Horší jak malý dítě

Všechno důležité se stejně člověk dozví na pláži.Asi 2 leté dítě si bere kyblík, kde má hezky hrabičky, lopatky a bábovičky a pyšně odchází si stavět hrad z písku. To už se za ním pomalu a otráveně courá otec, zřejmě aby na malého dohlédnul. Prcek spokojeně staví bábovičky a hrabe v písku, táta jenom sedí a dává na syna pozor.

Pak přijde vlna, dítěti hrad spláchne a to se začne vztekat. Aby ho táta na přecpané pláži utěšil, začne mu pomáhat s novým hradem. Syn se chvíli nechá přemlouvat, nakonec mu to nedá a pustí se do díla znovu.

Po 15-ti minutách:


Táta si přivlastnil všechny hračky - celý kyblík, hrabičky a lopatky a staví už desátou bábovičku. Nadšeně hloubí jámu v písku a běhá s kyblíkem k moři pro vodu. Hrad pěkně uplácává, vedle zřejmě ještě staví zahrádku a zapáleně ji rozhrabuje. A furt běhá pro tu vodu, jelikož jezírko na zahrádce mu jaksi vysychá. Bere tak opět lopatičku do ruky a hrabe dál. Dítě mezitím smutně kouká na svoje hračky, co má u sebe táta a znudeně hrabe tím jediným, co mu zbylo - prstem, u táty na "zahrádce."

Takže tolik asi k chlapům...
Luc.

9 komentářů:

 1. Jako bych se viděl v době, kdy byl brácha malej a mě bylo cca. 15-16 =D..

  No cooo, no cooo, zavzpomínal jsem při tom vždycky na dovolenou v Bulharsku, když mi byly 4 roky a nutil jsem dědu hloubit na pláži díru, do který bych se celej vešel =D (že do ní zahučela pak jedna postarší paní a pochroumala si kontík..no vy byste tahali s sebou na pláž nějaké výstražné zábrany? Má koukat po nohy kam šlape...)

  Prima pondělí =)

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat
 2. Tak to je pecka, naprosto přesné Luci :) Já pracuju v hračkářství a třeba autíčka na dálkové ovládání si kupujou tatínci vyloženě pro sebe a ne pro malé synky :D a klidně mi to i přiznají :D

  Essence novinky: Podzim 2015 + GIVEAWAY!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mi připomnělo, že když jsme byly se sestrou malý, tak jsme si moc přály to kakaco-čůraco-blicí miminko a k našemu překvapení jsme dostaly auto na dálkový ovládání. Strejda, kterej nám ho koupil,z něj měl obrovskou radost :-D

   Vymazat
  2. Auto na dálkové ovládání? To je přece sen!

   Vymazat
 3. kamarat zbiera lietadielka z kinderiek. na vsetky burzy chodil so synom.pruser nastal ,ked mal syn cca 14 a odmietal chodit s tatinom.tak sa im narodila dcera.opat sa schyluje k pruseru,mala uz ma 12 :-)

  OdpovědětVymazat
 4. To mi připomnělo, jak jsem dostala od Ježíška na Vánoce jako malá Jeep na dálkové ovládání. Měla jsem strašnou radost, páč mě panenky apod moc nebraly (bavilo mě akorát si hrát že jsou to striptérky, nebo že se mlátí, nebo že souloží s Kenem :D ). No jenomže jsem ten Jeep dostala od taťky a to, že to byl takový dárek co si vlastně koupil sám sobě jsem pochopila až po té, co si s ním prvních několik měsíců hrál jen on a nechtěl mi můj Jeep ani půjčit. Strašně mě to štvalo. Přestalo ho to bavit až ve chvíli, kdy mi bylo 15... A to už ten Jeep pak nebavil ani mě :D.

  OdpovědětVymazat