Hrozí mi žalobou. Za cizí komentář na mém blogu.

Je to víc jak 4 roky, co jsem napsala článek o tehdy začínající modelingové agentuře LB Models Company. Rozjížděli se, měli údajně spoustu kontaktů v samotném Miláně a zakladatelka Linda byla stejně jako já rodačka ze Strakonic.

Vypadalo to výborně a můj článek byl tedy pozitivní. Trvalo rok dva než začaly pod článkem přibývat první reakce a zkušenosti s agenturou. K mému velkému překvapení, nešlo o pozitivní komentáře. Lidem vadily vysoké vstupní poplatky za tzv. "kurzy pro modelky" a téměř žádné nabídky na castingy, natož nabídky práce.

Když loni v listopadu přišel komentář, který byl velice konkrétní a obsahoval částky za jednotlivé položky, jež každý model měl/musel zaplatit, poctila mě ředitelka agentury emailem. Rozklikněte a čtěte.

V emailu mě žádá, abych odstranila vybrané nelichotivé komentáře. Což jsem samozřejmě nehodlala udělat. Můj článek agenturu nijak nepomlouval a názory od lidí, které nejsou vulgární, vítám. O to víc mě pobavila věta: Pokud jsem nějakou negativní recenzi na agenturu LB Models přehlédla, tak budu ráda, když jí odstraníte.

Takže cokoli negativního se musí cenzurovat?
Email jsem ignorovala, jelikož jsem netušila, že to někdo může myslet vážně. Záhy jsem však dostala další.


Tentokrát už ostřejší a o tom, že pokud příspěvky nesmažu do určitého data, předá se celá záležitost právnímu oddělení. A určitě bych nechtěla komplikace kvůli cizím lidem, že ne. To už jsem odpověděla.


Od té doby, milé děti, se začaly objevovat pod článkem recenze tentokrát pouze pozitivní. Superlativa a slova díků padala místo teček. Vždy podepsané údajnou modelkou/modelem z agentury. Nikdo se nepodepíše jménem či přezdívkou. Všichni mají stejný vzor podpisu. Například: Jana S. - modelka/nová tvář LB Models Company.

Nemůžu samozřejmě tvrdit, že si to agentura píše sama. Kdepak. To já vůbec netrvrdím. Konec konců, ani tyto komentáře jsem nesmazala. Vím totiž dobře, že mám dost chytré čtenáře na to, aby si obrázek udělali sami.

Pozor, teď to ovšem přišlo!
Email z advokátní kanceláře, kde po mě opět žádají odstranění vybraných komentářů. Skloňují se tu slova jako "spolupachatel" "trestní čin" "zodpovědnost za obsah" a "žaloba". No schválně. Podívejte se sami a email si rozklikněte.


Zuzana S. - modelka z LB Models company

Mám prý čas do 11.3.2016 oba "závadné" komentáře odstranit. Jinak bude ta žaloba, protože jsem spolupachatel. Za tento blog mám přeci zodpovědnost a nemůžu tak dopustit, aby se o těch, o kterých píšu, říkalo cokoli, co se jim nelíbí.

Nikdy jsem nedoufala, že bych mohla být díky blogu žalována někým jiným, než je Holanďan. A už vůbec ne za tak pozitivní článek.
A tak se ptám. 

Měl by být pro blogera na prvním místě čtenář nebo firma, která poskytne rozhovor?

Opravdu mají mít firmy tu moc nutit blogery, aby mazali případné negativní komentáře? Vážně jsou blogeři zodpovědní za diskuzi pod článkem? A neměl by být právě blog místem, kde online komunita diskutuje?

Děkuju za odpovědi,
Luc.


80 komentářů:

 1. Tak to je gól, že vyhrožují žalobou za veskrze pozitivní článek. V žádném případě nic nemaž. Článek jsem si pročetla a měli by za něj být rádi, a komentáře, byť negativní, jsou rozumné. Tedy až do těch komentářů, které se hemží superlativy a končí naprosto strojově - ty jsou nenápadné asi jako pán ve fraku uprostřed banánové plantáže. Když už je psali, mohli si na nich dát záležet trochu víc.

  OdpovědětVymazat
 2. Chm, nejsem právník, tak těžko říct, zda je to opravdu vymahatelné nebo ne... Doufám že ne, protože pak mi to trochu zavání cenzurou.
  Nicméně by asi nebylo na škodu se nějakého známého právníka zeptat, jen tak pro jistotu.

  Co se týče agentury, vyloženě mě baví její řešení kritiky. Pravda, komentáře jsou anonymní a klidně to může napsat nějaká zahořklá a neúspěšná modelka, aby agentuře uškodila, ale pak bych očekávala, že z agentury napíšou třeba do komentářů a uvedou vše na pravou míru, místo toho aby pokoutně žádali majitelku blogu, aby jen ty špatné komentáře (to už je úplná třešnička na dortu) mazala.. a pak ji ještě vyhrožovali žalobou (dobře, tohle je nakonec asi ta třešnička).
  Formáti fakt.

  OdpovědětVymazat
 3. Takže odteď se budou všechny negativní komentáře mazat, aby to náhodou nepoškodilo jméno firmy. Nedej bože, když mi někdo pod pozitivní recenzi napíše, jak mu krém nesedl a udělala se mu vyrážka. Abych to hned smazala, aby mi náhodou nepřišel výhružný email se žalobou.
  Co to jako má být? Přesně jak píšeš, blog je veřejný web, kde se diskutuje a každý má právo na názor. Přece se negativní zkušenosti nebudou cenzurovat.

  OdpovědětVymazat
 4. To je vážně nehoráznost.. Ale být tebou, se soudem bych si nezahrávala, oni ti za to nestojí..

  OdpovědětVymazat
 5. Kdyby to nebyla pravda, tak by nějaké komentáře měli na háku. Tím, že to tak řeší a snaží se zamést stopy akorát dávají najevo, že to pravda je.

  OdpovědětVymazat
 6. Už jen podle jednání je vidět, co je firma zač :) Nevím, chápala bych, kdyby požádali třeba o úplné odstranění článku/komentářů, ale vyžadovat smazání jen těch špatných? Opravdu? Nechápu, co si od prvního e-mailu slibovali, vážně si někdo myslí, že lidé budou skákat jak oni pískají? Docela by mne zajímalo, zda psali i autorům jiných diskuzí, kde se objevily podobné negativní názory případně jestli jim též posílají žalobu. Peníze na to zjevně mají. Je smutné, že i s takovými lidmi se člověk při blogování setkává.

  OdpovědětVymazat
 7. Podle mého názoru, si lehce v tom emailu s prominutím serou do pusy. :D Každý tvůj čtenář má také svoje právo na vyjádření svého osobního názoru. :D Tím pádem by to bylo právo proti právu. :D Ale to je jen můj názor. :D

  OdpovědětVymazat
 8. To je jako kdyby na Tebe naběhla nějaká rozhořčená mamina, že Tvé děti (čtenáři) nadávají jejímu děcku. :D Jak sis nás vychovala...

  OdpovědětVymazat
 9. Ony nové komentáře vychvalující agenturu jsou jako přes kopírák.
  Tak jsem chvilku googlila a zde je stejná kauza - http://www.omlazeni.cz/lb-models-praha-67-308766-0.html (Akorát netuším, zda chtějí žalovat i Omlazení. :))

  OdpovědětVymazat
 10. Lucie, v zadnem pripade ty prisevky nemazte. Muj pritel studuje prava a cetl si dopis z pravni agentury, ktery jste dostala. Jen se nevricne smal. Agentura a jejich pravni zastoupeni vas jen zastrasuje. Oni sami moc dobre vi, ze nemaji sanci uspet, pokud se pripad dostane k soudu. Nejste spolupachatel ani nic jineho, lide, kteri clanek napsali, jen napsali na zaklade svych zkusenosti a na to, dikybohu, maji v demokraticke zemi, pravo. jsou to lide, kteri reaguji na vas clanek. Agentura by se mela stydet za sve chovani.
  Lada, Praha

  OdpovědětVymazat
 11. Nejsem právník, ale upřímě si taky myslím, že je hloupost, aby někoho žalovali za něco, co ani nenapsal a navíc to je prostě jen názor někoho. Nemazat a stát si za svým... Přece jen tvůj blog má nějaké jméno a nějakou dobu funguje a čtenáři si hodně věcí všímají... :)

  OdpovědětVymazat
 12. Nic nemaz. Na zaklade vsech pravnich aspektu clanek neporusuje zadny zakon. Komentare uvedene pod clankem jsou pouze vlastni nazory ctenaru, za ktere dle zakona autor clanku nenese pravni zodpovednost. Ne jedna se o formu spolupachatelstvi a ani v neprimem slova smysl. Pokud by vubec pravni agentura byla pravou nenapadala by komentare jako takove. Vic az osobne Mickey ... strucne bud v kludu Luci :)

  OdpovědětVymazat
 13. Strašně jsem se po ránu pobavila! Hlavně představou scénky na policii, až bys šla podávat vysvětlení:) "tak se posaďte a řekněte mi jak to bylo. Takže jako u vás na nějakém nlogu napsal někdo cizí názor. A kdokoliv na něj mohl reagovat. Včetně těch co nesouhlasí. A nebylo tam nic jako nebezpečné vyhrožování meno tak. Hm. Tak sepíšme protokol. Já bych to odložil. Mám tady normální práci a opravdové trestné činy":) Veronika

  OdpovědětVymazat
 14. No ty vago, tak to dejte vědět, jestli to šlo k soudu a jak to nakonec dopadlo. Jestli prohrajete, bude mi to strašně líto, rozčílí mne to, ale ve finále to dá zase silnou páku nám zpátky, takže pak můžete Vy a mi ostatní chodit žalovat i firmy, které budou psát negativní komentáře k našim osobám, něco jako aktuální "blacklist" zákazníků, který budou uveřejňovat na internetu.... :-D Už se docela těším na ty zástupy v podatelnách na soudě.. :-D

