Březen jedné LucieStejně jako každý rok, i v březnu očekávám více jara, než kolik nám bývá dopřáno.
Naštěstí toho bylo tolik, že jsme se lehce zapotila. 


Anotace: Dávno před tím, než Joy Adamsonová napsala knihu o lvici Else, dříve než Hanzelka a Zikmund vyrazili na cestu kolem světa a než byl v Africe založen první národní park, se odehrál neuvěřitelný příběh „Rebelů z Kansasu“, který fascinoval mimo jiné Charlieho Chaplina, Jacka Londona či britskou královskou rodinu. Nejen oni, ale i diváci po celém světě byli uchváceni filmy a knihami Martina a Osy Johnsonových, kteří jako první světu ukázali, že v Africe, na Borneu, ani v Oceánii nečíhají krvežíznivá monstra ani bojechtiví lidožrouti, ale rychle mizející svět.

Na slavnostní premiéře dokumentu Archa světel a stínů se tleskalo vestoje. Poučné, místy velice humorné, místy dojemné a smutné. Úžasný je pak příběh samotných filmařů, kteří neváhali a vyrazili do Afriky po stopách manželů Johnsonových po sto letech...a výsledek? Zajděte si, stojí za to.

V království Alfonse Muchy
Byla jsem na pozvána na prohlídku k Muchům s Johnem Muchou, reportáž ze secesního bytu jsem tu sepsala. 

Top Star/Playboy partyS @Moda.cz


V SaSaZu se konala třpytivá Top Star a Playboy party, kterou moderovala Laďka Něrgešová a s novým repertoárem vystoupila Marta Jandová. Jelikož jsem následující ráno měla schůzky od brzkého rána, byla jsem vzorem cnosti a odcházela ještě před půlnocí. Neuvěřitelné!

Ceny Czech Grand Design: Výstava Best of


Výstava Best of v Smetanaq ukázala tvorbu českých designerů, které Akademie Designu poslala do finále o ceny Grand Czech Design . Díla mladých talentů na zahajovací vernisáž přilákala obrovské množství lidí a vzbudila mnoho nadšení. Krásný článek o jednotlivých finalistech najdete třeba na Czechdesign.cz :-) 

Life Is Fashion


Další zahajovací party. Březen byl společensky vyčerpávající, ale krásné akce nelze odmítnout. Jednou z nich byl 1. ročník festivalu Life is Fashion, jehož tvářemi bylo duo Ester Geislerová a Josefína Bakošová, které na svém Instagramu dávají dohromady ty "nejlepší" rozchodové hlášky. Na Life is Fashion tak prezentovaly svá rozchodová trička Manifesto a Josefina Bakošová ještě svou vlastní kolekci IMAGO. Talentovaných českých návrhářů tam bylo ovšem rovnou několik - jmenujme třeba Pavla Berkyho - a projekt, který podporuje českou originální tvorbu, tak nabízel tři dny plné skvělého programu, workshopů a diskuzí. 

Biostyl/Evolution


A kromě bio vína byly na BioStylu k vidění ještě bio děti. 

Jsem ráda, že si poslední tři roky můžu Biostylu užívat už jen jako návštěvník. Co se týče přírodní kosmetiky, nepřinesl Biostyl příliš nového, ač určitě bylo příjemné mít možnost si vše ovonět, vyzkoušet a nakoupit za festivalové ceny. Jako tradičně tam byly značky, co tam - soudě dle složení - neměly příliš co dělat. Spousta skvělých značek však prezentovala své bestsellery, za BiOrganicu nechyběla ani možnost se nalíčit a zkonzultovat svou denní péči. Spousta značek, na které bych se ráda podívala, naopak chyběla. I přesto byl  zájem rekordní a v sobotu nebylo k hnutí. 

A co byl můj největší objev? Demeter víno z vinných sklepů Kutné Hory. To, že jde o víno s nejvyšším možným certifikátem bio kvality - Demeter - jsem brala jsem to jako polehčující okolnost a degustovala jak v pátek, tak v sobotu. Společně se mnou degustovaly víno i mnohem znalejší jazýčci, a tak vám tuhle dobrotu ráda doporučím i za ně!

Žena a Život: Rozhovor


Když mi napsali z redakce ŽaŽ s nabídkou rozhovoru, měla jsem zato, že se budeme bavit o přírodní kosmetice a její funkčnosti, případně anti-age. Byla jsem ovšem mile vyvedena z omylu, protože jsme se s paní redaktorkou bavily o životě, o určitém vývoji, který poslední roky přinesly, o životě v Itálii, cestování, vztazích i Srí Lance. A podle ohlasů se článek povedl, za což jsem opravdu vděčná!

Ale teď už, doufejme, to jaro vážně přijde!
Krásné Velikonoce!
LvKŽádné komentáře:

Okomentovat