Život Lucie 6

Týden plný kultury, jinak se shrnout nedá.
A týden plný úžasných lidí. Tak to bylo.
Mrkněte a vyražte!

Předpremiéra: I dva jsou rodina


Slezly jsme se s holkama v kině na nové romantické komedii I dva jsou rodina a odcházely s rozmazanou linkou, řasenkou a zarudlýma očima. Tenhle film je doják, ale jinak, než čekáte - není tu žádná přeslazená lovestory, kde ke konci padne hlavní hrdina na kolena s prosbou, aby jej jeho milovaná polovička učinila tím nejšťastnějším mužem na světě a vzala si ho. Vlastně tam není žádný milostný vztah a láska je tu vyjádřena láskou rodičovskou. Ač místy slzíte nad tím, jak otec s dcerou dokážou být úžasný tým, místy se smějete nad skvělými scénami a dialogy.

Myslím, že tohle je úžasný film pro ženy, ale líbil se i přítomným pánům, kteří dělali ramena a údajně neslzeli.

Otevíračka K.Bana jóga studia a showroomu na Vinohradech


Kousek od I.P. Pavlova se otevíralo malé studio, kde se dá zajít na kundalini jógu a zároveň funguje i jako showroom designového oblečení na jógu české návrhářky Kateřiny Černé, která tvoří pod značkou K.Bana. Veškeré oblečení je vlastnoručně vyrobeno a to ze 100% lnu. Já tam objevila krásné podložky na cvičení místo karimatky, úžasné deky a bílou košili! Na jógu se každopádně zatím necítím a jedu prozatím v anonymitě fitka.

Na obálce knihy: Kniha o Baltimorských


U Arga vyšela Kniha o Baltimorských od Joela Dickera, autora bestselleru Pravda o případu Harryho Queberta. Má jít podle anotace o uhrančivý příběh odkrývající temné stránky jedné rodinné historie. Knížku, kde jsem na obálce se psem Frantou, se teprve chystám číst, takže vám neřeknu, jak se mi líbí, ale určitě si ji kupte. Má to být strhující čtení. A ještě ta obálka, kde má lýtka vypadají štíhle, no uznejte sami...

Divadlo Spektákl: Faust


Divadlo Spektákl je soubor mladých talentovaných studentů DAMU, kteří i klasiku dokáží pojmout neotřele, netradičně a přizpůsobit ji i mladším divákům. Fausta, na kterém jsem nedávno byla, vtěsnali do 50 minut čistého času a nikdo z nás asi podobné zpracování nečekal. O to lepší to bylo. Předají hlavní myšlenku, zbytek si dotvoří a zpracují podle svého. A daří se jim, mají často vyprodáno. 

Biofach


Vidíte správně. Emulze na ruce v roll-onu! Skvělá záležitost od Naturalis.

Minulý týden se konal v Německu další ročník Biofachu - největšího veletrhu BIO věcí a kosmetiky v Evropě. Já vyrazila s Biorganicou, kde jsme se potkali s výrobci Teatox čajů a italské BIO značky Naturalis, která nám ukázala i zpracování listů aloe vera a představila pár úžasných novinek, které nyní podrobujeme důkladnému testování. Zatím nás tam ale žádná značka, která by v ČR chyběla, neuchvátila. Ale testujeme a uvidíme.

Ve Vlastě


Redakci Vlasty zaujal můj článek Proč se (ne)mám ráda a já tak dostala ve Vlastě prostor s odkazem na mou práci a blog, čehož si moc vážím! Moc mě to potěšilo. Zvlášť proto, že jde o úplně jinou cílovku lidí, než kteří čtou mě. A pokud je to osloví, budu ještě raději.

Vernisáž Warhol/Warhola


Andy Warhol fascinuje svět i 30 let po své smrti. A tahle výstava v galerii GOAP na Staromáku, která obsahuje spoustu dosud nezveřejněných věcí a dokumentů, ukazuje, jak se z Andrew Warhola stal Andy Warhol. Já vyrazila na vernisáž a mrzelo mě snad jen to, že jsem si to nestačila projít rovnou několikrát. Vyražte při první příležitosti! A vyfoťte se s Marylin!

Co mi doporučíte na týden následující?
Lucie


3 komentáře:

 1. Na filmu jsem byla v sobotu a nemám slov. Nádhera. Docela mě to dostalo, přemýšlela jsem nad tím ještě celou noc a den.

  Jinak nemyslím, že by to bylo jen pro ženy, i když asi budou v převaze. Se mnou byl přítel a taky se mu to moc líbilo (vlastně on sám ten film vybral.)

  blog Days of Daysy

  Agregátor blogů - zviditelni svůj blog

  OdpovědětVymazat
 2. No pěkně, stihla jsi toho mraky. :) Zaujalo mě snad všechno. :D A Andy Warhol - četla jsem o něm knihu a taky mám doma knížku od něj ... brousím si jen drápky na volnější čas, abych se k ní dostala. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Všimla sis, že na tebe Vlasta špatně odkazuje? Ona odkazuje na doménu s .cz a ty máš .com :(

  OdpovědětVymazat