Život jedné Lucie v únoru


Nikdy jsem neměla větší spánkový deficit než v únoru.
A to znamená, že to byl boží měsíc.


Vivien Westwood - autorizovaný životopis


Únor nemohl začít lépe. Byl vlastně celý protknutý dechberoucím životním příběhem Vivien Westwood. U životopisu známé britské návrhářky mi padala čelist s každou větou. Zatímco dnes chce motivovat a inspirovat takřka každý, kdo prací na volné noze dokáže utáhnout nájem, Vivien vám ukáže, že úspěch je víc než mít na nájem (na který většinu života ostatně ani neměla).


A tím úspěchem není ani to, že je to první dáma punku a jedna z nejvlivnějších módních návrhářek 20. století. Vivienin hlavní úspěch spočívá v tom, že svou genialitu dokázala prosadit i s šílenými partnery, neustále bez peněz, se zlomeným srdcem, s 2 malými dětmi a jak sama v knížce říká "vnitřně mrtvá". Genialitu, která nejdříve celý svět pobouřila, aby jej nakonec mohla změnit. A zlepšit.

Garantuji vám, že tuhle knížku, kterou koupíte třeba v Neoluxoru, nebudete chtít dočíst. A že mnohé pasáže si budete číst stále dokola, abyste je vůbec dokázali vstřebat. Vydala Metafora.

Soustředění soutěže Česká Miss


Začátkem února jsem měla tu možnost chvilku pozorovat, jak se rodí nová Česká Miss. Už jsem asi vše popsala v reportážích, nicméně finalistky mají můj obdiv a respekt za to, že to všechno zvládají. Ač pro nás diváky je hlavní finálový večer, pro dívky už je to jen špičkou ledovce a tou nejméně náročnou částí na cestě do českého showbyznysu.

Fotil David Váňa.

Uashmama tašky


Na Uashmama bags jsem měla zálusk od té doby, co jsem je viděla v NILE. Tašky, batohy, kabelky dělané z pevného a omyvatelného papíru mi přijdou boží a v době, kdy dostanete igelitový sáček jak na tabulku čokolády, tak řasenku, je celý tenhle projekt skvělou, stylovou a ekologickou alternativou. Protože zatímco láhve od limonád všichni poctivě házíme do plastu, nad hromadou sáčků, pytlíčků a igelitek se nezamyslíme.

Fotil Photograb

Dostala jsem velkou Uashmana tašku Carry Two, která se dá nosit tolika způsoby, že netuším, který se u mě chytne nejvíc. Použít se dá na ovoce, na nákupy, jako plážová taška nebo taška do fitka, taška na třídění odpadu, a tak jí nosím jako kabelku.

Workshop o kávě z Costa Coffee

 Předposlední únorovou neděli jsem se účastnila workshopu o kávě, kterou pořádali v Costa Coffee. Proč jsem šla na workshop o kávě? Protože nejsem "kafař", nic o něm nevím a ani jsem si nikdy nezkusila práci baristy. Teď už něco vím a něco jsem i zkusila. Rozpoznávala jsem základní chutě různých směsí kávy a než došlo na samotnou praxi, nevedla jsem si špatně. Čest baristům!
PS: Kromě skvělé kávy mají v Costa Coffee ještě výborné muffiny. Vyzkoušeno za vás.

Obočí ze Sephory


Už bylo na čase to taky zkusit. A ano, poslala bych tam každého. A i když jsem tu v lednu machrovala s článkem o obočí, až teď můžu s čistým svědomím říct, že můžu mezi lidi.

Vánoce 2016 s andělem a kabelkou 

 

Možná už teď vím, jaké budou letošní Vánoce. Nemůžu vám to říct. Ale možná zahlédnete tohohle vysmátého anděla s kabelkou od Dara Bags, kterého jsme fotili pro Czech Tourism. 

Fotil Ricarderon.

Rekvalifikační kosmetický kurz


I když si neplánuju otevřít kosmetický salon, ač těch, co jedou čistě BIO nebo aspoň v přírodní kosmetice, by bylo třeba mnohem víc. Potřebuju si však sesumírovat veškeré informace o fungování pleti a kosmetice, co už mám a dát je do souvislostí. Tenhle semestr jsem se tak rozhodla vzdát volných víkendů a naběhnout do školních lavic. Rekvalifikace se vždycky hodí. A vždycky se vyplatí. A tak tenhle kurz rozhodně není jediný, na který se chystám. Spát budu v létě.


A jeden skvělý kosmetický salon, kde vás ošetří Primaverou, stejně doporučím - Greenwave.

O den delší únor byl výborný měsíc.
Luc.11 komentářů:

 1. Miluju Tvoje články! Jsou čtivé a člověk se vždy dozví něco zajímavého :) Jen tak dál!

  Petra Bartáková

  OdpovědětVymazat
 2. Ty jo ty jsi toho ale zažila! Vážně docela nabitý program. To je prima.

  OdpovědětVymazat
 3. Wow! Ta taška je fakt krásná - jdu se mrknout, zda by se mi ještě nevešla k těm mým doma :)

  Mimochodem ten rekvalifikační kurz je super nápad.

  Diary of M

  M.

  OdpovědětVymazat
 4. Ta taška se mi líbí, docela ji zvažuju (oblíbená hadrová už zase dosluhuje).
  S bio kosmetickými salony máš pravdu. Ten rekvalifikační kurz mě zaujal...předpokládám, že v Praze? Já říkávám, že spát budu v hrobě :-D

  OdpovědětVymazat
 5. Super nabitý únor, hezky pozitivní! To ti závidím, můj únor jakoby nebyl, plný učení na zkoušky, fuj fuj :-D Na knihu jsi mne dokonale nalákala, to je přesně čtivo pro mne a mamku. Díky za tip, a jsi kóča ;-)

  OdpovědětVymazat
 6. Prstýnek Trollbeads :) jojo konečně se mnou na jedné lodi proti Pandoře :)

  OdpovědětVymazat
 7. Já si tu Vivienne snad opravdu koupím...

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj Luci, seminář z costa caffe už taky nějakou dobu ohlížím, doporučila bys ho? co ses tam dozvěděla? Děkuji Veronika. PS: ať je báječný taky březen :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Veru,

   díky moc :-)
   Já bych workshop z Costa Coffee určitě doporučila, i když nevím, jestli to nebylo uzpůsobené přímo blogerkám. Vlastně jsou to základy o kávě, zpracování, ochutnávají se jednotlivé druhy a pak se zkouší si udělat vlastní kávu, včetně kreslení do mléčných pěn (což se nám nikomu moc nedařilo:-).

   Vymazat