Pojďme na dobré kafe!


Rok 2016 pro mě zůstane ve vzpomínkách rokem zlomovým a velice intenzivním. Někdy vám o tom povím. Jedna z věcí, u které došlo ke změně, je například objevování nových věcí, stylů a chutí. A zatímco běžně ochutnávám ty nejlepší čaje a vína, tentokrát jsem přijala pozvání na workshop výborné kávy Nero. 

Na workshopu, ze kterého všichni odcházeli nadopovaní kofeinem a já jediná k tomu ještě opilá, se sešla výborná parta milovníků kávy. Vsadím se, že většina nedokázala usnout ještě nadcházející týden, jelikož jsme společně zkoušeli téměř všechny možné přípravy tohoto voňavého moku a následně testovali své chuťové buňky.


Pár poznatků jsem nabrala a díky důslednému zapisování mezi usrkáváním kávy si je i zaznamenala:

 • Káva Nero má dokázat, že i tu nejkvalitnější kávu lze připravit kdekoli - třeba i na palouku v lese. To napadlo Boh, která se té myšlenky nehodlala pustit.
 • Je pouze zrnková. To aby se vám aroma neztratilo někde po cestě k vám.
 • Výběrovou kávu tu najdete z celého světa - Costa Ricy, Kolumbie, Brazílie, Indie, ale i vzácnou kávu z místa, kde to celé před mnoha a mnoha staletími vzniklo - v Etiopii.
 • Jde o 100% arabiku.
 • Uděláte z ní tu nejlepší Irskou kávu. Vyzkoušeno za vás. 


Nejdříve jsme se naučili něco z teorie, vyzkoušeli jednotlivé postupy v praxi a nakonec už jenom ochutnávali. Trvalo to hodiny a hodiny a nikomu to nevadilo, jelikož naspeedovaní kofeinem jsme byli všichni a hyperaktivně jsme poskakovali s každým douškem.

V úplném závěru nám pan barista namíchal kávový drink s whisky. A jelikož dobrou whisky nikdy nepohrdnu, bylo mi na workshopu kávy dopřáno kromě drinku ještě několik panáků, za což se stydím dodnes.

Naspeedovaná a lehce opilá jsem se hbitě a obratně rozloučila s Třicítkama, které seděly na baru a nevypadaly, že by chtěly odcházet před setměním, a doskákala jsem domů do postele. Bylo krátce po poledni.

Běžně se nestává, že byste mě potkali s šálkem kávy v ruce. 
Ale po tomhle workshopu jsem si řekla, že s kafemlýnkem a bialettkou hodlám řádit odteď už každé ráno!Ale povězte mi. Pijete kávu? Jak často?
Luc.

3 komentáře:

 1. To vypadá, zní a snad i voní tak hezky ... škoda, že kávu nepiju. :D Fascinuje mě ta kvalitní káva a její výroba, ale bohužel, mé chuťové buňky na ni stavěné nejsou a já si raději připravuji čaje... :D

  OdpovědětVymazat
 2. Mnam to bych brala :) Kafe miluju, jen se porad nedokazu dokopat vykopat z nej mleko, i kdyz bych mela, ja vim... Jenze kdyz mne to tak chutna :)))
  Ale rozpustnou pardii na kafe uz jsem nemela v puse snad 10 let, zrnkovou si doma meleme sami vzdy cerstvo varku a frenchpress je muj milacek :)
  Btw krasne fotky :)

  OdpovědětVymazat
 3. Luci, já kávu miluju, tam bych byla ve svém živlu :)
  A musím říct, že jsem "Třicítky" doteď neznala, takže díky za tip koho nového sledovat :)

  Rise and shine sleepy heads!!!

  OdpovědětVymazat