Vánoce se psem!Našemu malému čoklíkovi Denisovi, yorkšírákovi, jemuž nikdo neřekne jinak než Pinďa, bylo před pár dny 13 let. Už špatně vidí a ještě hůř slyší. Občas už bývá mrzutý a umanutý, na což má jako psí důchodce veškeré právo. Na procházkách však řádí pořád jako štěně. A to štěně se v něm probouzí pokaždé, když má přijít Ježíšek.

Že přijde Ježíšek, to tenhle pes ví už v moment, kdy do rohu obýváku postavíme stromeček. Jakmile je v obýváku stromeček, je jasné, že pod stromečkem budou dárky. A tak dá rozum, že mezi veškerou hordou dárků, taštiček a mašliček budou naházené kousky psích dobrot. 

K rozbalování dárků se u nás každoročně pouští Sám doma. 
"Kolik si mu toho tam naházela?" "Celou jednu tyčinku, ale rozlámala jsem ji asi na pět kousků."
"To je málo. To najde dřív, než půjde Harry do baráku."


A tak každý z nás, kdo jde své dárky pod stromeček dát, důkladně rozlamuje a schovává mezi dárky psí tyčinky a další různé dobroty. Platí, že dokud rozbalujeme dárky my, musí hledat pamlsky od Ježíška i Pinďa. Z praxe víme, že teprve pak spokojeně vytuhne na prvním měkkým dárku nejblíže od posledního kousku žvance a je jedno, jestli jde o ponožky, svetry nebo taťkovo trenýrky.

Pinďa Ježíška miluje asi jako každé jiné dítě. 


A tak všichni hrajeme tu hru s ním. Konec konců, Vánoci s dětmi jsou těmi nejkrásnějšími. Vidět v jejich tváří napětí, očekávání a tu radost z každého rozbaleného dárku...

Kvůli psovi jsme tak znovu vytáhli zvoneček, což i přes svou skoro hluchotu Pinďa slyší a ví, že teprve v ten moment může poslechnout své psí instinkty - nezapomínejme, že yorkšíři jsou vyšlechtění z vlků, že ano - a krvelačně vystartovat za svou kořistí. Mezi dárky, stuhy a mašle.

Jako správní rodičové jsme samozřejmě celí hyn z jeho radosti a nadšení, šišlavě se ho ptáme, co mu to Ježíšek nadělil a pod tíhou této velice emotivní situace si jej fotíme a natáčíme, abychom i zbytek příbuzenstva a třeba i lidi na sociálních sítích mohli oblažovat tou malou chlupatou šikovnou roztomilostí, co dokázala najít a sežrat veškeré dobroty a nepoblejt se. 

No kdo z vás to má?
LvK8 komentářů:

 1. Lucí, fakt povedený Pinďa a samozřejmě i Vánoce s ním :-)
  Hezký povánoční čas.

  OdpovědětVymazat
 2. Tohle je boží :D ta naše seniorka dostává dárečky normálně pod stromeček a pak jí je musíme dát až pod nos, aby si je očuchala a zjistila že to budou nějaký mňaminky :D

  OdpovědětVymazat
 3. To je krásný zvyk, schovávat mezi dárky psí pamlsky! :D Pinďa má skvělou rodinu!

  OdpovědětVymazat