Nejlepší spolupráce všech dob


Jsem často rozhořčena tím, kolik reklam na nás všude číhá.
Začínám být alergická na to, že už i mnohé blogerky - od kterých se přeci očekává, že budou objektivní, jelikož to nejsou média, aby si na sebe musely vydělávat - si ze svého koníčku udělají brigádu.

Jak by k tomu pak přišli všichni ti, co mají spoustu zájmů, ale  prostě neblogují? Když jeden se živí svým koníčkem a druhý ne, je to nefér vůči tomu druhému. A s tím je potřeba bojovat!

Já jsem ale vůči čtenáři vždycky fér. Pokud už zde mám něco doporučit, musí jít pouze o firmy se silnými morálními hodnotami. Odmítám psát pouze pozitivní recenze a už vůbec bych nepřijala žádný úplatek formou honoráře. 

Nicméně! I když se snažím tento blog vést co nejméně komerčně, jen z dobré vůle a v touze inspirovat svět svou maličkostí, tuto spolupráci jsem nemohla odmítnout. Příliš mě chytla za srdíčko a jsem si jistá, že jí oceníte i vy.

Nová kočka každý týden


Jedna kočičí kavárna mi ke kávě do termosky zdarma nabídla i možnost si každý týden půjčit jednu ze svých koček domů na pomazlení.

Nemůžete mít domácího mazlíčka, protože často cestujete, ale vítáte možnost mít mazlivou společnost aspoň ve dnech, kdy jste doma? Pak je tato nabídka určená právě pro vás. Náklady spojené s domácím mazlíčkem si sice hradíte sami, ale za trochu kočičí lásky to určitě stojí.

Každá z kočiček je přitom slušně vychovaná, čistotná, poslušná a velký důraz se klade na to, aby byla i náležitě mazlivá a speciálně vycvičená k malým dětem.Funguje to jednoduše - každé pondělí si můžete přijít vybrat a půjčit jednu kočičku (či kocoura), ke které dostanete pelíšek a její oblíbenou hračku, podepíšete papíry, že se za kočku zaručujete a následující pondělí ji zase v pořádku a i s pelíškem a hračkou vrátíte. A případně si hned domů odnesete jinou čičinu. Ale k ničemu se nezavazujete a v případě, že vypůjčená kočka nesouzní s vaším životním stylem, ji můžete přijít vrátit už v průběhu týdne.

Tváří projektu


Musíme samozřejmě respektovat rozhodnutí kavárny o tom, komu kočičku půjčí a komu ne. Jen přeci jsou to živí tvorové a zaslouží si láskyplnou péči dobrých lidí. Já mám pak tu čest být přímo tváří celého projektu, kdy vám postupně budu představovat jak jednotlivé kočičky, tak i vzniklé fotky, které za celou dobu trvání kampaně nafotíme. První týden tak patří Chiméře (úvodní obrázek), v druhém týdnu už mám vybraného božího kocourka.

A kromě podpory dobré věci doufám, že mé soužití s kočkami přinese spoustu nových zábavných příběhů na blog.

Barterovat kočky, které u mě najdou milující náruč i misku plnou BIO žrádla, tak považuju za smysluplné. Vybarterovat si lásku je totiž mnohem víc obohacující, než dostat bohatě zaplaceno. Protože zvířata jsou leckdy tím nejoddanějším přítelem člověka.
Luc.


18 komentářů:

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 2. Jezis, to je naprosto super :))
  Můžu vědět, o jakou kočičí kavárnu se jedná?:)

  OdpovědětVymazat
 3. Tak já tedy doufám, že to je vtip. Jsem hrdou majitelkou osmihlavé kočičí smečky a o kočkách už toho něco málo vím. Už jen fakt, že budou stresovat kočky každotýdenním přesunem a to, že kočky budou pravděpodobně každý týden jíst něco jiného, je pro fyzické ale i psychické zdraví kočky naprosto nevhodné! Kočičí kavárny jsou super projekt, o tom žádná. Mnohem víc by ale pomohl projekt, kde by kavárna byla jakýmsi zprostředkovatelem mezi útulkem a novým majitelem. Jinými slovy udělat to tak, aby návštěvník kavárny měl možnost si kočku trvale osvojit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto souhlasím a také doufám, že jde o apríl :-).

   Vymazat
  2. Také souhlasím. Chudáci kočky... Doufám, že to je nějaký vtip.

   Vymazat
  3. Taková kavárna se právě otevírá v Brně :) http://kocicipelisek.cz/

   Vymazat
 4. Pokial to nie je vtip, tak chudence macky. Odporucam autorovi tejto skvostnej myslienky byvat kazdy tyzden u inych cudzich ludi. Urcite mu tieto pobyty prinesu mnozstvo inspiracie.

  OdpovědětVymazat
 5. Pokial to nie je vtip, tak chudence macky. Odporucam autorovi tejto skvostnej myslienky byvat kazdy tyzden u inych cudzich ludi. Urcite mu tieto pobyty prinesu mnozstvo inspiracie.

  OdpovědětVymazat
 6. Nejlepší apríl letošního roku!Lucie, zvedla jste mi náladu! :-)Marie

  OdpovědětVymazat
 7. Je to apríl, viď? alespoň v to doufám!

  OdpovědětVymazat
 8. Já doufám, že je to apríl. Nevěřím, že by někdo, kdo kočky miluje a zná je, dovolil to, že budou každý týden jinde, právě z toho důvodu že kočičky nerady mění své stanoviště. Je jim jedno, že jsou doma samy, jde o to, že jsou doma, přesný opak pejsků.
  Takže? Prosím at to není pravda :-(

  OdpovědětVymazat
 9. Teda na chvíli jsem tomu fakt věřila. :D

  OdpovědětVymazat
 10. Uffff, jsem se tu zacala mracit a uz uz jsem chtela nadavat a on je to april :) mi spadl kamen ze srdce.

  OdpovědětVymazat