Hodina biologie na základce


"Víte, proč Bůh stvořil Evu?" zeptala se nás zcela vážně učitelka první hodinu biologie na základce. "Protože už Adama bolela ruka."

Osmá třída plná čtrnáctiletejch puberťáků a ono ticho.
Nikdo z nás to nepochopil.
Ti nejbystřejší klopili zraky a čtyřkaři říkali, že už asi tuší.

Inu, nebyl internet a vzdělávací rubriku "Láska, sex a trápení" mělo v té době snad jedině Bravíčko.
Na naší obhajobu ale musím podotknout, že celou šestku a sedmičku jsme v přírodovědě brali nějaké debilní brouky a houby, lehce nás tak otázka o lidském těle zaskočila.

"Bože, vy jste pakouni, to jsem ještě neviděla," podotkla učitelka a řekla, že takhle blbou třídu neučila od 70. let.

Tuhle naší ráznou paní učitelku jsme milovali. Učila nás přírodovědu a pozemky. Pamatovala si nás jménem všechny, ale používala na žáky jen 4 kategorie:

1.) Breberky. Breberky bylo oslovení milé, většinou tak nazývala holky, které prosila, ať jí dojdou pro umělé orgány nebo vycpané ptáky do kabinetu.

2.) Berušky. Beruška byla každá, která z toho kabinetu přinesla toho správného ptáka nebo která věděla něco o aortě. Tyhle vlezdoprdelky jsem bytostně nesnášela!

3.) Blbouni. To bylo klasické povzdychnutí nad našema nevědomostma. Záleželo na tónu v hlase, se kterým to pronášela. Občas to bylo i láskyplné. Třeba jako na konci roku, když se s námi loučila. "Vy jste takoví blbouni, že mi až budete chybět."

4.) Pakouni. Pakounama nazývala všechny kluky už z principu a holky jen v případě, že jí vyplely místo plevelu bylinky. To po nich ještě mrskla motykou!

Povšimněte si, že zatímco my holky mohly šplhat po žebříčku jejích sympatiích, kluci zůstávali navždy blbounama a žádné orgány jim nepomohly.

(Pokřivenou) beruškou jsem mohla být jedině tak na karnevalu.

Ptáte se, jak jsem si vedla já? Inu. Zatímco při pozemkách s hráběma v ruce jsem se řadila k pakounům, jelikož jsem v sobě ještě neměla tolik citu pro přírodu jako mám dnes, že, na hodinách přírodovědy jsem bývala breberkou.

Málokdy se mi stalo, že bych z kabinetu donesla ledviny místo žlučníku. Ale beruškou jsem být taky nemohla. S ptákama to totiž bylo horší, to uznávám. Jak se šlo do kabinetu pro ptáka, zase mi hrozila nálepka blbouna.

Víc takových učitelů. Byla to skvělá léta.
Nějaké vaše zážitky ze základky?
Luc.

PS: Ten vtip jsme pochopili až na straně 138 v učebnici biologie.
 

7 komentářů:

 1. =D =D =D dík za každé takové ráno!
  Vzhledem k tomu, že nad Adamovou bolavou rukou jste přemýšleli, tak při větě, ať donesete vycpané ptáky, jste asi taky mysleli na ty opeřence, co? =D
  My měli podobně naladěnou angličtinářku na gymplu..ach, nejlepší hodiny a roky s ní.. Nejlepší byly situace, kdy z nás se ségrou se snažila dělat zamilovaný páreček =D

  PS: roztomilá beruška karnevalová..já chodil za doktora nebo šmoulu =)

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat
 2. Mile a pobavila jsem se. Bohuzel zadnou takovou ucitelku jsem ja nikdy nemela. Jako berusce ti to moc slusi. Dnes by ti to take moc sluselo a taky jen s tim kolem krku!

  OdpovědětVymazat
 3. Takovou učitelku chtějí všichni žáci! :D My měli podobnou. Stírala blbouny a na holky byla milá, přemilá. :) A teď na na vyšším gymplu máme taky vtipné učitele. Ale ty už si z nás dělaj srandu nonstop. Protože... nejsme zrovna šprťácká třída. :D
  The world by Maria

  OdpovědětVymazat
 4. Já ak trochu trpěla na hodinách rodinné výchovy, vzhledem k tomu, že jsme byly ve třídě jen dvě holky, v devítce jsme měli rodinku poslední hodinu v pátek a má spolužačka byla sportovní reprezentantka, většinou jsem ji absolvovala sama mezi bandou puberťáků, kteří porovnávaly změny působící dospívání na kazetě VHS, (kterou nám učitelka velkoryse pustila a odešla) a mnou - já byly malá, hubená a prsa neměla - moc toho nevykoukali :D

  OdpovědětVymazat
 5. :-D to je krásné :) já měl vždycky na učitele smůlu, ikdyž vlastně možná spíš oni na mě... :D nejvíc jsem si ale zamiloval hodiny fyziky. Jednou (asi ve třeťáku) mi paní učitelka totiž řekla, že si nikdy nevšimla jak mám hezké zuby.. :-D od té doby se na písemkách místo čtyřek začaly objevovat jedničky :D
  S vycpanými ptáky bohužel zkušenosti nemám :-D jediné co mi připomíná biologii je jizva v zadu na hlavě z hodin mineralogie :D

  OdpovědětVymazat
 6. Tak to je úžasný článek :D Moc mě to pobavilo. Já mám podobnou učitelku teď na střední (od prváku) a samozřejmě je to profesroka biologie. Ta nám taky říká breberky apod. Nebo veverušky :D Je toho hodně...ale je to skvělá učitelka...pokud ji nechytne cholerický záchvat (bohužel....je to často :D)
  http://chaoticandglamour.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 7. Já školu milovala, chodila jsem se tam každé ráno pobavit. Soustředěně jsem sledovala, kde se děje něco vtipného, u žádné kraviny jsem nikdy nesměla chybět. Moje příběhy z období škol by vydaly na tlustou knihu. :) Na gymplu jsem se hned ujala zapisovatele perliček a ten sešit jsem měla vždy v lavici a hned každou hlášku spolužáků či učitelů zapisovala. :D A pak jsme si to na srazech četli a smáli se. Nevím, období školy pro mě bylo období zábavy a smíchu. Měla jsem samé jedničky a na každé stránce cca 3 poznámky, jednou i třídní důtku. Občas mě vyhazovali i za dveře, abych se tam šla vysmát. Ale když záchvat smíchu pominul, stačilo otevřít třídu, vejít, podívat se na úču, která byla vzteky rudá, a vybuchla jsem smíchy zas. :) No, asi jsem si tu porci smíchu tenkrát vybrala, páč teď se už pár let léčím z depresí. :/ To je happy end.
  blog Měj se ráda

  OdpovědětVymazat