Raději nerozmazávat

Vypadá to jako čokoláda, a není to čokoláda.

Pamatuju si, že jsem recepční omluvně říkala, že v tom pokoji se nedělo to, na co to vypadá. Jelikož byl ale hotel rezervován na Holanďana, nemusela jsem se bát, že bych Česku dělala ostudu. To bych nesla těžce.

Znáte kombo máslo? Já ho taky neznala. Čistá surovina, údajně podobná máslu bambuckému, byla sice skoro černá a mazlavá, ale měla pomáhat na bolavé klouby a namožené svaly. V Bulharsku vyšlo na pár kaček a já pod vidinou nového exotického másla si koupila pořádnou pixlu.

Večer jsem hodlala vklouznout do vany a dopřát svému zuboženému tělu olejovou kúru. S kombo máslem. Začátek mé seance ve vaně začínal slibně. Vydatné máslo vypadalo na maximální potěšení z koupele. Ponořila jsem se a na chvíli vytuhla.


Při probuzení mě čekal pohled na cosi, co výrazně připomínalo ekologickou katastrofu. Celá pokrytá hnědou zapáchající hmotou, která mi na těle tvořila "ropné skvrny", jsem tupě sáhla po bílém hotelovém ručníku.
Základní amatérismus.

I vypustila jsem vodu a chtěla se ze sebe tu hrůzu ospršit.
Bohužel se nedařilo, ač jsem měla pocit, že jsem si divokým drbáním odírala všechny vrstvy kůže. Osušit jsem se bílým ručníkem nemohla, a tak jsem křikla na Holanďana, aby mi šel pomoci umýt záda. A zadek.


Do koupelny vpadl Holanďan s širokým úsměvem, jelikož to vypadalo na příslib velké večerní romantiky, místo toho viděl mě pokrytou hnědými nánosy ve vaně, která už odmítala vcucávat víc té podivné hmoty. Obrat jeho natěšených myšlenek byl znatelný na výrazu ve tváři.

"Ježiš, honey, proč si nic neřekla? Mám tu na průjmy nějaký léky," koktal ze sebe zmateně. Moc se mu nechtělo dovnitř, pak si ale řekl, že v dobrém i ve zlém a hodlal pomoci. Říkala jsem, že já jsem v pohodě, ale to blbý máslo nejde dolů. Rozhodně tedy ne po dobrým.

Padla i ta poslední vrstva kůže.

Problém byl však jiný - vana! Neoplývala úplně zářivou čistotou. Neoplývala ničím, co by připomínalo bílou vanu. Po ruce na hotelu navíc nebyl ani hadr, ani odmašťovadlo. Jak to mám sakra vydrhnout?


Do půlnoci zbývala půlhodinka a jediné, co bylo po ruce byla rolička toaleťáku.
Nerozmazávala bych, jak jsem vanu čistila. Nejsem na to úplně hrdá. K výsledku se dá říct asi jen to, že ekologická katastrofa se taky nezpacifikuje přes noc a že jsem byla ráda, že to byla naše poslední noc v daném hotelu.

Omlouvám se pokojským. Doufám, že to pustilo. Nebo že to jednou pustí. Časem. Že nebude třeba ten pokoj zapečetit.

Nějaké vaše zážitky?
Luc.

12 komentářů:

 1. Já bych recepční asi nic neříkal..maximálně bych nechal vzkaz a nějaký omluvný dárek na pokoji pro pokojskou =D a dále bych to už nerozmazával =D.
  Já asi žádnou takovou vtipnou příhodu nemám.. Snad jen, ségra jednou ucpala v apartmánu v Chorvatsku záchod, protože do něj vysypala spálené čevapčiči..no pro pana domácího to na první pohled asi taky musel být šok =D
  Ale hele, takový příběhy jsou k nezaplacení..je na co vzpomínat s úsměvem ;)

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat
 2. tou pokojskou bych tedy nechtela byt :)

  OdpovědětVymazat
 3. Ježiš marjááá :D Výborný příběh!

  OdpovědětVymazat
 4. Nooo..taky bych na recepci nic nerikala. 10€ trinkgeld a vanu vydrbou jedna radost.

  OdpovědětVymazat
 5. tak to nemá chybu...chtěla bych být muškou, když přišla uklízečka :-) . ta si určo myslela, co tam bylo za točo :-) :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Tak to jsi mě pobavila, uplně si to představuju :D :D :D

  Bella z Belliny tajnosti - můj tajný, 100% autentický deníček o všem, co nemohu běžně řešit s ostatními

  OdpovědětVymazat
 7. Tak to je historka typu: tohle nevymyslíš! Život přináší někdy neskutečný situace, ze kterých je těžké vybruslit bez ztráty bodů. :-)
  Pobavila jsi mě.

  OdpovědětVymazat
 8. Miluju tvoje články o Tobě a Holanďanovi :D jste úžasný pár :) a píšeš skvěle, prostě úžasně :D tvůj humor, nadsázka, hovorový jazyk.. prostě úžasný, miluju tvoje články :)

  Ráda bych Tě pozvala na svou GIVEAWAY!

  OdpovědětVymazat
 9. Pobavila som sa :D Prírodné veci sú nevyspytateľné. Ja som si raz kúpila mumio tablety na posilnenie imunity. A rýchlo som si jednu dala do úst a pokračovala z lekárne do supermarketu kúpiť nejaké jedlo. Ako sa mi to začalo topiť v ústach, začala sranda. Bolo to tak hnusné. Nedalo sa to ani prehltnúť, aby ma nenaplo. Nemala som to ani kam vypľuť. Statočne som to docmúľala. Ešte pri pokladni na mňa predavačka čudne pozerala, pretože som z tej pachute v ústach robila stále grimasy, krivila ústa a prižmurovala oči :-)

  OdpovědětVymazat
 10. Vlastní nechutnej z hotelu nemám, ale mohu posloužit jedním od kamaráda. Jednou večer to přehnal s alkodrinky a redbullem, a jako naschvál nemohl v noci najít svoje patro s pokojem, ani toalety na chodbě. Jediné, co našel otevřené byla úklidová komůrka - kyblík, mop...a hadr na utření. Myslím, že tohle nespravilo ani pár eurocentů, co tam uklizečce nechal jako omluvu.

  OdpovědětVymazat
 11. :D :D Tak to mě pobavilo. Já teď nedávno spala na hotelu v Brně, týden čerstvě obarvéné vlasy na zrz a jak jsem se na hotelu ospršila a zabalila vlasy do ručníku, pak ho sundám a on vypadal jako od krve. :D Také doufám, že to pustilo, doma mám totiž samé červené ručníky a často je peru, takže mi nedošlo, co to udělá na bílém ručníku.

  OdpovědětVymazat