  OdpovědětVymazat
 15. Tak ten údajný trestný čin je blbost na entou. :D Jenom ti napsali strašidelný mail plný právnický hatmatilky doufajíc, že jim to zbaštíš a ze strachu půjdeš na ruku. Děláš dobře, lidi stojí za tebou. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tak, jen hodne trapny pokus o radoby pravnickou hatmatilku. :-)

   Vymazat
 16. Tady jsou zase všichni právíci. Já tedy taky nejsem, ale četla jsem o nepěkném precedens: http://zpravy.idnes.cz/portal-delfi-nese-odpovednost-za-hanlive-komentare-uzivatelu-p6e-/zahranicni.aspx?c=A150616_160135_zahranicni_san

  OdpovědětVymazat
 17. Ale existuje i opačný případ: http://zpravy.idnes.cz/diskuse-pod-clankem-v-niz-klienti-kritizuji-firmu-se-nemusi-smazat-rozhodl-soud-gfj-/domaci.aspx?c=A110304_120015_krimi_wlk (Vlastně by tedy ty falešní komentátoři měli začít s rasistickými komenty, aby to měli jisté).

  OdpovědětVymazat
 18. Našla jsem pouze ještě jednu diskuzi, na ktéré odkazují opět na stránku omlazení viz. nahoře.
  http://www.vinted.cz/forum/moda-and-styl/590102-lb-models-company

  Poté ještě tady, kde naopak píší hodně pozitivní ohlasy.
  http://diskuse.dama.cz/d.php?d=7881

  S těma zklamanýma modelkama to zřejmě možná bude pravda, ovšem na svůj názor mají také právo. Pokud se paní Linda Chárová nedokáže vyrovnat s kritikou tak ji jako osobu celkem lituju.

  Přeju pevné nervy :)

  P.S. Článek ani komentáře bych nemazala, nejsme přece v komunismu :D.

  OdpovědětVymazat
 19. Jestli by ti soudně nařídili komentáře odstranit, jednalo by se o porušení svobody slova a to si, vzhledem k tomu, že komentáře nejsou vulgární a nenávistné, snad nemohou dovolit. Rozhodně by z toho ale mohla být skvělá mediální kauza! :)

  OdpovědětVymazat
 20. Každý má právo na svůj názor a když není vulgární nebo rasistický, nikdo nemůže nikoho nutit ho mazat. Zvláště když chtějí cíleně odstranit jen ty špatné komentáře. To by pak každý mohl každého u recenzí nutit, aby nechával jen ty dobré, vychvalující komentáře a všichni by si mysleli, že přeci všechny, produkty, firmy jsou jedině dokonalé, bez sebemenší chybičky :-D Bože...

  OdpovědětVymazat
 21. Urcite to neprijemna situacia pre vsetky zucastnene strany. Viem sa vcitit do situacie agentury, modelky i autorky blogu. Kazdopadne ma zaraza,ze kedze sa vzdy apeluje na to, ze internet nie je anonymne miesto, preco nepodniknu kroky na zistenie totoznosti autorky komentara a neriesia to pravne s nou.

  OdpovědětVymazat
 22. To je šílenost. Fakt by mě zajímalo, jak to je, po právní stránce. To by mohla chtít pak každá nepř. kosmetická firma odstranění článku, pokud se pod ním objeví nespokojený komentář. Držím palce, ať už ti dají pokoj.

  OdpovědětVymazat
 23. Na druhou stranu, je to známka, že Tvůj blog je výborný, když má taková firma pocit, že bys je mohla poškodit :-)
  Myslím, že si neudělala nic špatného a pokud tady máme svobodu psaní a vyjadřování se, tak ať jde paní z modelingové společnosti někam!

  OdpovědětVymazat
 24. Hm...tak to je tedy něco. Jakmůže někdo po někom chtít smazat něco, co tam ten dotyčný sám nevložil??? A už vůbec jen část komentářů. To zní, jakoby se tam dělo něco nekalého a oni chtěli zamést stopy. Přeji hodně sil a energie to zvládnout :)

  OdpovědětVymazat
 25. Ahoj Luci, clanek nebo spis jeho obsah me celkem sokoval, s tim jak se te snazi tlakem dostat tam, kam chteji oni. Uplne se mi z toho stahuji a vzpouzi vsechny svaly v tele, protoze je to hrozne natlakove a omezujici svobodu slova. Proc by se v dnesni "demokraticke" dobe lidi nemohli vyjadrovat nesouhlasne nebo negativne, kdyz to tak citi nebo maji negativni realnou zkusenost? To, ze se pod pizitivne ladenym clankem zacnou objevovat negativni reakce, to je hold "riziko podnikani", s tim se musi pocitat. Ale pokud ma clovek nebo agentura svedomi ciste, nemelo by ji "par lzi", jak nazyva komentare, pokazit usmev na tvari, nebo rozcuchat pesinku :-). Natoz pak vyhrozovat Tobe, at jejich bolistku pofoukas a vratis vse do bodu nula. Nejak se mi to cele nezda, muj vnitrni pocit rika NEUHYBEJ DEVCE, NEUHYBEJ...ty jsi neudelala nic, za co neses vinu.

