Za boj proti rakovině prsu: Módní přehlídka Ruce na prsa


Rakovina prsu.
Mluví se o ní hodně, měsíc říjen je spojován s bojem proti této nemoci, většinou se ale zapomíná na jeden fakt: rakovina prsu se čím dál častěji diagnostikuje už i mladým dívkám 20+, které její prevenci podceňují.

Já taky. Moc ráda jsem se tak zúčastnila Módního čaje o páté, módní přehlídky, která šířila osvětu o prevenci a samovyšetření prsu. Hlavní hvězdou byla modelka Andrea Verešová a Iva Kubelková, která pro změnu akci moderovala.

Součástí celého večera, a zato jsem fakt ráda, byla i názorná ukázka samovyšetření. Dokonale to vyděsilo nás všechny. Přitom k prevenci stačí málo - pravidelně každý měsíc, ve stejný den cyklu prosahat prsa a lymfatické uzliny a v případě jakéhokoli podezřelého nálezu utíkat ke gynekologovi.


Přehlídky byly vlastně dvě.
Začínalo se unikátními šperky ZORYA, které zdobily po celý večer jak Ivu Kubelkovou tak Andreu Verešovou, druhá přehlídka pak byla v režii každé z nás.

Prezentace outfitu podle našeho výběru byla doplněná o růžové botasky Novesta, které byly symbolem boje za rakovinu a celého večera. Samozřejmě společně s růžovými stužkami. Já vynesla model od návrhářky Terezy Havránkové, která šije pod značkou SHIU. Terka má ráda extravagantní střihy a výrazné křivky, takže splývavé šaty doplnil osvětlený límec.

Extravagantní podsvícený límec má na svědomí Tereza Havránková.
ZORYA šperky
Růžové botasky NOVESTA jako růžový symbol celé akce.
Zatím jsem nepotkala nikoho, kdo by byl krásnější než Kristine.
Jana Schwarz alias Jane Bond vynesla své boží šaty.
Herečku Nikol Kouklovou určitě znáte. Je skvělá, má výborný blog i hřívu.
Výjimečně za přísnou. Jana Janata za blog Love Fashion.
Kočky z Made in PRG
Running Blondies vystihly outfit na jedničku.
A konečně...Veronika D.

Já děkuji organizátorům Ruce na prsa za vynikající večer a neuvěřitelnou ochotu kdykoli kamkoli přijet nebo vysvětlit celou problematiku věci. Můžete se jich ptát, jsou kdykoli k dispozici a připraveni pomoci.

Díky,
Luc.

Za fotky děkuju organizátorům a PhotoGrab.

7 komentářů: