Příběh silné ženy: Jacqueline Kennedy a její vnitřní démoni


Číst životní příběhy mimořádně silných žen, to jsem si dala jako svůj malý osobní cíl.
Je to totiž úžasná terapie na všechny splíny a bolesti.
Udělat si kafe k Neznámému příběhu Jacqueline Kennedyové Onassisové si však žádá silný žaludek.


Jestli ženská vydrží víc než člověk, pak Jacqueline vydrží víc než ženská. A přesto máte pocit, že to byla tak trochu potvora.


V náručí jí zemřel manžel po strašlivém atentátu. Předtím 3 děti. A léta poté přišla po dalším atentátu o švagra. To ještě celé Spojené státy truchlily s ní. O pár let později, když "Jackie" pořád ještě nezvládala odložit svůj smutek, vstát a znovu začít žít, se už stala skoro národním nepřítelem. Tuhle nálepku poté jen utvrdila sňatkem s Aristotelem Onassisem, kterého si brala vlastně jenom pro peníze a pocit bezpečí, který jí měly peníze zajistit.

Tohle známe.
O tomhle psala určitě i Chvilka pro tebe.

Neznámý příběh ale ukazuje vnitřní svět možná až příliš křehké ženy, která se nemůže vzpamatovat z traumatu, který si prožila. Bolestivé vzpomínky se vracejí a udeří kdykoli. Běžný život i neustálé nahánění médii spouští nekontrolovaně záchvaty paniky ještě o 10 let později. A ač Jacqueline navenek působí chladně a bez emocí, uvnitř se hroutí.


Ja krásná, mladá, vzdělaná. Má desítky rádců, přátel, pomocníků, přízeň mnoha vlivných mužů. Ale s vnitřními démony si musí pomoct sama.  


A i když Jacqueline zůstane v mnohém nepochopená, zanechá na vás silný dojem. A taky víru, že jednoho dne zase bude dobře. 


A kdybyste sháněli, tak Jacqueline Bouvierová Kennedyová Onassisová: Neznámý příběh od Barbary Leamingové vydalo nakladatelství Argo. 

Má někdo další tip na silnou ženskou osobnost?
Luc.

5 komentářů:

 1. Muj tip je Jacqueline Du Pre! Slavna violoncellova virtuozka, ktera bojovala nejen s temi, kterym prisel jeji styl hry moc uvolnene dramaticky, ale take s opustenosti na neustalych cestach po svete...a konecne boj s roztroušenou sklerozou, ktery prohrala velmi mlada. Kniha o ni u nas bohuzel nevysla, ale byl natocen film Hillary a Jacqui ;-)

  OdpovědětVymazat
 2. Helen Kellerová, Alice Masaryková

  OdpovědětVymazat
 3. Jacqueline Kennedy!!! ty si prece taky nerikas Lucie Van Kotenova!
  Kdyz uz Ceci nechaji tohohle nechutneho przneni cizych jmen.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cyzý, ryzý co :)) Pak kdo przní češtinu, že...

   Vymazat