  OdpovědětVymazat
 26. Tak to je mazec tedy. Četla jsem si tento článek a celou dobu jen kroutila hlavou. Každý má právo na svůj názor, bohužel tato firma se neumí smířit s těmi negativními. Určitě později napište článek o tom, jak to dopadlo. Držím palce! :)
  Find joy in the ordinary

  OdpovědětVymazat
 27. Však ty to zvládneš, Luci! :) Jsi nejlepší!!

  OdpovědětVymazat
 28. Luc, rozhodně článek nemaž, ty jsi jako autor článku chráněná autorským zákonem a nikdo tě nemůže nutit článek smazat, pokud v něm nejsi vulgární, rasistická, nebo nenabádáš k trestnému činu. Co se týče komentářů: Právo na svobodu projevu je jednak zakotveno jako lidské právo v Článku 19 Všeobecné deklarace lidských práv Mezinárodním paktu o občanských a politických právech (ICCPR) a za druhé dle listiny Základních práva a svobod (http://www.psp.cz/docs/laws/listina.html)

  Hlava druhá
  Lidská práva a základní svobody
  Oddíl druhý
  Politická práva
  Článek 17
  (1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
  (2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
  (3) Cenzura je nepřípustná.
  (4) Svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti.

  No ve stručnosti, žádný zákon nesmí být v rozporu s Listinou základních práv a svobod (zkráceně LZPS), tudíž pokud tě nutí odstranit něco, co ti zaručuje LZPS, jednají protiprávně sami. Jako poraď se s právníkem, ale pokud jsi jim nepodepsala mlčenlivost, tak ti nic nehrozí.

  OdpovědětVymazat
 29. Tak tohle je opravdu nehoráznost :D stůj si stále za svým, Lucie :) fandím Ti ;)

  OdpovědětVymazat
 30. Tleskám ti za to, že jsi se nedala a nechala článek tak, jak je, protože já bych asi stáhla ocas... Když už si ale stojíš za svým, jen bojuj, vždyť ty přece nemůžeš za to, že někdo vyjádřil svůj názor. Ty jsi napsala, co jsi napsala, to že se k tomu jiní vyjadřují jinak a dokonce slušně, proč to mazat. Tím vším na sebe agentura hodila ještě nablýskanější obrázek a věřím, že máš podporu nás všech.

  OdpovědětVymazat
 31. Nic nemaž, je to úplná blbost :) slečinka si jen vyhrožuje, protože se jí nelíbí že nemažeš a chce tě vystrašit

  OdpovědětVymazat
 32. Ta právnička studovala v Plzni?
  Žaloba na ochranu osobnosti se týká pouze osob fyzických, nikoli osob právnických (tj. zde firmy, článek je o firmě, o firmě jsou i komentáře). § 81, 82, 2956 dtto, týkají se ČLOVĚKA, nikoli firmy.

  Pokud jde o TČ křivého obvinění, dotyčná bohužel zapomněla zdůraznit, že to musí být obvinění lživé. Pokud by potřebovala názornou ukázku, tak třeba to, že tebe obviňuje ze spolupachatelství, přičemž si musí být vědoma, že zde vaří z vody, je docela názorné, jak takové křivé obvinění může cca vypadat. Krom toho bych ze stejných důvodů v tom jejím emailu spatřovala i TČ vydírání, § 175 odst. 1 TZ, na to jako bacha bacha .) TČ pomluvy - opět, musí se jednat o NEPRAVDIVÝ údaj, ehm ehm.

  Shrnuto, potrženo, nic nemaž. Ať to z uvedených důvodů zažalujou, bude to sranda.

  OdpovědětVymazat
 33. Lol, myslíš, že keď toto budem zdieľať na fb, budú ma tiež chcieť žalovať? :D

  OdpovědětVymazat
 34. Naprosto stejným principem jim můžeš i ty mávat před nosem žalobou za výhružky, obtěžování a porušování tvých LZPS. Tohle fakt miluju :D Všichni šmejdi vyhrožují a dokonce i skutečně žalují, čímž zatěžují soudy blbostma, namísto toho, aby mohli probíhat opravdu důležité soudy. Beztak jsou to jen výkřiky do prázdna a soud jim to neodklepne, jen se ještě víc nasejří, že je to další idiotský proces.

  OdpovědětVymazat
 35. Já myslím, že tímhle jedáním si sama agentura totálně zabila svůj business :)

  OdpovědětVymazat
 36. Sloboda slova už neexistuje? Niečo som prespala? A nemali by sa báť oni, že ich zažaluješ ty za zastrašovanie a podobne chobotiny? Našťastie nie som právnik, ale myslím si, že by stalo zato sa na niečo takéto opýtať odborníka a zarobiť si aj takto na blogu a trochu viac ho presláviť :D Niektorí ľudia by sa mali uvedomiť

  OdpovědětVymazat
 37. agentura zdiskreditovala sama sebe :D :D :D bože to jsou zoufalky

  OdpovědětVymazat
 38. Možná by stálo za to paní advokátku upozornit, že když Vám vyhrožuje trestním stíháním sama môže naplňovat skutkovou podstatu trestního činu vydírání a rovněž by mohlo jít o kárné provinění advokáta.

  Velice slušně by šlo poukázat na to, že i v rámci prostoru internetu dochází k realizaci ústavně garantované svobody projevu, čemu Vy samozřejmě nechcete bránit.

  Z Vaší strany nedochází k žádnému zaviněnému porušení práv. Oba příspěvky jsou na první pohled osobním názorem nespokojeného anonymního přispívatele a zjevně nenaplňují skutkovou podstatu krivého obvinění, když samotný termín "podvod" je nutné vnímat v běžném významu, nikoli jako trestněprávní kvalifikaci, což nakonec vyplývá i z dalšího obsahu jednoho z příspěvků.

  Ani z hlediska soukromého práva prozatím není zřejmý vznik povinnosti diskusní příspěvek odstranit. Nakonec nemáte možnost, ani při vynaložení zvýšeného úsilí, zjistit, zda minimálně druhý z příspěvků není příspěvkem z části či zcela pravdivým. Ani ze strany paní advokátky nebyly tvrzení v příspěvku vyvráceny. Diskuze je zcela otevřena i pro LB models k oficiálnímu stanovisku a reakci. Samotný článek i jiné diskusní příspěvky jsou pozitivní, trestní odpovědnost tak z Vaší strany je zjevně vyloučena (Vy zjevně nemáte zájem jakkoli poškozovat LB models).

  Možná by bylo možné vyhovět a vymazat první z namítaných příspěvků, který je bezobsažný. Samotné tvrzení, že jde o podvod, by mohlo být problematické.

  Komunikaci je nutné každopádně potřeba vést slušně no rázně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jste velice chytrý pán/žena ;-) myslím že to slečně moc pomůže a díky za lidi jako jste vy zřejmě právník či advokát co umí opravdu poradit :)

   Vymazat
 39. Proc byly smazane me komentare????????

  OdpovědětVymazat
 40. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 41. Jednoznačně ne! Blogeři jsme protože chceme říkat čtenářům pravdu, vyjadřovat svůj názor a za to nás nemůže nikdo soudit. Blog děláme pro lidi ne pro firmy, byť nabízejí řadu spoluprácí. Zachovala bych se stejně jako ty. Nejsem tedy žádný zákonný guru, ale řekla bych, že TY jméno firmy nepoškozuješ a nemůžeš být tak žádný spolulpachatel čehosi.. vlastně jen vyjádření názoru.. Luci, je to síla a super že jsi to zveřejnila. Kdyby ta firma za něco stála a nebyla to pravda, dva anonymní komentáře ji rozhodně nevyvedou z míry.. V.

  OdpovědětVymazat
 42. Fíha!
  Lucie, držím palce, určitě bych se na Tvém místě neobávala. Jsi v právu a firma tímhle akorát poukázala na nekalé chování ze své strany.
  Jsem velmi zvědavá jak tohle dopadne.
  Btw, článek jsem četla 3x, a stále to těžko chápu - jak tohle může vůbec ta agentura dovolit .. v dnešní době internetů a všeho :)

  Good luck!

  C.

  OdpovědětVymazat
 43. Kontaktujte advokáta, proberte situaci, přeptejte se na možnost reagovat trestním oznámením pro vydírání.

  Obepište hlavní média (Nova, Prima, Blesk, CT, publicistické pořady) s odkazem na článek a ochotou celý případ detailně probrat. Majitelku agentury do BCC aby viděla, co za sračku se na ní valí, pokud nezařadí zpátečku.

  Pokud existuje něco jako modelingové asociace nebo uznávané osobnosti, oslovit i ty.

  Hrajou na to, že jste sama. Jednotlivec je zranitelný. Skupina hůř.

  OdpovědětVymazat
 44. Lucy, rozhodně se nedej! Jsem zvědavá jak toto dopadne... aneb jak si agentura sama pod sebou uřízla větev ;)

  OdpovědětVymazat
 45. Co takhle se spojit s adminy z Omlazení, kteří měli podobný problém a jít případně k soudu proti agentuře společně? Pokud se by tím vůbec chtěl nějaký soud zabývat....

  OdpovědětVymazat
 46. No Luc, ale ta paní právnička to napsala velice výstižně – "Každý je povinen ctít rozhodnutí člověka žít podle svého..." Takže bych milé paní právničce odpověděla, ať laskavě ona ctí mé rozhodnutí žít podle svého, to jest dělat blog a nechávat lidi svobodně se vyjádřit, nebo by se taky mohlo stát, že bys mohla zažalovat ty je za omezování osobní svobody :). Ano, jako autorka blogu jsi zodpovědná za diskuze, to ale neznamená moderovat je – jsi za ně zodpovědná ve smyslu rozhodování o tom, o čem lidi necháš mluvit a mazat a cenzurovat negativní komentáře je omezování svobody a v jistém směru i diskriminace, přičemž diskriminovanou skupinou osob je zde uskupení lidí s jiným názorem... Dál by ses mohla také ohánět svobodou slova a dalšími věcmi... Celé to ukazuje jen na neschopnost této agentury řešit problémy jinak než soudní cestou a jde vidět, že si asi dost nahrabali, když si můžou dovolit platit právníka kvůli pár negativním komentářům. Myslím, že se jim nakonec akorát všichni vysmějou :D.

  OdpovědětVymazat
 47. No, hele, rozhodně se nenech zatrašit, nic nemaž. Oni Ti nemaj co vyhrožovat. Jen si představ, jak by to vypadalo, kdyby všechny firmy žalovaly blogerky za to, že někdo napíše nějakej negativní komentář pod nějakou recenzi na jejich produkt. Lidi maj právo svůj názor slušně vyjádřit, koukla jsem zběžně na ty komentáře, nevidím tam nic vulgárního nabo rasistického atd., prostě si lidi jen sdělují vzájemně názory a zkušenosti. Tím, že tahle agentura reaguje takhle, tím akorát upozorňuje na to, že by to negativní mohla být pravda, kdyby mlčeli a neupozorňovali na sebe, bylo by to lepší. Ale nechci ani tý agentuře brát právo na názor - můžou se přece vyjádřit v diskuzi, uvést ty negativní komentáře na pravou míru. Takhle si podle mě spíš ta agentura sama pod sebou podřezává větev.

  OdpovědětVymazat
 48. Ty jo, asi jsem na tvé straně.
  Na druhou stranu... jestli ty komenty jsou lživé.. tak by měla firma mít možnost se bránit. Představ si, že bys měla firmu, byla poctivá a někdo, třeba konkurence, by tě lživě špinila a psala nepravdu jako fakt.
  Což nemusí být tenhle případ. Může to být všechno pravda. Ha. Tak co teď s tím?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako jo, s tim souhlasím, ta firma by se měla bránit, pokud ty komentáře nejsou pravda, ale zas na druhou stranu, ať si to vyříděj s těma, kdo ty komentáře napsali a ne s Luckou, protože ta za to, co napsal někdo jinej, nemůže. Jasně, když jsou ty komentáře anonymní, tak je těžký toho člověka vysledovat, asi proto to ta agentura hází na Lucku, ovšem myslim, že naprosto neoprávněně. Ať firma udělá nějaké prohlášení, ať se k tem komentářům veřejně vyjádří, ať se brání. Ale to, co píšou Lucce, to je v podstatě vyhrožování.

   Vymazat
 49. Nemaz to, bude prča;)...
  Nech si poradit od stada nedostudovancu a hlavne ver tomu, ze rozsudek bude dle prava a ne dle soudce;)...
  Treba se pak ti radilci slozi cashem na to co oni vysoudi...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ti radílci se ohání zákony a někteří je možná mají i vystudované. Oni nemají ze zákona, co vysoudit, právo vyjádřit svůj názor ti dává Listina základních práv a svobod a ta je v našem státě společně s Ústavou, nad všechny zákony a ŽÁDNÝ zákon ČR nesmí být v rozporu ani s Ústavou, ani s Listinou základních práv a svobod, jinak je protiprávní :D
   Než začneš o někom něco tvrdit, tak si laskavě zjisti alespoň základní právní fakta zlato! Být tebou, začala bych právě přečtením alespoň základů Listiny zákl. práv a svobod a Ústavou, nebo aspoň popros tetu Wiki, aby ti řekla, co to je. Pak bych pokračovala základním rozdělením práva na občanské a obchodní :D

   Lenka

   Vymazat
 50. To je k smíchu. Původní článek si pamatuji, kdysi jsem jej začerstva četla. Od čeho by pak blogy byly, hlavně pro sdílení zážitků-informací-zkušeností. A ať jsou záporné, nebo pozitivní mají dát informaci těm ostatním. Navíc ty jsi v článku/rozhovoru agenturu nehanila. A co už je v komentářích... názory "spotřebitelů", opět zkušenosti. Od čeho jsou tedy komentáře? K vyjádření. To že agentura zkouší kopat znamená, že je to vlastně pravda. Právníci jsou ti poslední koho by se člověk měl bát, jsou to většinou pokřivení lidé. Jen za minulý rok mi vyhrožoval někdo právníkem min.3x, nakonec jsem to byla já, kdo to zatrhl. Nedat se. Nebát se takových rádoby právníků ani policie-ta je v naší zemi totiž taky úplně neschopná pomoci - i s důkazy v ruce, po okradení či ublížení na zdraví nikoho stejně nepotrestá. Mluvím z vlastní zkušenosti. Uvař si kafe, napiš nový super článek protože píšeš fakt skvěle a jak se říká mít "loket z okna".

