Jak si hezky zamořit byt


Včera jsem si poradila s pojistkama a zkratem v obýváku, dneska jsem opravila skříň a minulý týden jsem zamořila půlku ulice a jsem si jistá, že i vyhubila všechny myši v kanalizaci.

Díky své lásce k česneku jsem v tom mužském světě nikdy nepatřila mezi MUST-HAVE. Abych se ale neochudila o nadávání na celé mužské pokolení a mohla s kamarádkama nad sklenkou mizernýho vína nadávat, že všichni chlapi jsou stejní a jde jim jenom o to jedno, jala jsem se česnek ze svého života vymýtit.

Až nedávno mi padlo oko na česnekový éterák na internetu. Celá rozněžněná ze svého objevu - který člověka navíc dokáže geni(t)álně odparazitovat - jsem koukla na spokojeného Holanďana a usoudila, že teď už jsem ve stavu, kdy mi nic nehrozí.

Chci říct. Už jste někdy četli titulek: "Zapáchala česnekem, ubil jí motykou?" 
No vidíte, že ne.
Navíc jsem hodlala éteráček užívat pouze před spaním, kdy Holanďan usne hlubokým, klidným a spokojeným spánkem. Do rána všechno vyprchá a já budu zdravá, vitální a s krásnou čistou pletí.

Krabice, ve které éteráček dorazil, voněla příjemně po bramboráčcích, což mě nadchlo. Po otevření se sice konal menší šok z toho, jak intenzivní vůně umí být, ale lahvičku jsem po užití dobře uzavřela, zavřela do igelitového pytlíku, obalila bublinkami a dala pro jistotu do lednice.

Holanďan byl nadšen, když přišel domu a cítil bramboráky a o něco méně nadšen, když zjistil, že žádné nejsou. Ale tohle ještě rozdýchal. Odér, který během pár dní ochromil náš byt, už ne.


Ta malá uzavřená, schovaná a zabalená lahvička "navoněla" kdeco.

Smrděla víčka od jogurtů.
I vařené brambory chutnaly po česneku.
Salát z lednice jsme identifikovali jen podle vzhledu.
Česnekem chutnalo rovněž veškeré nádobí.
Dezinfekční účinky česneku jsme poznaly i na zubních kartáčcích v koupelně.
Vůně se táhla škvírami ve dveřích, a tak jsme "bramboráky" cítili už z prvního patra. 
Vlastně jsem si docela jistá, že závan ostrosti mě ošlehnul i ve sklepě.

Jo. Byl to kvalitní éterák. Pyšná na sebe jsem! Pánský MUST-HAVE ale asi nikdy nebudu. Jejich blbost.
Co vy a odérové zážitky?
Luc.


6 komentářů:

 1. K čemu je takový éterák dobrý? Česnek moc nemusím, takže to je děsivá představa.

  OdpovědětVymazat
 2. No, Lucie, keby si bola mojou susedkou, už by som pichala do voodoo panenky. Cesnakový a cibuľový zápach neviem vystáť a zdravé-nezdravé, nie som fanynkou týchto potravín a bojujem proti nim všetkými možnými prostriedkami :D
  Ale prosím neber to ako hate, tvoj blog ma baví :)

  OdpovědětVymazat
 3. Já česnek a cibuli miluji od dětství, už tenkrát jsem je ráda chroupala (jako jiní jablko). A nevím proč, mám pocit, že když jím česnek, vůbec ho ze sebe necítím. Tak fakt celý život přemýšlím, jestli mi z něj vždy tak otupí čich nebo jestli ho moje tělo tak stráví, že ani kůží nic neunikne. Bramboráky dělám často, mně víc než zápach česneku štve smrad oleje po celém domě, než tu hromadu bramboráků osmažím. :D
  blog Měj se ráda

  OdpovědětVymazat
 4. Ptala ses na odérové zážitky. Mě napadá jeden. Před dvěma dny jsem vezla dva chlapy autem. A najednou cítím puch. Říkám si, že si asi jeden z nich u....(ulevil). Fuj, bylo to nechutné. A co teď, mám začít otevírat okénko? Samozřejmě situace, že všichni tři se dál bavíme, všichni předstíráme, že vůbec nic necítíme. Já si kladu otázku, který z nich to asi byl a co když si ten, co to nebyl, bude myslet, že to já???? Asi za hodinu jsem jela zpět, už sama. A v tom místě najednou ten samý smrad. Takže to šlo z pole, ale nebyla to klasická močůvka či hnůj. Nějaká novinka asi, ale asi bude dost dobrá. Mně se tedy ulevilo, že si předtím nikdo neu...l, jen jsem si řekla: Snad tudy pojedou pak oba zpátky a i oni poznají, že to šlo z pole, že jsem to nebyla já.
  blog Měj se ráda

  OdpovědětVymazat
 5. Česnek miluju, ale na druhou stranu, všeho moc škodí =D.

  A zážitky s odéry ani moc nemám, respektive na nic výrazného si nepamatuju..s přilepeným ho*nem na botě domů už v životě nevědomky došel každý :3

  PS: vyvolala jsi ve mě normálně chuť na bramboráky a česnek..dnešní večeře je jasná =D (zas budu ještě tučnější =/ a z hot yogy se zrovna moc nehubne.. =P )

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat
 6. Já teda nevím, ale rozhodně česnek v takové míře nemusím

  OdpovědětVymazat