Kde se dá koupit noblesa?


Kde se dá koupit ušlechtilost? Potřebovala bych jí ozdobit své činy. 
Kde prosím seženu aspoň metr noblesy? Potřebovala bych jí vyšperkovat svůj život.
A kde najdu krásu? Potřebovala bych kus natolik veliký, abych si zase přišla přitažlivá.

Když jsme se před rokem rozešli s Holanďanem, myslela jsem, že to nejhorší už je za mnou. Že už mě čekají jen hezké zítřky. Ten poslední půl rok už byl pro nás oba hodně těžký. Truchlila jsem, ale nedovolila Holanďanovi, aby si s tím lámal hlavu.

Místo světlých zítřků mě však čekaly zítřky v různých odstínech temnoty. Můžete se sice spokojit s málem, ale dlouhodobě potřebujete slunce a světlo. Pokud se taky jmenujete Lucie, máte to světlo už ve jméně, což ale v praxi znamená, že prozařujete dny ostatním a samy se jen ve tmě a ve vší tichosti dobíjíte.

Něco jako dnešní iphony. Mají obrovskou paměť a dokáží psí kusy, ale musíte je třikrát denně nabíjet. Pod tíhou toho, co všechno jste do nich nakladli, nedokáží fungovat déle, než pár hodin.


Byl to rok ve vší své ošklivosti a bez špetky lidské důstojnosti. A teď nemluvím nutně o tom, kde a v čem jsem žila. Jakmile vám začnou chybět malé kousky vlastní osobitosti, začínáte se ztrácet, pohasínat a nastupuje prázdnota mixovaná s fádností a kostkou ledu. Za poslední dva roky jsem se hodně odchýlila od jakékoli noblesy, ušlechtilosti, krásy a tedy i sebeúcty.

Šlechetné činy by měly být základ, celé to gró lidské existence. Noblesa by měla zdobit každou ženu, bez ohledu na to, jak žije. A krásu podtrhuje sebeúcta. Pak už vám stačí jen louboutinky a správný tvar obočí! 


V tomhle jsem znásilnila svou podstatu.
Zdobilo mě jen dobře vytrhané obočí. 
Omlouvám se. A to nejvíc sama sobě. 

Rozumíme si, že ano?
LvK

3 komentáře:

 1. Jak nekomentuji, tak teď musím! Tohle je totiž jedna z nejpravdivějších věcí, kterou jsem v poslední době četla. Můj temný rok je již pár měsíců za mnou, ale i tak si ušlechtilost a noblesu musím stále aktivně připomínat. Ale nevzdávám to, jednou budou mojí přirozenou součástí. Jen to obočí, no...

  OdpovědětVymazat
 2. Kdyby jen ten správný tvar obočí nebyl takový problém...
  Vzdát se je snadné, ale najít sílu něco změnit není snadné. Takže ti přeji více sebeúcty a noblesy do dalších dní!

  OdpovědětVymazat
 3. Hodně štěstí a už jen méně a méně té temnoty.. Bude líp!

  OdpovědětVymazat