Podpatky


Jak říká Dita von Teese: "Musíte respektovat šaty, které máte na sobě. To ony určují pravidla."

Taková minisukně. Ta vás svou "délkou" vysloveně nutí být za dámu. 
Já z tohoto důvodu miluju podpatky. Jsou takovou mou malou hříšnou rozkoší, kterou nabírám síly, když je potřeba.

Když nasadíte podpatky, musíte stát nohama pevně na zemi. A to doslova. Musíte si být víc než kdy jindy vědomi svého těla, každého pohybu i toho, po čem šlapete. Zatímco v balerínkách cítíte na zemi každý hrbol a každý kamínek, na podpatcích si to všechno musíte ustát. Taky doslova.

Podpatky vás nutí se vyrovnat se vším, co vám přijde do cesty. Čím víc kuráže potřebuju, tím vyšší podpatky nasazuju. Je to jednoduchá rovnice. Chvilka nepozornosti může zapříčinit pád, ale věřte mi...na dvanácticentimetrových jehlách se fakt vynasnažíte nez(a)bloudit.

Umět na tom chodit a umět v tom chodit tak jde ruku v ruce.
Nic jiného kromě kuráže a zároveň pokory podpatky dodat neumějí. Pak už jsou jen módním nadčasovým kouskem a jednou z těch ženských zbraní, díky které můžete zapomenout na aritmetiku. Ať už to znamená cokoli.

Na kuráž!
LvK

5 komentářů:

 1. Kuráž to chce...a taky trochu sebevědomí...když je člověk výš, je víc vidět :) já se tomu pořád bráním..nějak mi nedělá dobře být výš jak ostatní, zvlášť když mám nějakých 176cm a kamarádky kolem 160cm :D ale je pravda, že podpatky jsou prostě ženské...a krásné! Safienka

  OdpovědětVymazat
 2. Já podpatky nemám ráda a moc nenosím. Po tomlhe článku si ale říkám - sakra, ty máš pravdu! Je to fakt, člověk se na nich víc snaží a vůbec ta pokora a kuráž zároveň je vlastně super. Skvěle napsáno, díky!

  blog Days of Daysy

  OdpovědětVymazat
 3. Moc hezká úvaha :), je tedy pravda, že denně toho hodně nachodím a podpatky by mi asi zničily nohy, i když na druhou stranu balerínky asi také.
  Je zvláštní, jak moc sebevědomí dokáže ovlivnit to, co máme na sobě, jaký máme účes, jakou máme barvu rtěnky nebo laku na nehty...

  OdpovědětVymazat
 4. Zajímavý článek. I když nejsem vysoká, podpatky nenosím, max. nějaké nízké. Nedovedu si představit v nich chodit..

  OdpovědětVymazat
 5. To já vím už dávno! Jen to tak neumím hezky sepsat. Proč mám asi tak 100 párů na podpatcích...

  OdpovědětVymazat