Česká Miss 2016: Denní harmonogram finalistek


Budíček v sedm ráno, večerka o půlnoci.
Přivítejme 2. den soustředění soutěže Česká Miss.


8:00


Po snídani, na kterou některé finalistky dorazí krásně nalíčené a některé jen s nepatrným zásahem řasenky, vyrážíme do zimy na prohlídku Ekocentra. Projít si celou farmu, která připomíná menší ZOO, prolézání stájí, hlazení koní a krmení lemurů finalistky neuvěřitelně rozněžňuje. Od lemurů se jim nechce, u koní dělají selfie. A mně se chce spát.


9:00


Dívky začínají fotit pro jednu (zatím tajnou) aplikaci. Tomu předchází fitting oblečení a bot a nabírá se první skluz. Já jenom sedím, projíždím mobil a holky tajně pozoruju. Hezké je to, jak je každá typově odlišná, ale všechny jsou neuvěřitelně drobné a všechny vypadají jako panenky. S některými si povídám, mám ale pocit, že se většina stydí.

Je to zvláštní. Člověk si říká, jak mezi ně (věkově?) zapadne a zatím si držíme pozici "já jsem Miss - a já Lucie, budu o vás psát." Rozmluvit je je tudíž těžké.


10:00


Jeden z dvorních fotografů soutěže Česká Miss, David Váňa, si vymyslel celou kompozici fotky a dívkám dává naprosto jasné pokyny, jak mají pózovat. Neunikne mu jediný centimetr a jediná grimasa,  o čemž se sama přesvědčím, když říká, ať si tam taky stoupnu.12:30


Oběd. Dívky obědvají společně u jednoho stolu a většinou se takové obědy dost protáhnou. Povídají, jako by se týdny neviděly. Servíruje se pravidelně polévka, hlavní jídlo a dezert. Pokud některá musí od stolu odběhnou, zaúkoluje ostatní, ať se postarají, že na ní nezapomenou s dezertem.


13:00


Jelikož dívky čeká Ples v Opeře a ještě desítky společenských událostí, je potřeba si říct slovíčko nejen o etiketě, ale i stylu a dress codu. Školí Perwoll. Slovíčko se protáhne na dvě hodinky, další hodinu probíhá workshop, kde Eliška Bučková s Kateřinou Průšovou stylují finalistky.

Žádná komorní akce to ovšem není. Pozvaná jsou nejrůznější média včetně televize, které si dívky zuřivě fotí. Tohle je část, kde okamžitě z výrazů poznáte, které dívce outfit maximálně sedl a která by si podobný model na sebe rozhodně nevzala. Ochotně ale pózují všechny a nemají problém někomu "vydržet v póze" i několik minut. Nabíráme zpoždění podruhé. 


16:00


Z šatiček rovnou do sportovního a jestli toho doteď bylo málo, tak teď si dají do těla. Taneční průprava od Lukáše Hojdana je má připravit opět na Ples v Opeře. Tohle je ta část, kterou si ráda nechám ujít. A pro Miss je to asi jediný moment, kdy mají relativně soukromí. Fotí a natáčejí je pouze dvorní fotografové soutěže Česká Miss.


18:00


Večeře, která má být na programu tím posledním bodem dne. Poslední den soustředění, je tak dobré se dobře vyspat. Dívky však povídají do devíti a pak se rozhodnout jít do velkého wellness.


21:00


Volný večer. Pchá! Dívky sice jdou do wellness poprvé po celém týdnu si odpočinout, ale hezká těla společně s vířivkou jdou dohromady, a tak jsou jim za zády opět kameramani a fotografové. Záběr v plavkách, jak lezou do bazénu, jak si užívají vířivku, jak jdou do parní i suché sauny...

Upřímně. Wellness je na Čapím hnízdě překrásné, ale já si plavky záměrně nebrala. Kdyby náhodou někoho napadlo mě tam nutit. S Miss do wellness nelez!

Některé dívky, co nestihly focení dopoledne, fotí do půlnoci. Dívky, co pózují ve wellness si taky moc neodpočinou. Všichni se ale dobře bavíme a díky maximální péči celého personálu není nic, co by mohlo kazit páteční večer. Jakmile se vypnou kamery, začínáme si povídat.

Povídat tak nějak bez póz. Finalistky už jsou příliš unavené dávat mi ještě formální odpovědi, které většinou dávají novinářům celé dny. Jestli se každoročně smějeme, že si každá Miss myslí, že se svým Kubíčkem zůstane až navěky, tak možná myslí. Ale na druhou stranu - opravdu čekáme, že nám řekne, že se s ním možná třeba jednoho hezkého dne rozejde? To nemůže udělat. Je to rozchod jako každý jiný a v zamilovanosti tohle neřekne nikdo z nás.

Jednu památeční jsem si s dívkami musela dát samozřejmě i já.

A tak si povídáme. O soutěži, o všech akcích, kterých se zúčastňují, o rodině, o škole. O tom, jak stíhají a co na jejich působení v soutěži říkají kamarádi. Holky se předhánějí, která toho naspala míň, která má mastnější hlavu a co slyším poprvé je, že už si mnohé vymyslely i přezdívky.

A zase holky povídají, jakoby se týden neviděly.

Závěr?


Přemýšlím, jestli má cenu posílat hlas úplně každé anebo radši žádné.
Ale pravda - mnohé si to u mě zkazily tím, že mi začaly vykat.
Ale už jsem jim to odpustila.

Luc.

10 komentářů:

 1. Jak už jsem psala před tím, na toto bych neměla nervy ani v kůži finalistech, ani ve tvé, řešit všechny ty úkoly, čančání... Na víc na fotky čučím a stejně hledám, kde jsi ty :D, aspoň že na té poslední jsi. :) Nevědět, jak vypadáš, tak mezi ně zapadneš, neuhádnu, která jsi. :D

  OdpovědětVymazat
 2. =D jsem se nasmál =D. Ono to žádná legrace samozřejmě není, ale podala jsi to tak..svojsky! Vyhlížím den, kdy budeš nějakou akci moderovat ;)

  A teda, za to vykání bych jim nejenže neposlal hlas, ale asi bych je tiše proklínal pohledem >:-]

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat
 3. Finalistky jsou všechny moc krásné a hlavně statečné. A na každé fotce TOP. Já bych vypadala jak ospalá zrůdička :D A na to, že i ty nejsi fandou vstávání, kdy je pomalu ještě tma, tak vypadáš skvěle a mezi finalistkami jsem tě nemohla najít :)

  Sweet Life with Lena

  OdpovědětVymazat
 4. wau mate krasne finalistky a mate rysavku cool :)
  galantosfun

  OdpovědětVymazat
 5. Luci, hlas bych poslala jedine tobe! Jsi nejkrasnejsi.
  S vykanim to teda neudelaly vubec dobre.
  Taky je mile, ze se v soutezi objevila aspon jedna zrzka.

  OdpovědětVymazat
 6. Waau, dalo mi to práci tě mezi holkama najít. Skvěle mezi ně zapadáš, to se musí uznat :)
  Letos bude těžké jednu vybrat. Všechny jsou moc hezké.

  OdpovědětVymazat
 7. Finalistky jsou moc krásné! i tobě to tam sluší, Luci :) BEAUTYPUSINKA

  OdpovědětVymazat
 8. Luc., jak jsi ke kratkym vlasum prisla?

  L.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To už je dlouho. Přes rok. Potřebovala jsem to shodit :-)

   Vymazat
 9. No jo už nejsme nejmladší..musíme si zvykat.

  OdpovědětVymazat