Narozeninová snídaně s Fulghumem


"Pardon, ale snídat budu s někým jiným, ale ještě nevím s kým. To je prý překvapení, ale musím tam bejt," rušila jsem narozeninové plány na poslední chvíli. "Happy birthday, Lucy. Jsem dneska takový tvůj narozeninový dárek," vítal mě ráno na dohodnutém místě Robert Fulghum. "Vezmu tě na snídani!"

Hezky pěkně.
Jsem vlastně docela dost dojatá. Jednak tím, že to celé domluvila moje kamarádka Míša a pak samozřejmě tím, že si Robert udělal čas a postaral se o naprosto výjimečné narozeniny. V kavárně jej sice zastavovali lidé, ba dokonce i celé skupinky hipsterů, aby jej přišli pozdravit a poděkovat mu za jeho knížky, on zase velice galantně stáčí pozornost na mě, abych si jako oslavenec přišla v centru pozornosti já a všichni mi přáli k narozeninám. A tak se seznamujeme s půlkou kavárny.

"A tvoje jméno se vážně píše Lucie a ne Lucy?" ptá se mě jen tak mezi řečí. "Jednu z postav mé nové knížky jsem pojmenoval po tobě, původně tedy Lucy, ale nakladatel mi řekl, že jseš Lucie. Tak snad mi nelhali. Jak to teda je?"

Přijdu si jak múza. Doufám, že je Fulghumova Lucie pořádně stylová potvora na jehlách. Ideálně s vystudovanou chemií a praxí v používání kyanidu. Ideálně kdyby si potrpěla na rudě nalakované nehty, hezké muže a měla nějakou pěknou úchylku.


Podobně nezapomenutelné narozeniny jsem měla snad jen v devíti letech, kdy na mou oslavu dorazil můj soused Honza, se kterým jsme už tenkrát zbořili půlku vesnice a párty se táhla až do pozdních večerních hodin, kdy došly rychlé špunty a začal večerníček.

"Děkuju za tak krásné narozeniny," říkám Fulghumovi, když se loučíme. "O tom budu muset napsat." "Já taky," směje se.

Na narozeniny jsem otevřela krabici s přáními od dívek z domovů ze Srí Lanky. To bych taky doják!
Koupila jsem si dárek! Inside Vogue ze zákulisí světové módní scény. Radost. A růži jsem dostala.

Byly to krásné narozeniny.  Jaké byly ty vaše nejkrásnější?
LvK


3 komentáře:

 1. Jůůůů!! No tak to byl naprosto parádní dárek! Těším se, až si o vaší snídani přečtu v nějaké Fulghumovské knize <3 Safienka

  OdpovědětVymazat
 2. To je krásný, máš skvělou kamarádku. :) Tak dodatečně přeju všechno nejkrásnější!

  blog Days of Daysy

  OdpovědětVymazat
 3. Páni, tak to je hustý, skvělá kamarádka! Může ti jí každý závidět :)

  www.vevlnach.blogspot.com

  OdpovědětVymazat