  OdpovědětVymazat
 51. Kouzelne, jak nevedomost a nadutost nekterych lidi dokaze zaslepit realitu :) Lucie drzim palce, at se nenechate zastrasit temito radoby mocnymi lidmi. A lid se bavi :)

  OdpovědětVymazat
 52. to je fakt hrozné, takové vyhrožování, Lucie bojuj a nemaž to, právo je na tvé straně

  OdpovědětVymazat
 53. Chápu, že toto pro tebe musí být stresující :(
  V případě, že by si agentura tak věřila a zažalovala tě, navrhla bych ti udělat veřejnou sbírku na přispění na tvého právníka, myslím, že by se za tebe lidi postavili. Byla by z toho i fajn mediální kauza - otázka cenzury názorů a recenzí na služby.

  Jinak k celé kauze, v některých zemích by toto trestné mohlo být (člověk nesmí napsat negativní recenzi ptž to údajně škodí pověsti podniku - i když je to pravda), ale pochybuju, že pro osobu na tvém místě (bloggera). Agentura by navíc musela dokázat, že jde o pomluvu. Existuje přeci presumpce nevinny, že? Z mého pohledu jde o pokus o zastrašování, máš-li nějakého právníka, pak si od něj nech napsat odpověď na jejich právnický mail.

  A jen tak mimochodem, jak často se celebritám podaří vysoudit na bulváru něco kvůli pomluvě, ha? Málokdy a to navíc píše přímo ten bulvár, nikoliv nějaký anonymní komentář.

  OdpovědětVymazat
 54. Necitala som komentare, ale.. Kamaratka ma svadobny salon. Nevesta jej roztrhala (uplne znicila) pozicane saty, ktore nechcela zaplatit (v zmluve bolo ze kolko). Miesto toho, aby sa nejak nevesta dohodla, tak zacala pisat na rozne blogy nepravdive informacie o firme. Velmi vela. Zastrasovala salon, chodili tam rozni ludia. Aj ked to nie je moja firma, bola som z toho uplne hotova, co si vedia ludia vymysliet za nehoraznosti. Pridavali sa aj dalsi ludia, ale naozaj, pravda co tam pisali nebola. Ked sa pridali zakaznici a pochvalili salon, tak slecna hned do utoku ze si kladne komentare urcite zaplatila. Nedalo sa inak, kamoska to musela zastavit sudom.
  Vdaka tomuto by som tie dva komentare, ktore chceli, vymazala. Napisala by som do komentara, ze na ziadost agentury vymazane. Tie sudne tahanice boli strasne. Asi po 8 pojednavaniach (1 rok) sa to ukoncilo.
  Najhorsie je, ze nevies na 100 percent, ci to, co napisala slecna je pravda, nebola si tam a ty sa budes teraz s niekym sudit, pre veci ktore si nenapisala ty, ale niekto iny. A keby to aj bola pravda, ja by som to vymazala.
  Je uz 14.03., takze uz je po termine. Drzim palce nech sa to pre teba dobre skonci.

  OdpovědětVymazat
 55. Držím palce, ať to dobře dopadne. Nemáš se čeho bát, nic jsi přeci neprovedla. Pokud ti něco přisoudí, je to jen známkou toho, že tenhle stát je na tom po právní stránce vážně pochybně.

  OdpovědětVymazat
 56. Casting a školení proběhlo profesionálně a příjemně. Při zhodnocení vše bylo velmi nauční a hodně jsem si z toho vzal a jsem rád za tyto zkušenosti, že jsem je mohl získat.
  Po podepsání smlouvy mi byly ihned druhý den zaslány zakázky, což mě mile překvapilo.
  Určitě se těším na další spolupráci.

  OdpovědětVymazat
 57. Když jsem na internetu zadala do vyhledávače modelingovou agenturu, hned jako první mi to ukázalo LB Models Company. Líbi se mi, že LB Models na své stránce má příspěvek Staň se naší tváří, díky níž jsem se přihlásila. Během několika dní jsem dostala pozvánku na casting.
  Casting pro mě byl zkušenost. Bylo s nama zacházeno seriozně.
  Když jsem poprvé uviděla své fotky, byla jsem ohromená a na chvíli jsem se nemohla poznat.Tyto fotky jsem následně použila do svého Booku.
  Agentura se ke mně chová shovívavě s ohledem na moje možnosti.
  Děkuji týmu LB Models za poskytnutí příležitosti být o krok blíže ke svému snu.

  OdpovědětVymazat
 58. S kurzem i castingem jsem byla velmi spokojená. Agenturou proudí uklidňující a příjemná aura, stejně jako ochotnost personálu. Za příjemné i profesionální jednání ze strany paní Cháry.

  OdpovědětVymazat
 59. Jednání agentury je velice příjemné a profesionální. Komunikace s vedením je velmi vstřícná a rychlá. S absolvování kurzu jsem byla velmi spokojená a je mi přínosem. Fotografie jsou velice profesionální, za něž děkuji fotografce LB MODELS Company.
  Když agentura, tak LB Models.

  OdpovědětVymazat
 60. Patricie Runglová22. prosince 2016 v 10:48

  S agenturou jsem moc spokojená, kurzy proběhly skvěle, s fotkami jsem všechny ohromila a dozvěděla jsem se toho hodně, po podepsání smlouvy mi poslali přijatelnou pracovní nabídku.
  Mám z toho radost a nelitují, že jsem se dala k LB Models company.

