Špunti na vodě: Jak se herci fotí na billboardy

RVV studio

Špunti na vodě. Nová česká komedie, která je srovnávána s legendárním S tebou mě baví svět, přijde do kin na Velikonoce. Teď ovšem bylo potřeba nafotit fotky na plakáty, a tak jsme se vydali do ateliéru, kde se zrovna fotila Anička Polívková, Jiří Langmajer, blogerka a herečka Nelly Řehořová a Táňa Vilhelmová.


"Pro mě to byla jedinečná příležitost," říká mi Anička Polívková, která zvládá do foťáku házet pokaždé jiný výraz. "Já vždycky hraju ženský, co si hledají kluky, nebo je rovnou vraždím. Je tam vždycky nějaký problém s mužem nebo vzhledem. A tady jsem byla maminka čtyř dětí ve spokojené rodině. To se hrálo prostě báječně!"


Anička taky vypadala báječně. V civilu, lehce nalíčená a v culíku. To má někdo štěstí.


Další na řadu přišel Jiří Langmajer se svou filmovou dcerou Nelly Řehořovou, která mu i po létě natáčení zapomíná tykat. "Ty už mi zase tvykáš? Něco jsem ti o tom řekl," smál se a ona ho poprosila o fotku na snapchat.

Jiří Langmajer s tričkem "I love my boyfriend" trpěl při focení, kdy musel nasadit velký americký úsměv. Křečovité úsměvy asi nejsou nic pro něj, nicméně sršil humorem, dobrou náladou a s každým se dal hned do řeči. Poskytl pár rozhovorů a rozloučil se s tím, že jede oblažovat Ostravu divadelním představením.


Mezitím dorazila Táňa Vilhelmová - bez make-upu, což nám ale došlo, když se posadila do maskérny. Vždycky obdivuju, když takhle známé osobnosti se v civilu nelíčí a nestydí se vyjít ven mezi lidi. Táňu navíc poznáte bez make-upu okamžitě, vypadá prakticky stejně a je jednoduše krásná.

My s novináři zatím postáváme na place a pijeme hodně kávy. Focení s Vojtou Reslerem, který fotil i natáčení filmu, je zábavné a rychlé. Ano, fotí se herci. Ti vám vždycky ukážou tvář, jakou si řeknete. Přesto není záruka, že budou fotogeničtí. A přesto jsou a na výběr je spousta povedených fotek.

Táňa má jen chviličku, na rozhovor tak reportéry z Primy zve přímo do maskérny. Je jedno, že ji zrovna líčí, neřeší to. Vypadá dobře, je pohotová, zábavná a mluví k věci.Na plac přijde v šedém svetru a strhnou se boje o to, jaký výraz má nasadit. Jaký výraz její postavu charakterizuje nejlépe. Režisér povídá, ať vypadá přísně. Ona nato, že ve filmu přísná není, že se lehce usměje. Celé to trvá asi dvacet minut, kdy si pak prohlížíme celou plejádu grimas. Nakonec se loučí i Táňa a zbytek týmu si dává pauzu a oběd.

Loučíme se i my. Odpoledne se má fotit ještě Pavel Liška, kterého bych chtěla sice potkat, ale nemůžu tu bohužel strávit celý den. I tak to byl úžasný zážitek, kdy vás sice drtí trochu tréma, nervozita a respekt z lidí, které vidíte na obrazovce. Ale oni se pak na vás usmějou, představí se vám a odpoví i na otázky, ze kterých je jasné, že jste si je nepřipravily a jen těžce improvizujete. 

Díky za fotku, Vojta Resler.

 A o čem celý film bude?


O otcích, kteří "unesou" své děti a vyrazí s nimi na vodu. A o matkách, které si to nenechají líbit. Záměry otců a matek se často rozcházejí a s tím množstvím dětí není úplně jednoduché bitvu vyhrát. A zatímco herečky si jezdily při natáčení na kole, pánové mrzli ve vodě klidně půlku dne. Ale všichni nadšeně dodávají, že tak skvělé natáčení už dlouho nezažili.

"Nabídku jsem přijal kvůli spoustě věcem," říká Jiří Langmajer. "Kvůli scénáři, režisérovi, kolegům, prostředí, ve kterém se film odehrává i kvůli tomu, že jde o komedii a že se natáčelo s dětma."

 


Letní komedie, kterou poběží v kinech od dubna, tak slibuje jak hvězdné obsazení, tak i spoustu zábavy. Takže držím palce a těším se na premiéru.
Lucie

2 komentáře:

  1. Tak to jsem na to zvědavá. Táňu Vilhelmovou i Jiřího Langmajera mám moc ráda. :)

    Days of Daysy

    OdpovědětVymazat
  2. No tak na ten film se těším! :)) A musel to být fajn zážitek, být tam s nimi.

    OdpovědětVymazat