Život Lucie v jednom týdnuByl to týden zásadní.
Po řadě měsíců jsem se odhodlala napsat text o tom, že jsme se s Holanďanem rozešli. A začít to říkat veřejně, protože ač už jsme jsme separé řadu měsíců, nikdy jsem nikomu nic nepřiznala. Všechny bolesti jsou mojí niterní záležitostí, kterou odhaluju až v moment, kdy se s tím sama dokážu vyrovnat. Článek si v prvních čtyřiadvaceti hodinách přečetlo přes 20 tisíc lidí a odhaduji, že několik set z nich mi psalo a snažilo se pomoci.

Nikdy jsem netušila, že se s pomocí nabídnou lidé, do nichž bych to nikdy neřekla. A že tolik věrných čtenářek se mnou bude sdílet svoje podobné bolesti, rozchody a pády. Lidé nabízeli, že mi přijedou pomoct se nastěhovat, že se u nich můžu kdykoli vyplakat, že mi klidně půjčí do začátků a jedna čtenářka mě pozvala k sobě do Colorada. Psali mi také neznámí lidé, že jim můj blog vždycky pomáhal a že teď chtějí pomoci mně. První dny v týdnu jsem tak strávila v lehčí euforii z toho, že dobří lidé ještě existují a že jich mám kolem sebe spousty.

Děkuji vám tedy převelice.
A celkově to byl hezký týden.

Stěhovala jsem se


Přestěhovala jsem se do krásného bytu, který je takový malý salonek. Ještě žiju mezi krabicemi, jelikož nebylo příliš času na vybalování, ale těším se na postupné zútulňování. Spím na dvoulůžku v patře, kde v peřinách a s noťasem na klíně trávím většinu dne. Je tu teplo a spousta prostoru na kosmetiku, knížky, čokolády a tři peřiny!

Česká Miss odlétala na Miss Universe


Nítěné knoflíčky mě opravdu zaujaly.
Andrea Bezděková v národním kroji, který byl vytvořen speciálně pro Miss Universe.


Celý týden jsem vlastně žila Českou Miss. Začaly castingy, bylo oficiální zahájení nového ročníku a miss Andrea Bezděková představila róby od Terezy Sabáčkové, ve kterých nás bude reprezentovat ve světě. Byla nádherná! Zaujal mě také národní kroj, který byl posetý nítěnými knoflíčky, kterými se kdysi zapínalo povlečení. Dodnes je to pouze česká tradice, nikde ve světě to už neumějí. Knoflíčky pomáhali tvořit žáci s mentálním postižením, kterým poputuje i výtěžek z šatů, až se vydraží. Zatím ale Andree přejme hodně sil!

Otevíračka KusmiKusmi čaje piju ve velkém a předpokládám, že se budu muset vrátit pro jejich čaj s mandlemi, s mátou nebo s růží, protože bez nadsázky lze říct, že kromě kvalitního čaje je hrneček po ránu malou voňavou terapií v mrazivých dnech.

Na otevíračku nové prodejny v OC Chodov jsem tak pozvala své oblíbené blogery a při té příležitosti jsem dorazila také. Uváděla se novinka Blue Detox, což mě přivedlo na myšlenku lehčího detoxu po náročném roce. Jo! Začnu zítra. Ale čaj jsem začala pít už včera, je vynikající.

S Milošem Urbanem v ateliéru


Miloši, úsměv!

Miloš Urban je vynikající český spisovatel a člověk, kterého začalo strašně bavit focení. Zřídil si ateliér, pořídil patřičné vybavení a jelikož se známe, stála jsem mu chvilku modelem. Miloš je velice milý a tvořivý člověk a brzy mu vyjde kniha s titulkou, kterou si sám nafotil. Bude se jmenovat Závěrka a já ji mám dostat i s věnováním. Moje knihovna začne být konečně zajímavá!

Vybírali jsme make-up pro Aňu Geislerovou na natáčeníZ tohohle mám opravdu velikou radost. Vlastně tomu pořád nemůžu uvěřit, i když to spojení je logické. Aňa Geislerová miluje jak péči Inlight, tak i bio květinovou dekorativku Zuii, kterou chce být líčená na natáčení i společenské akce. Sešly jsme se tedy s vizážisty, kteří ji pro nový projekt HBO líčí a můj tajný sen - tedy ukázat lidem, že i bio kosmetika může sloužit k profi líčení a patří i do záře reflektorů - se tedy pomalu začíná naplňovat. Díky, Aňo! 

Večery trávím převážně prací a po létech jsem začala poslouchat rádio. Pomáhá to. Když je moc ticho.
Jaký byl váš týden?
Lucie

7 komentářů:

 1. Je boží, že toho máš tolik, co dělat. :)
  Jak jsem posledně psala, že má bakalářská práce se týká nakladatelství Motta, teď se bavím ještě víc, spolužačka má pro změnu za téma kritickou recepci Urbanova díla... Jak se to sešlo pěkně.
  Přeji ti šťastný nový život.

  OdpovědětVymazat
 2. Tak to je vazne gol :)
  Tak at se dari!

  OdpovědětVymazat
 3. To je článek plný pozitivna, hurá! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Nádherný týden. Já stěhování miluji. Baví mě postupně vybalovat všechny věci a zútulňovat místnosti. :)
  Užívej života, moc ti fandím. :)
  Find joy in the ordinary

  OdpovědětVymazat
 5. Gratulujem k bytu, dobre sa zabývaj! snáď budú aj nejaký fotky potom, keď si ho zariadiš :)
  Ja som mala náročnejší týždeň v práci. Keď som vymenila pozíciu, tak som myslela, že budem mať viac pokoja. A ono je to opačne :)

  OdpovědětVymazat
 6. Lucinko, článek o rozvodu jsem si četla a připadala si, jako bych všechnu tu hrůzu, kterou sis prošla, prožívala já sama. Ani má vztahová minulost není jednoduchá a bezbolestná a možná proto jsem nedokázala napsat komentář, kterým bych ti dodala sil. Mě osobně totiž zpočátku slova podpory vůbec nepomáhaly, bolest byla stejná a musela jsem si ji odžít do poslední kapky a i dnes, když si na to vzpomenu, dělá se mi nevolno. Přesto jsem ráda, že některé věci dopadly tak, jak dopadly. Nicméně člověka nakonec vše zlé a bolestivé neskutečně posílí, už jen to, že jsi to napsala veřejně je toho obrovským důkazem. Byl to velký krok a já jsem na tebe moc pyšná, protože tohle znamená, že jsi neskutečně silná žena (ač si to třeba nemyslíš) a to všechno zvládneš a také, že bude brzy mnohem, mnohem lépe :) A mimochodem, na každém novém začátku je krásný ten čistý stůl, díky kterému si veškerou naši budoucnost utvoříme sami. Moc držím palce, ať je tvůj nový začátek začátkem opravdové pohádky. Po tom všem si to zasloužíš :-)

  OdpovědětVymazat