  OdpovědětVymazat
 61. Agentuře LB Models děkuji za proškolení a velice profesionální přístup. Se vším jsem spokojen a moc se mi líbí fotky, které jsem obdržel z focení.

  OdpovědětVymazat
 62. Daniel Řezáč4. ledna 2017 v 13:48

  Rád bych touto cestou poděkoval firmě LB Models company, jmenovitě její ředitelce paní Lindě Chára, za vysokou úroveň jednání s mou osobou, coby začátečníkem v modelingu.
  Nevěděl jsem co mě čeká, ale jednání zástupců firmy a jejich smluvních partnerů bylo velice příjemné a zároveň vysoce odborné. Po několika setkáních a prvních zkušenostech mám prostě dobrý pocit a ten je myslím vždy důležitý.

  OdpovědětVymazat
 63. Já jsem převelice spokojená s touhle agenturou. Ke všemu se tu staví na vysoké úrovní. Ke každé modelce nachází individuální cestu. Personál je též velice příjemný.

  OdpovědětVymazat
 64. jděte už do háje s psaním věčných evidentně falešných pozitivních komentářů...

  OdpovědětVymazat
 65. Kdyby byly psaný jenom špatné komentáře, tak sem ani nepíšete anonyme.
  Když je někdo spokojen a má potřebu to také sem napsat, tak proč ne.

  OdpovědětVymazat
 66. Fotil jsem s agenturou již po druhé a fotografie jsou velice povedené a jsem nad míru spokojen s focením i s přístupem jak slečny fotografky, tak ze strany LB Models!

  OdpovědětVymazat
 67. Ježiš to je tak vtipný... :D ty pozitiva jsou jen výmysly psané paní Lindou. Sama jsem bohužel naletěla a přišla o 7500 Kč za tak zvané proškolení a dokonce jsme byla tak hloupá, že jsem zaplatila ještě 1000 Kč jen za hloupý prázdný book...za obyčejné desky! Bylo mi řečeno, že klientům záleží na kvalitě a když si koupím nějaký levnější poznají to :D od té doby přišlo pár nabídek, na které jsem odpovídala, ale mě nebylo odpovězeno ani jednou. Tudíž vše jen lež a lež...byla jsem v kontaktu ještě s dalšími slečnami, které dopadly úplně stejně jako já, co se mnou byly na "proškolení" což zahrnovalo kosmetický, stravovací kurz ( byl to jen pokus, aby si děvčata koupila další produkty) a kurz chůze. O tom focení ani nemluvím...ty fotky byly příšerné. Když jsem se paní Lindy ptala kolik děvčat vybraly z castingu, odpověděla mi že pouze 3, asi abych se cítila výjimečně...no na těch kurzech jsem potkala mnoho dalších dívek z castingu, především ty nejmladší (nejhloupější), ale já byla stejně hloupá...no což zkušenost mám a už nikdy více. Když mi po roce psala agentura o poplatek za prodloužení smlouvy, jen jsem se jim vysmála a oni se obraceli proti mě argumentem, že to oni za mě zaplatili a přišli o své peníze... :D no myslím že 7500 Kč od každé dívky těm dvěma podvodnicím vydělalo na pěkný domeček. Ale na každou svini se voda vaří.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč nenapíšeš svoje jméno. Aspoň by se dalo věřit tomu co tady píšeš. Tak to vypadá, že lžeš. Já chci k ním do agentury jako modelka a chci co nejvíc informací.

   Vymazat
  2. Vůbec mi ó tom nemluv! Já už platila 10.000 Kč jsem tak zklamaná ,že už mám alergii na nějaký LB Models ...Jen samé pohádky kurzy kosmetický a ó zdravé výživě jen lákadla ,které se dělají zadarmo a my za ně měli platit? Fotky ani nemluvím strasny! I já se vyfotím 100x líp než oni 😂 nabídky stále chodí nikdy mi nebylo odpovězeno ,jen pokud si mě klient vybere a bla bla bla 😂😂😂 lituji peněz co jsem do toho vložila není to malá částka 🤔

   Vymazat
 68. Kájo tady je moje zkušenost.
  Velmi pozitivně bych zhodnotila jednání a spolupráci s agenturou LB Models. Školení, které jsem díky agentuře absolvovala bylo pro mě velkým přínosem a děkuji za to. Agenturu určitě doporučuji!

  OdpovědětVymazat
 69. Moje zkušenost s agenturou, u které jsem dva měsíce od podepsání smlouvy.
  Velice oceňuji celkový profesionální přístup, vstřícné a milé jednání se všemi lidmi z agentury. Z mé strany nemám žádné negativní zkušenosti ani výtky
  a mohu jedině doporučit a kladně ohodnotit.

  Mněla jsem od agentury i zakázku, na kterou jsem byla vybrána. Ve všech směrech perfektní (informovanost o všem důležitém, velká osobní podpora). S klientkou jsem vycházela v dobrém, projevovala pozitivní přístup. Také jsem spokojená.

  OdpovědětVymazat