Když mám volný víkend


Jestli jsem někdy nejšťastnější, tak pokud mám naplánované volné víkendy. Ideálně sama doma. 
Přes týden běhám ze schůzky na schůzku a večery taky trávím doma minimálně, takže celý týdenní maraton zakončím v pátek o půlnoci a probouzím se v sobotu ideálně těsně před polednem.

Jsem vzteklá, když je víkend a já se probudím brzo! Dospávám za celý týden zpětně a vlastně i na další týden do zásoby. Ve všední dny se snažím vídat s přáteli, a tak jsem si nastavila, že víkendy jsem jenom já sama se sebou a pokud něco vysloveně nehoří nebo se někdo nehroutí, nevycházím vlastně ani ven. Je mi jasné, že většina lidí to má obráceně a s kamarády se vídá hlavně o víkendu, a tak mě mnozí za moji nesociálnost nenávidějí.

"Regenerační víkendy", jak jim pracovně říkám, jsou vlastně velice líné, neakční a nezajímavé.
Jakmile se vyhrabu z postele, což není vždy samozřejmostí, napatlám se pořádně mastnou maskou - a to jak pleť, tak vlasy. Vlastně jsem schopná si udělat i zábal nohou, rukou a když mě to popadne, namíchám si veškeré své lektvary a beru je i vnitřně.


Myslím, že to má na svědomí právě svědomí. To černé, co mi zbylo jako památka na hektický týden, kdy jsem se nestačila ani pořádně najíst nebo vyspat. 


V takto "regeneračním programu" pak zalézám k počítači, abych začala psát, anebo fotím (ne sebe). Loni jsem takhle dopsala knížku, letos se chci zaměřit na něco docela jiného. Celý tvůrčí proces samozřejmě prokládám návraty do postele, kde na mě čeká spousta knížek. Životopisy a beletrii neodkládám, možná jen do toho občas otevřu nějakou obrázkovou knihu o módě či designerech, dočtu kapitolu a vracím se k hlavnímu hrdinovi z beletrie (takže se pak nemůžu divit, že většina hlavních hrdinů v mé hlavě vypadá jak Karl Lagerfeld).

Přes víkend se snažím nepracovat, maximálně tak sama pro sebe (a na sobě). Emaily otevřít musím, ale jinak si sepisuju spíš úkoly, které mě těší, dělají radost a když si je splním, bude mi zase o něco líp. Je to velice kreativní, tvůrčí, osvobozující, naplňující, jen...

...jen opravdu nesmíte chodit neohlášeně na návštěvu. I don´t look my best. 

V podobně pomalém duchu utíká jak sobota, tak neděle a teprve až s příchodem pondělního rána se vracím zpět jak ke své lidské podobě, tak k nějakému slušnému oblečení a práci. To už jsem o dost klidnější a čerstvá, protože už jsem ze sebe přes víkend vytřískala maximum a teď vím, že je potřeba si od sebe zase na chvíli odpočinout a vrhnout se do víru velkoměsta! 


Hlavní je slézt z postele, což o víkendech nebývá samozřejmostí.
Občas jsem jak dítě a jedu v obrázkových knížkách. 
Už jsem vám říkala, že si všechno umím osladit? 
Plánuju další týden, nebo si dělám wishlist? 

Jak trávíte volné víkendy vy? Dejte mi vědět!
LvK


5 komentářů:

 1. No teda.:-) Takže nejsem jediná.I já se o víkendech vracím sama k sobě.Spím někdy i do 14 hodin.Pohybuju se mezi počítačem a postelí jejíž půlka je zaházená knihami a časopisy.V sobotu a nebo v neděli navečer uklízím byt a přepírám prádlo v ruce,protože tyto archetypální činnosti mi navozují ještě větší klid v duši.

  OdpovědětVymazat
 2. Takže nejsem jediná, kdo si nejraději nechává víkendy volné! :) Sama doma, občas fitko nebo vycházka, případně zajít do obchodu doplnit proviant. A mezitím lenošit, dohánět domácí resty, občas uvařit nebo poklidit. Rodina to nechápe, ale lidí si užiju přes týden až až, tak mám ráda klid aspoň o víkendu.

  OdpovědětVymazat
 3. Jeee, takovy vikend bych si take dala libit! Mivala jsem je na koleji, nebo kdyz jsem delala au-pairku. Pak jsem se seznamila a jeli jsme ve vztahu na vikendy, pac kazdy z jineho mesta a od te doby, uz jsou vikendy vetsinou jen akcni a ted jeste s deckem, ktere neda vyspat. Miluju je, ale sobecky si uzivam kazdou volnou chvilku, ktera se namane a kdyz jsou pryc alespon na pul dne, tak se taky valim alespon chvili v posteli a citim se jak kdyz delam neco protizakonneho :D

  OdpovědětVymazat
 4. Občas je potřeba vypnout a věnovat čas jen sama sobě. Taky mám občas takové beauty víkendy, nebo jen večery.. kdy si dám masku na obličej, na vlasy, udělám si manikúru atd.. musí to být, čas od času jo :).

  Btw. zase jsem se vrátila k blogaření, uvidíme jak dlouho mi to vydrží.. možná by sis mě mohla pamatovat, třeba z facebooku nebo instagramu martirezaninova. Ráda vidím, že jsi stále tak úspěšná blogerka :)

  OdpovědětVymazat
 5. Ten perlový prsten je nádherný! Dokonalost sama :) Jinak se úplně ztotožňuji s tím bytím sama, já tak nejlépe dobiju energii :)

  Infinite treasure

  OdpovědětVymazat