Ambasadorkou GIVT a jak může pomoci kdokoli z nás


Po Srí Lance mi chodil jeden email za druhým s tím, jestli bych nemohla podpořit ten a ten charitativní projekt. Ráda tyhle věci podpořím a to jak na blogu, tak pracovně, nicméně nešlo pomoci všem. Navíc věřím, že by měl být blog konzistentní, a tak jsem si mohla vybrat jen jeden projekt.

Vyhrál GIVT, z něhož za mnou ředitelka Bára přijela až z Olomouce, aby mi zodpověděla na všechny otázky. Ve finále mě nadchla myšlenka, že GIVT obsáhne veškerou pomoc, dostane se mezi širokou veřejnost a my sami si přitom vybereme, jaké organizaci naše peníze půjdou. Je mi tak ctí, že můžu být ambasadorkou GIVTu a jelikož na jaře plánujeme nějaké akce, občas tu o tom uslyšíte.

Co je to GIVT a jak můžu pomoci?


GIVT.cz je portál, přes který můžete nakupovat ve svých oblíbených e-shopech, pořídit tam vánoční dárky pro celé široké příbuzenstvo s tím, že několik procent z vašeho nákupu jde neziskovce, kterou si vyberete. A že vybírat můžete z tisíců organizací a útulků. Plus samozřejmě můžete přihodit další peníze, to už je čistě na vás. Běžný nákup vás ale nestojí ani o korunu navíc.

Stačí pár kliků, anebo si stáhnout Pomocníka, což je rozšíření do prohlížeče. Stačí, když si ho nainstalujete a nemusíte díky tomu vůbec chodit na GIVT stránky. Vždycky, když budete brouzdat po e-shopech a narazíte na nějaký, který s GIVTem spolupracuje, tak vás Pomocník upozorní. Vyskočí vám okno s informací, že na tomto e-shopu můžete pomoci, takže už si jen zvolíte oblíbenou neziskovku, potvrdíte a můžete rovnou nakupovat.Já osobně jsem potěšena především z obrovského množství známých a velkých obchodů, které s GIVTem spolupracují, stejně jako z velkého množství neziskovek - od pomoci dětem, seniorům až po útulky.


Kdysi jsme odevzdávali desátky, dnes můžeme přispět pár procent ze svých běžných nákupů pomocí Givt.cz. A že na internetu utrácíme běžně – nakupujeme módu, jídlo, elektroniku, dárky…Vlastně už jsme tak daleko, že pokud něco sháníme, okamžitě to jdeme hledat online. Vybrat si tak charitativní projekt, který chci, aby dostal procenta z mé útraty, je to nejmenší, co můžu dělat při každém nákupu.

A tuhle myšlenku je fajn šířit dál…
Tak děkuju, pokud i vy v tom jedete!
LvK

3 komentáře: