Ze zákulisí: Přehlídka seriálu První republika


Slíbila jsem vám, že vás vezmu na přehlídku seriálu První republika, která se konala v Sacre Coeur minulou sobotu. Jelikož atmosféra byla úchvatná a já si večer moc užila, ukážu vám, co všechno se z módy první republiky dá vytvořit!

Na přehlídce bylo k vidění 10 úchvatných modelů přímo ze seriálu, další tři outfity měly na starosti patronky #PrisijKnoflik, které šaty přetvořily k slavnostnímu nošení i dnes. Právě projekt #PrisijKnoflik má upozornit na udržitelnou módu, tedy módu přešívat, nikoli vyhazovat. Mé "baletkovské" šaty měla na svědomí La Femme Mimi. A byly to právě tyto tři kousky, které se dražily ve prospěch hnutí Elpida.

Přípravy trvaly řady měsíců, já byla oslovená v září a na projekt ráda kývla. Příprava modelek pak trvala nějakých osm hodin, kde kromě fittingu bylo i nacvičování choreografie, líčení a česání. Právě to zabralo asi ze všeho nejvíc času. Vytvořit pokládané vlny není žádná sranda, kadeřnice to nenávidí a těžko se dnes na to vůbec shánění natáčky. A když máte v šatně skoro patnáct modelek, přičemž některé mají vlasy až po pas, jste rádi, když za osm hodin všechno stihnete.

Prvorepublikový make-up nebyl ničím ojedinělý, ale všimněte si - narozdíl od dnešního hustého a orámovaného obočí se zvýrazňovalo jen uprostřed tence tužkou. Zbytek se sice přizpůsobí současným trendům, ale díky obočí je okamžitě i jinak orámován obličej.


Modelky předvádějící šaty ze seriálu měly během přehlídky po mole být rozkošné, ženské, s hosty navazovat oční kontakt, tančit a koketovat. My tři už kráčely po mole za doprovodu songu Kylie Minogue a klasicky tak, jak se od modelek dnes očekává - bez výrazu, bez úsměvu, bez teatrálnosti a emocí. Chcete prodat šaty, ne sebe! A moderátoři večera - komik Petr Vydra a Lucie Macháčková
Jediné, co mě mrzí je, že jsem si pro všechny přípravy večer tolik neužila. Lidé byli dojatí především z vystoupení babiček z Elpidy, se kterými jsme se schovávaly v zákulisí. Živý přenos jste mohli sledovat například na FB První republiky. 

Po přehlídce následovala after party a já byla mile překvapená, kolik lidí dodrželo předepsaný prvorepublikový dress code. Když ženy nasadily rukavičky, perly, saténové šaty či boa, byla to nádhera!

Já na vymýšlení outfitu neměla příliš času, a tak jsem sáhla po červeném turbanu, který jsem si přivezla z Berlína a bílé šaty s krajkou, které jsem pro změnu objevila ve vintage obchůdku v New Yorku.


Jak se vám modely z dílny ambasadorů #PrisijKnoflik líbí?
LvK

1 komentář:

  1. Modely byly úžasné! Opravdu nejlepší mi připadaly "svatební" od T. Kovaříkové, a ty baletkovské byly taktéž nádherné. Je neuvěřitelné, co se ze starých věcí dá ještě dál udělat.

    OdpovědětVymazat