Budoir dýchánky: U sebe v salonku nehostím přátele jídlem, nýbrž kosmetickým ošetřením se sklenkou vína!


Není to tak dávno, co jsem se rozhodla své přátele hostit u sebe doma v salonku netradičně - lymfatickou masáží obličeje. Můj byt je geniální, víte? Nedá se tam vůbec vařit! Zato hned za pracovnou je salonek, kde se dají pořádat malé "budoir dýchánky" na kterých nikdy nechybí láhev dobrého vína, mističky se zobáním a vůně éterických olejů. Momentálně jsem se naladila na pelargonii, která výborně nahradí vůni růže.

Mít větší prostor, určitě bych pořádala velké taneční dýchánky pro všechny své známé. Že netančím a že je to prostor maličký, kouzlím s ním jinak - pod patrem s postelí, kde spím, jsem si pro své přátele vymyslela prostor na kosmetické ošetření. Není to nic "super fancy", ale myslím, že je to kouzelné.

K hloubkovému čištění pleti s masáží, k níž mi slouží čistá přírodní kosmetika - tonika, séra, krémy - pak servíruji buď skleničku bublinek nebo, chcete-li, výborné detoxikační čaje. Že jde ale čiště o přátelské večery, které si žádají především uvolněnou atmosféru, už jsem mockrát na přání připravovala chlorofyl, ženšen, kolagen, kopřivovou limonádu nebo naopak panáka něčeho ostřejšího.

Mí přátelé to milujou. Navštěvují mě častěji než kdy předtím a aby se ujistili, že na ně použiju jenom to nejlepší, nosí mi všelijaké úplatky. Kromě večeří jsem si vysloužila už i kynuté buchty na snídani, domácí pálenku a od kamaráda dokonce tablet.

Jsou to vlastně kouzelné večery a nejde vůbec o kosmetiku nebo vůně. V domácím prostředí totiž vznikají ty nejvtipnější scénky a leckdy i ty nejlepší nápady a propojení. A to mi přijde v anonymní Praze, mezi chladnými minimalistickými hipsta prostory, vzácné. 

Zvete přátele k sobě domů?
LvK

3 komentáře:

  1. Najlepsi sposob relaxu, ja kamoska, nejaka maska a ehm flaska, dve, tri vina a prekecat celu noc <3 pure love, milujem to! Evidentne si dobry clovek a kamarat!

    OdpovědětVymazat
  2. Myslím, že bych u tebe byla vařená pečená. Už jenom proto, že na péči o sebe kašlu. :D

    OdpovědětVymazat