Krasavice Interkontinentální: Představení, ve kterém se poznáte


S Marthou Issovou jsme se potkaly pracovně, když jsem jí nesla k vyzkoušení věci z Biorganicy.
Věděla jsem, že miluje BIO kosmetiku, ale netušila jsem, že jí Inlight pomůže natolik, že se o měsíc později domluvíme na spolupráci a že nás s Biorganicou pozve do La Fabriky na představení Krasavice Interkontinentální, kde hraje se svou kamarádkou Annou Polívkovou.

Představení vypovídající o ženském přátelství si herečky vymyslely samy a údajně ho chtěly den před premiérou zrušit. Bály se, že o něco podobného nemůže být zájem. To bylo před několika lety. A od prvního dne mají vyprodáno. Aby ne. Celý sál se královsky bavil!

Prvních deset minut jenom sledujete v rychlém sledu scény plné hysterie, pláče, smíchu a šílených grimas, kterých jsou tyhle dvě schopné. Nejdřív vlastně vůbec netušíte o co jde, ale v proměnlivosti nálad se trošku poznáváte. A kdyby jenom vy - v tomto bodě se nejvíce chlámou pánové, což vám zase tak vtipný nepřijde. Vůbec.

Během představení už role chápete a jen žasnete nad komediálností a hbitostí Marthy a ironickými poznámky Anny. V první půlce vás mrazí z toho, jak jsou všechna ženská kamarádství stejná a v druhé půlce si už jen přejete, ať to nikdy nekončí.

Celou dobu si však ve skrytu duše přejete v tomhle hrát taky. Protože nedávno u vína jste přesně tohle s kamarádkou řešila taky a dopadlo to úplně stejně tragicky. Chci říct. Komicky.


Zábavné rovněž je, že zatímco se ženy baví trefnými dialogy, pánové si naivně myslí, že jde o jednu velkou nadsázku.*

A pak vás také napadne, jak tohle představení herečkám závidíte, protože mít několikrát do měsíce možnost ze sebe vyskákat, vyřvat, vykřičet všechny emoce je lepší jak psychoterapie a fitko dohromady. A na Marthě i Aničce je to vidět - kromě jejich rozzářenosti při děkovačce mají brutálně hezký nohy.

Potvory!
Napsala jsem potvory? Ignorujte mě. Nějak jsem se do té role sama ponořila.

Luc.

* nejde

Vydaly jsme se s Biorganicou za Marthou do divadla. A vracely se nad ránem.

2 komentáře: