21. dubna 2016

Příběh silné ženy: Jacqueline Kennedy a její vnitřní démoni


Číst životní příběhy mimořádně silných žen, to jsem si dala jako svůj malý osobní cíl.
Je to totiž úžasná terapie na všechny splíny a bolesti.
Udělat si kafe k Neznámému příběhu Jacqueline Kennedyové Onassisové si však žádá silný žaludek.


Jestli ženská vydrží víc než člověk, pak Jacqueline vydrží víc než ženská. A přesto máte pocit, že to byla tak trochu potvora.


V náručí jí zemřel manžel po strašlivém atentátu. Předtím 3 děti. A léta poté přišla po dalším atentátu o švagra. To ještě celé Spojené státy truchlily s ní. O pár let později, když "Jackie" pořád ještě nezvládala odložit svůj smutek, vstát a znovu začít žít, se už stala skoro národním nepřítelem. Tuhle nálepku poté jen utvrdila sňatkem s Aristotelem Onassisem, kterého si brala vlastně jenom pro peníze a pocit bezpečí, který jí měly peníze zajistit.

Tohle známe.
O tomhle psala určitě i Chvilka pro tebe.

Neznámý příběh ale ukazuje vnitřní svět možná až příliš křehké ženy, která se nemůže vzpamatovat z traumatu, který si prožila. Bolestivé vzpomínky se vracejí a udeří kdykoli. Běžný život i neustálé nahánění médii spouští nekontrolovaně záchvaty paniky ještě o 10 let později. A ač Jacqueline navenek působí chladně a bez emocí, uvnitř se hroutí.


Ja krásná, mladá, vzdělaná. Má desítky rádců, přátel, pomocníků, přízeň mnoha vlivných mužů. Ale s vnitřními démony si musí pomoct sama.  


A i když Jacqueline zůstane v mnohém nepochopená, zanechá na vás silný dojem. A taky víru, že jednoho dne zase bude dobře. 


A kdybyste sháněli, tak Jacqueline Bouvierová Kennedyová Onassisová: Neznámý příběh od Barbary Leamingové vydalo nakladatelství Argo. 

Má někdo další tip na silnou ženskou osobnost?
Luc.

5 komentářů:

 1. Muj tip je Jacqueline Du Pre! Slavna violoncellova virtuozka, ktera bojovala nejen s temi, kterym prisel jeji styl hry moc uvolnene dramaticky, ale take s opustenosti na neustalych cestach po svete...a konecne boj s roztroušenou sklerozou, ktery prohrala velmi mlada. Kniha o ni u nas bohuzel nevysla, ale byl natocen film Hillary a Jacqui ;-)

  OdpovědětVymazat
 2. Jacqueline Kennedy!!! ty si prece taky nerikas Lucie Van Kotenova!
  Kdyz uz Ceci nechaji tohohle nechutneho przneni cizych jmen.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cyzý, ryzý co :)) Pak kdo przní češtinu, že...

   Vymazat