Život jedné Lucie 8


Za těch pár posledních týdnů je a bylo pár zaznamenáníhodných událostí, které mě potěšily.
Doufám, že v podobném duchu bude pokračovat celé léto.

Líčení v Bioday v Liberci


Občas někde hodně jsem. V květnu jsem byla dvakrát v obchůdku Bioday, kde jsem líčila předem objednané zákaznice, přírodní českou dekorativkou Cosm´etika. Já mám vlastně jen pár opravdových srdcovek a Cosm´etika je jednou z nich. Často se ptáte, jestli jsem vizážistka a běžně mi dokonce chodí několik objednávek na líčení na svatby, které s díky odmítám. Nejsem vizážista a zatím nemyslím, že to je něco, za čím bych chtěla jít. Ráda to přenechám šikovnějším.

Pokud se chce někdo nechat ode mě nalíčit, zvýrazňuji jemně jen to, co vám bylo naděleno. A často jsem svědkem, že jakmile to objevíte a zvýrazníte, může vám to změnit celý výraz obličeje. Líce a obočí jsou toho důkazem. Zároveň pak pracuju s tím, co přírodní make-up nabízí a vysvětluji, jak vám ta správná péče dokáže vyléčit pleť. Často říkám, že nejprve léčit, potom líčit. Což chápu, že není nijak populární. Ale věnovat se maskování kožních problémů bohužel nic neřeší.

Autogramiády knihy To jsem já, Františka


Františka Čížková, zřejmě jediná módní kritička v Česku, pořádala autogramiádu ke své knize To jsem já, Františka, o které jsem tu psala začátkem roku. Od té doby se toho změnilo hodně a já měla možnost - za což budu doživotně velice vděčná - poznat Františku o trochu víc.

Díky tomu se i mé vnímání toho, co sepsala, prohloubilo. Jestli knihu ještě nemáte, skočte si pro ni. Přečíst ji lze jedním dechem, anebo ji taky můžete číst na přeskáčku a ať ji otevřete kdekoli, vždycky na vás dýchne dávka pokory, životní vyrovnanosti a klidu.

Knihu Františky mám na nočním stolku pořád. Je takovou mojí životní biblí a jednotlivé pasáže si pročítám stále dokola. V kontextu jejího nelehkého života obdivuju především to, že dokázala odpustit. A to i v situacích, kdy by většina z nás už dávno přišla bolestí o rozum.

Františka naopak zvládla veškerá životní příkoří stylově a s grácií, která jí koluje krví. Život tuhle (na první pohled) křehkou ženu nikdy nezlomil a klobouk dolů před takovými lidmi. S Františkou občas filosofuju nad skleničkou vína nad mezilidskými vztahy. Snad se tím vzájemně podporujeme v sebelásce, která nám oběma chybí. Ona mi k tomu předává moudrost, své životní zkušenosti a já jí nosím samé dobré bio záležitosti, které miluje (eleutheroccoc od Karla Hadka a Noční balzám od Inlightu, například).

O tom, jak moc lidí tahle Františka svým příběhem oslovila, jsme se přesvědčili hned. Na autogramiádě se nezastavila. Podepisovala se, povídala a se všemi se fotila. Já už podpis v knize dávno mám, ale dostala jsem tuhle boží plátěnou tašku.


A mít Františku na tašce, to je statement. S Františkou na rameni nemůžete jen tak v něčem, že ano. Františka to vidí!!!

A ještě mě odchytla módní policie Blesku. A nemožné se stalo možným - já dostala kladné hodnocení za svůj retro outfit. Děkuju!

 

Proměna vizáže s OliOla a Max&Co.


Luxusní bio salon OliOla, kde najdete bio kosmetiku, kadeřnictví i mani pedi, dal svým zákaznicím možnost vyhrát celodenní péči a kompletní proměnu vizáže. Zatímco si tak výherkyně užívaly zkrášlujících bio procedur a kadeřnické péče, já v butiku Max&Co. pro ně vybírala outfity.

Zatím jsem nezažila nic náročnějšího, než vybírat věci tzv. naslepo pro někoho, koho neznám a co hůř - jehož styl vůbec neznám. Občas si tak myslíte, co jste nevybrali za pecku, abyste pak zjistili, že jste se vůbec netrefili do vkusu. Naštěstí Max&Co nabízí veliký výběr jak úžasně barevných a extravagantníchvěcí, tak i nadčasové střihy a neutrální barvy.

A jak se proměna povedla OliOla, na to se můžete podívat v tomto videu.


Svatba. Pravá moravská.


Moje kamarádka Monika se v pátek vdávala. Třikrát hurá. Brala si Petra, který prošel schvalovacím procesem všech družiček, svědků a kamarádů, tudíž spokojení jsme byli všichni. Nevěsta vypadala jak antická bohyně a ženichovi to slušelo ještě o trochu víc, než normálně. Zahradní svatba si vyžádala sluníčko, déšť, slzičky a pár dalších překvapení, o které se postaral především duchaplný a velice vtipný pan farář.

Jen my svatebčané dostali nelehký úkol obléci se do pastelových barev celé svatby. Ještě pár hodin před svatbou jsem se nedokázala rozhodnout, v čem půjdu a boty jsem sháněla na poslední chvíli.

Svatba se povedla, nezbývá než popřát povedené a doživotně šťastné manželství. Hezky se o sebe starejte, vy dva.


Natáčení reportáže o opalovacích krémech TV Barrandov


Pár hodin před odjezdem na svatbu jsem sháněla jak boty, tak natáčela reportáž do večerních zpráv pro TV Barrandov, která se věnovala rizikovým látkám v běžných konvenčních opalovacích krémech. K nebezpečné látce/látkám se vyjadřovali přední čeští odborníci, včetně dermatologa, magistry farmacie a toxikologa Víta Syrového, který je známým bojovníkem za čistou zdravou kosmetiku a autorem knihy Jedy v kosmetice. Já už tam jen představuju zdravou alternativu - tedy minerální ochranu.

Reportáž najdete zde v 20:40 minutě. Jsem velice ráda, že se o tomhle tématu letos konečně mluví a ještě v hlavním vysílacím čase. Díky za prostor!

A teď zase budu ráda, pokud vy mi povíte o tom, jak jste se měli a jak se stále máte.
LvK

Úvodní fotka: Magi Ráblová - Magifešn

4 komentáře:

 1. Ahoj Luci, tak už dvakrát jsi u nás byla? a dá se na to líčení nějak objednat? pomalu se k přírodní kosmetice dostávám a jsem unešená...teda jak říkáš, dávám si dokupy pleť, což teda musím kvitovat jojobové masce od pana Hádka, kterou pouzívám jako noční krém a je naprosto boží! fakt se mi ta pleť srovnala!
  Jinak na Františku se taky chystám, zvlášť když ji tu pořád tak vychvaluješ ;)

  Měj se bájově, ať je další týden zase tak prima :)

  Safienka

  OdpovědětVymazat
 2. V blesku tě krásně ohodnotili. I pěkný slova použili - křehká bruneta :)

  OdpovědětVymazat
 3. Luci, patram po té knize ,,Jedy v kosmetice,, ale nedaří se mi to najít. Je to něco nového? Nebo máš na mysli ,, Tajemství kosmetiky,,? :)

  OdpovědětVymazat