Knížka, která vám vybrousí styl


Říká se, že styl není o penězích.
Buď v žilách člověku koluje dobrý vkus, což poznáte hned na první pohled, anebo holt nekoluje. A to poznáte už na dálku.

Dobrý vkus a vlastní styl jsou ovšem dvě rozdílné věci.
A já věřím, že k vlastnímu stylu se však člověk musí propracovat.
S tím určitě pomůžou módní magazíny, blogy a sociální sítě. Ty ukáží nejnovější trendy na následující roky dopředu.

Co a kdo za jednotlivými trendy stojí, to nám už sociální sítě neřeknou.
Nejznámější módní domy známe všichni, ale opravdu víme, kdo pro ně navrhuje? Tušíme něco o historii módních magazínů, módních fotek a o tom, jak se vyvíjel kult krásy?
Já třeba ne. 

Ale mám pomocníka k ruce - módní bibli od Marnie Foggové nazvanou jednoduše MÓDA. Recenze na tuhle knížku by se vlastně dala shrnout do pouhých dvou odstavců:

→ Musí mít každý, kdo chce v módě znát souvislosti. Pro milovníky módy je to knížka, na které se držet prach rozhodně nebude. Nedá se přečíst za večer. Listuje se v ní pokaždé, když člověk potřebuje vyhledat určité pojmy, návrháře, ikony, malíře/fotografy určité doby. Pro ty, které móda živí, by to měla být povinná četba. Bez výjimky. I když se to může zdát nepodstatné, je fajn vědět, kdo za trendem, který se neustále vrací do módy, přišel jako první.

Takhle téměř dvoukilová knížka vám nedovolí už jen slepě kopírovat módní trendy Instagramu. Pomůže vám vytvořit si styl.


→ MÓDA rozloží celý svět do historických událostí, ze kterých i zvyklosti oblékání a kult krásy vychází. Člověk se tu dozví spoustu zajímavostí o materiálech a střizích, i o tom, co návrhářům pomáhalo uspět bez ohledu na to, jaká doba byla.

Tak snad už jen říct, že vydal Slovart a seženete v Neoluxoru. 
Luc.

Žádné komentáře:

Okomentovat