelář navíc byla ve vlhkém renesančním paláci takřka v podzemí, bez slunečního světla a bez topení.

Taková vlezlá zima v Itálii, to není nic pro amatéry. 
Holanďan tak ve své vychytralosti přivezl domů haldu vyhřívacích deček (na obrázku model na krk). Ostatně když mě žádal o ruku a žebral, abych ho udělala tím nejšťastnějším mužem pod sluncem, dal mi rovnou vyhřívací prostěradlo. Místo zásnubního prstýnku. Jako důkaz, že mi s ním bude vždycky dobře.

Já byla nadšená, že se najde chlap, co nemrachuje s tím, že mě dokáže zahřívat po celou noc (a přitom se o mé blaho postará) a jemu se ulevilo, že se bude moc v noci i vyspat.


Tyhle vyhřívací dečky do kanclu se však daly připevnit přímo na tělo. Stačilo dečku hodit na záda, zapojit do zásuvky a čekat, až teplem zrudnou tvářičky.

A zatímco začátkem zimy měl Holanďan dečku jen na práci v kanceláři, kterou po pracovní době vždycky decentně mrdnul na stůl, s nadcházejícími krutými italskými mrazy s ní začal chodit i na schůzky, konference, obědy a jiné společenské události.


Ne, že by si někdo všimnul nějaké dečky. Byla konec konců schovaná pod svetrem. Jen ona šňůra, která se zapojovala do zásuvky, vytvářela jakýsi vyčuhující ocas.

Všem spolupracujícím i náhodným hostům se tak denně dostávalo zajímavé podívané:

 • Holanďan s kabelem visícím ze svetru si sviští udělat kafe.
 • Holanďan s kabelem visícím ze svetru běží za šéfem.
 • Holanďan s kabelem visícím ze svetru prosí sekretářku, aby to odeslala ještě dneska. 
 • Holanďan s kabelem visícím ze svetru čeká frontu na oběd.
 • Uhlazený Holanďan v obleku a se zapojenou dečkou se účastní mezinárodní konference.
 • Uhlazený Holanďan s kabelem visícím z obleku na coffee breaku.
 • Uhlazený Holanďan s kabelem visícím z obleku diskutuje s ostatními nad složitými otázkami ekonomie.
 • Uhlazený Holanďan s kabelem visícím z obleku pózuje fotografovi na fotku se všemi účastníky konference.

Čouhající kabel Holanďan nepovažoval za nic zvláštního, nijak se za to nestyděl a naopak na zvídavé otázky odpovídal: "Jsem ekonom zabývající se elektřinou. Jsem tak rád připojen přímo ke zdroji!"

Normální to nepřišlo nikomu, ale milovali to všichni.
Brala jsem to tak jako polehčující okolnost v moment, kdy žebral, abych ho udělala nejšťatnějším mužem pod sluncem. Nikoli tu šňůru, ale tu úžasnou vlastnost umět každou blbost přetočit ve srandu.

Koho za tuhle vlastnost obdivujete vy?
Luc.


9 komentářů:

 1. To je sranda :-) Já se těším, až budu svou dceru poučovat, ať dělá něco, co já jsem jako malá neuměla - kašlat na ono "seš divná" spolužáků a přetočit to v žert :-) Nebo až bude jediná bez značkového oblečení - přetočit to v "jste mimo, tohle teď ve světě letí! :-))) No, kdo určuje módu?? :-)) Zahřívací dečka, to by se mi šiklo. Nemám ráda zimu :-) Dá se to sehnat i v Čechách? Letos jsem měla pocit, že jsme tady zvyklí na zimu (máme topení), ale ne na vedro (nemáme siestu a klimatizace všude možně). Na jihu jsou na tom zřejmě zas naopak :-) Ale to radši snesu vedro bez klimošky :-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Aves,

   vyhřívací dečky kupujeme v elektru, najde se jich tam spousta :-)
   A pravda - radši hice bez klimošky než krutou zimu!

   Vymazat
 2. Ta dečka by se mi šikla! Až se zase příště uvidíme, tak se nebudeš divit a už budeš vědět, o co jde. Když si zahřeju kříž, tak bych to možná vydržela bez punčoch v sukni a kozačkách jako Italky. Že ony provozují dečky?

  OdpovědětVymazat
 3. :D
  já tvého muže od příštího týdne mám jako přednášejícího (pokud už se uzdraví ^^), takže budu koukat po kabelu" :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele, v Čechách se k vyhřívací dečce mimo domov ještě nedopracoval. Ale třeba to přijde. Každopádně přeju úspěšnej semestr s minimem trápení :-)

   Vymazat
 4. Tak slovní spojení mrdnout něco někam jsem neslyšel už pěkně dlouho, natož to někde vidět a přečíst =D.
  No a náhodou, přetočit každou blbost ve vtip, s tím se musí člověk narodit, to se nenaučíš..aspoň máš doma veselo (i když chápu, že zvídavé pohledy při postávání před divadlem s Holanďanem a jeho čouhajícím kabelem asi moc příjemné nejsou...ups)

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat
 5. Tak to je super :D :D V životě jsem nikoho s takovým ocasem nepotkala, ale až ho potkám, budu shovívavá, protože budu vědět, že jinak by jistojistě zmrznul :D Akorát nevím, jestli to bude dělat ještě někdo jiný než Holanďan... :D

  OdpovědětVymazat
 6. Tak to je super. Ja nic podobneho s vycuhujicim kablikem nepotkala, ale mamina ma vyhrivaci decku a parkrat se stalo, ze ji na noc zapomnela vypnout a malem ji shorely zada i zadek. :)

  OdpovědětVymazat