Tradiční české Vánoce!


Jak by vypadal outfit inspirovaný vašim vánoční stromečkem? 
Můj by vypadal přesně takhle!

Líbí se mi totiž tradiční české Vánoce se vším všudy, což ve mně evokuje primárně červená, zelená a zlatá barva. Zatím jsem nepodlehla mrazivému skandinávskému minimalismu, ani "aktuálním" trendům zdobení slavnostní tabule. Věřím v součinnost barev, kterými se snažím navodit hřejivou atmosféru.

K tomu mi pochopitelně dopomáhá i má milovaná aromaterapie. Myslím, že jsem si ještě nikdy předtím nepořídila takovou zásobu směsí éterických olejů do difuzéru a aromalampy a takové množství svíček vonících vanilkou, skořicí a hřebíčku. Za všechny jmenujme svíčku ze sojového vosku z OliOla salonu nebo The Greatest Candles, což jsou svíčky z recyklovaných olejů z restaurací. Parafínové svíčky mi opravdu nesmějí přes práh!

Stromeček jsem pochopitelně ještě nenazdobila, zdobím vždy až na Štědrý den. Pamatuju si, že když jsem byla malá, musela jsem povinně s taťkou chodit bruslit, což jsem bytostně nesnášela, jen proto, aby doma mohl Ježíšek připravit stromeček a nanosit pod něj dárky. Pro letošek mám pár ozdob od české firmy Glassor a ozdoby, které vytvářila má dobrá kamarádka. Představte si, že doma na půdě našla po babičce spoustu krabic známé jablonské bižuterie, a tak se rozhodla jí dát druhou šanci a vytvořila z korálků naprosto úžasné ozdoby jak na stromeček, tak do domu!

Jak celý Štědrý den letos proběhne, to se nechám překvapit. Ale věřím, že to budou Vánoce o mnoho šťastnější než byly loni!

A tak...

Vám přeju nejen stylové Vánoce, ale především krásu volných dní mezi nejbližšími!
Šťastné a veselé!
LvK

Šaty: The Twiggy Shop
Kabát: Promod
Brýle + rukavice: Vintage
Boty: Baťa
Pytel: Uashmama bags


2 komentáře: