Projekt seriálu První republika + soutěž o lístky na unikátní módní přehlídku


Seriál První republika, jehož druhou řadu v září uvedla ČT, asi všichni známe. Nás dneska bude tento seriál zajímat především z pohledu dobové módy. Móda tu hraje hlavní roli a k jednotlivým epizodám si tak na webu lze přečíst střípky nejen o tom, jak se tehdá žilo, ale i spoustu zajímavostí o dobové módě - rukavičkách, šatech, pánských oblecích...

Je to doslova módní bible, na níž navazuje projekt Přišij Knoflík, který mě nadchnul.


#PrisijKnoflik


Móda první republiky je nekonečným zdrojem inspirace, nejen z hlediska stylu a elegance, ale i důrazu na kvalitu, ruční práci a lokální výrobu. K těmto hodnotám se vrací stále více současných módních tvůrců, kteří používají tradiční techniky výroby a recyklované materiály. Na tomto webu se naučíte, co je to udržitelná či pomalá móda, jak dát svému starému oblečení nový život, šetřit životní prostředí i svoji peněženku. Šarm, styl, originalita a zlaté české ruce – první republika nás stále má co naučit!

U příležitosti ukončené druhé řady seriálu První republika a projektu #PrisijKnoflik se koná 2.12. v 19:00 Slavnostní banket s módní přehlídkou, kam se mohou podívat dva z vás, pokud vyhrají v soutěži níže.


A já mám tu čest a radost, že toho mohu být součástí. Součástí módní přehlídky, kde se budou dražit šaty, které ten večer vynesu. Jak správně tušíte, musejí odpovídat požadavkům udržitelnosti, a tak jsem kromě klasického fittingu šla přímo k La Femme Mimi, aby mi vzala míry a outfit dle své kreativity vytvořila přímo na míru.

La Femme Mimi je jednou z návrhářských ambasadorů, celého projektu. Jsou to superhrdinové dnešní doby, umějí totiž řemeslo - plést, pracovat s kůží, s výšivkami, umějí šít a přešívat.

Mimi byla naprosto úžasná. Rozhodla se pro radikální úpravu jednoduchých bílých krajkových šatů, za pomoci tylu a knoflíků. Výsledek je zatím ale jen v její hlavě a možná bude docela jiný, než jaký vidíme na fotkám. Mimi je umělkyně každým coulem, která navíc skvěle rozumí zpracování látek a jednotlivým obdobím v historii módy.

Fotky má na svědomí: Jakub Charvát

A soutěž?


Pro 2 z vás mám 2 lístky na celou událost, která se koná v nádherných prostorách Sacre Coeur 2.12. v 19:00. Večerem provede komik Petr Vydra s Lucií Macháčkovou. Vystoupí pěvecký sbor Elpida, čeká vás také módní přehlídka s benefiční dražbou oblečení, které poskytli herci seriálu a upravili jej ambasadoři projektu #PrisijKnoflik. Rovněž vystoupí hvězda První republiky - Anička Fialová. 

Stačí mi dvě věci: 

1.) Musíte mi napsat email na sebe, ať vás mohu kontaktovat.
2.) Napište mi, co nejvíce obdivujete na období první republiky - cokoli. 

Soutěž potrvá do 24.11. a o den později vyhlásím na svém Facebooku vítěze!
Držím palce!
LvK

15 komentářů:

 1. y.vici@seznam.cz
  Obdivuju přesně to, co říkáš - že se kladl důraz na kvalitu, věci se dělaly pořádně, nežilo se konzumně. A samozřejmě miluji tu eleganci, kultivovanost...

  OdpovědětVymazat
 2. První republika byla uzasna svoji modou, ucesy ale obdivuji i spolecenske akce, krese se konaly. Pro me je to predevsim elegance, sarm a noblesa te doby, coz obdivuji.
  martinaspacilova.ms@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 3. 1. fx8010@gmail.com
  2. Obdivuji noblesu a eleganci

  OdpovědětVymazat
 4. Michaela.cahova@email.cz
  Narodni sebeuvedomeni

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Obdivuji hudbu, kulturu, gentlemanství mnohých mužů a eleganci dam, kvalitu vyráběných produktů, nadčasovost, propracovanost. Škoda, že tato doba, která na nás dodnes ze starých fotografií dýchá svou atmosférou, byla tak násilně přerušena...
  malakova.jana@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 7. vladimir.vojta@post.cz
  obdivuji prezidenta Masaryka

  OdpovědětVymazat
 8. barunkakralicek@seznam.cz
  Lidé v té době byli k sobě přátelští, nehonili se za mamonem jako dnes, měli na sebe čas, více se scházeli než je to dnes. Nebyl takový stres.

  OdpovědětVymazat
 9. Ahoj Luci! Jestli něco opravdu obdivuji, tak je ti ta ženskost, kterou v sobě měla každá žena. Nezáleželo jestli to byla uklízečka nebo suprčupr bohatá panička. Upravené byly všechny nezávisle na finanční situaci. Hezky oblečené, krásně udělaný make up i vlasy. Ten šmrnc mi dneska chybí - téměř každá žena dnes nosí převážně kalhoty, a ikdyž má dost peněz na značkové oblečení, tak to spíš vypadá, jako přehlídka odznáčků a log firem. Je to škoda...
  No a kdyby náhadou tak přikládám i mail: lnlnln@seznam.cz
  Ať se daří!

  OdpovědětVymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 11. Msbajuskaaa@seznam.cz
  Seriál mám moc ráda a i pro mojí mamku by bylo určitě skvělé se něčeho takového zúčastnit. Na období první republiky mě nejvíce baví asi právě móda. Úžasné střihy i materiály lichotící a vystihující ženskost i mužskou eleganci.
  Barbora Štěpánová

  OdpovědětVymazat
 12. kaci.mikeskova@seznam.cz

  Mohlo by se zdát, že bylo toto období téžké, ale myslím, že si lidé užívaly sladké období po válce, kdy si pamatovali hrůzy, které se staly a nechtěli je nikdy více dopustit. Kromě dokonalé módy - především kvalitního oblečení či nadčasových střihů, asi nejvíce obdivuji zásady, které mezi lidmi panovaly. Jejich rodinné vztahy mohou být pro nás velkým příkladem Přestože se - jako v každé jiné rodině objevovaly problémy, lidé se nebáli bojovat za svou rodinu.. Pomáhat si, radovat se ze společných úspěchů.. A vlastně jim trochu závidím, neměli žádné telefony, sociální sítě.. prostě žili! Tady a teď.

  OdpovědětVymazat
 13. Neúčastním se soutěže.
  Fakt je to nádhera, ty šaty, všechno pečlivě a kvalitně!
  Sluší ti to <3


  Moje nové video

  OdpovědětVymazat