Nejlepší letní čtení. Hodně stylu, lásky a humoru.Noční stolek zatížen knihami, slibem, že začnu mnohem víc číst a černým svědomím, jelikož se mi to zatím tolik nedaří. Přesto aspoň posílám pár titulů, které se výborně hodí na pláž.

Felicia Day - Jak (ne)být divný na internetu, JOTA


Tuhle knížku mi poslali z Neoluxoru. Nevím, co mi tím chtěli říct.

Americká blogerka, herečka a online hvězda Felicia Day se zařadila po bok dalších amerických blogerek, které vydávají své blogy knižně. Jenny Lawson a její Fakt se to stalo? jsem konec konců taky kdysi dostala. Pro změnu od kamarádky, jež hlásala, že to je nejvtipnější americká blogerka a že se jí v mnohém podobám.


Jenny Lawson i Felicia Day mají (každá svou a jinou a jinak těžkou) duševní poruchu. Jenny víc než Felicia. Být blogerka ve Státech, hned jsme nejlepší kamarádky.

Ke knize tak můžu napsat jediné - je to šílené. Místy netušíte, jestli tohle autorka myslí vážně, jestli zkouší, zda máte smysl pro ironii a nadsázku v té nejvyšší možné míře, občas vás to rozlítí, ale povětšinou se skvěle bavíte a hodně se nasmějete. Je to vlastně dost na hraně. I proto, že víte, že za každým humorným příběhem je možná i spousta vnitřní rozpolcenosti a bolesti.

Jennifer L. Scottová - Madame Chic, Mladá Fronta


Aneb jak být elegantní každý den a zápisky o stylu z Paříže čtivou formou očima Madame Chic. Jednoduše praktický průvodce světem stylu, společenského chování, oblékání a elegance. Ač takřka příručka, měla by se tahle knížka objevit v povinné literatuře někdy na druhém stupni.

A ten boží pytlíček do kabelky koupíte na Loveyourhome.cz :-)

Pařížanky totiž můžou mít spoustu dětí, spoustu práce, spoustu tašek s nákupy, ale nikdy neztratí vrozenou eleganci. My Češky to vrozené nemáme, ale smysl pro krásu si pomalu a postupně budovat můžeme. Madame Chic to určitě probudí. A Madame Chic na úrovni vás zase provede chováním ve společnosti.

Michaela Dombrovská - Pořádek (nejen) v hlavě, GRADA


Míša Dombrovská působí na první pohled jako éterická víla, přitom je to jedna z nejsilnějších žen, co znám. A protože ji znám, léta ji obdivuju a vím, jak žije, tak vám její nejnovější knížku nejen s čistým svědomím doporučím, ale nejradši bych vám ji i vnutila.


Začněme pořádkem v hlavě. Konec konců, Míša je autorka Pravidel pozitivního sobectví, takže se můžete spolehnout, že ví, o čem mluví. Pořádek v hlavě se pak projeví i pořádkem v životě, pořádkem v bytě, pořádkem ve vztazích. Prostě pořádkem na všech frontách.

Míša vám ukáže, jak stačí udělat pár základních kroků a začne se všechno v životě propojovat. Píše to neuvěřitelně laskavým způsobem, který nepoučuje, ale velice jasně ukazuje možnosti. V knize samozřejmě nechybí ani konkrétní tipy a nápady a milovnice minimalismu si tu přijdou na své.


No a pak se v té knížce taky píše, že autorka blogu Život Podle Lucie je velkou propagátorkou přírodní kosmetiky a že máte číst její blog. Což je samozřejmě taky pravda. To jenom pro pořádek.

Anne-Marie O´Connorová - Dáma ve zlatém, Metafora


K létu patří lovestory. A Dáma ve zlatém je strhující příběh mistrovského díla Gustava Klimta a slavného portéru Adél Blochové. To, co prožívali v soukromí a co ukrývají Klimtova díla je jen malým dílkem celé knížky.

Oba hlavní protagonisté totiž umírají už v první čtvrtině knihy. A zbytek? Osudy desítek židovských rodin ve Vídni během 2. světové války i po ní. Jestli vás zajímá vídeňská smetánka a umělci 20. století, začtete se snadno. Pokud vás zajímá druhá světová, začtete se okamžitě. A pokud si žádáte velké a srdceryvné (a skutečné) příběhy lásky, od knížky se neodrhnete.


Ač si počtete o té největší krutosti války a jasně daných historických faktech, autorka si dala záležet, aby vypíchla ty nejzajímavější osudy vídeňských rodin. Ne vždycky to končí happy endem, ale po dechu budete lapat celých 454 stran.

Autorce tak patří můj obdiv za to, že ukryla učebnici dějepisu do roucha napínavého příběhu a překladatelce za to, jak skvěle to zvládla přeložit.

Tak. A teď bude tíha na vašich nočních stolcích.
Muhehe.
Luc.


5 komentářů:

 1. Krome te posledni (tu bych probrecela) se mi moc zamlouvaj vsechny. Rada bych se ucila eleganci i bych uvitala trik jak mit poradek.

  OdpovědětVymazat
 2. Nejvíc mě tedy láky "Pořádek.." ale nevím jestli to na mě nebude moc motivační, nikdy se podle toho stejně neřídím :-) Já teď četla Aňu Geslierovou a asi jako jediné na větě se mi knížka vůbec nelíbila, dost nuda...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A já se k Aně ne a ne dostat. Mic ji chci a ještě ji ani nemám koupenou :-)

   Vymazat
 3. Knihy o blogerkách mě moc neberou, ale ten zbytek bych brala :-)
  O všem? Ovšem!

  OdpovědětVymazat
 4. Kniha byla v roce 2015 zfilmovaná, v hlavní roli Helen Mirren, jmenuje se to stejně jako román..a je to krásný film..

  OdpovědětVymazat