Únor jedné Lucie


Je až strašidelným pravidlem, že únory pro mě bývají často naprosto zásadní. Všechny důležité životní události mají společného jmenovatele: únor. Ani na únor 2018 nezapomenu. Přesto to byl hezký a nabitý měsíc!

Fashion Business Eve


Magazín Esence a týdeník Euro slavily narozeniny. Party se konala v pražské SOHO restauraci a byla tématicky rozdělená na pánský a dámský salonek, oba měla na svědomí designérka Helena Dařbujánová. Celá akce vyzdvihovala osobitost a personalizovaný styl, který vládne i magazínu Esence. Nechyběla krejčovství jako je Delor a Popper, ani značka KUSMI, jejíž čaje byly základem mnoha výborných alko i nealko nápojů, opět speciálně namíchaných pro ženy i muže.

EsenceMag


Šaty: MaxCo.
Tonak by Bára Nesvadbová


Valentýnský večer se úplně nabízel k představení série klobouků Tonak by Bára Nesvadbová, která pod svým jménem vytvořila kolekci klobouků, baretů a kapitánek a zevnitř je vyšperkovala úryvky vlastních textů. Ač jsem utíkala ke kloboukům nejrůznějších barev, Bářina černá kolekce dýchala sofistikovaností a elegancí, která okouzlí při každé příležitosti a nezevšední nikdy.
TonakMódní peklo


Na Módním pekle se mnou vyšel rozhovor. Mluvit o něčem jiném než o složení kosmetiky, bylo příjemnou změnou. S Janou Malákovou, která mě oslovila a již asi dobře znáte ze stejnojmenného blogu, jsme se bavily o vintage módě a to primárně ve spojitosti s prvorepublikovým stylem oblékání, poněvadž jej obě milujeme. Jestli vás toto období fascinuje stejně, doporučuji se ponořit do jejího nejnovějšího článku Móda, po které toužily naše prababičky a nechat se unést kouzlem pražských módních salonů...


Grand Festival Restaurant v CottoCrudo


Ač mám hotelovku, uvařit umím maximálně tak vodu na čaj. Vaření nerozumím, a tak mi vůbec nepřísluší jakkoli recenzovat tuhle gurmánskou záležitost. Mluvit mohu jedině o zážitku z opravdu vytříbených chutí a skvěle sestaveném degustačním menu. Byl taky někdo?


Žena a Život: Kolik práce dá vaše krása? 


Z Ženy a Život mě oslovili, zda bych prozradila, kolik práce mi dá krása. Zhostila jsem se toho, řekla bych, důstojně. Přihlédnout totiž musíte k tomu, že sport je pro mě vulgarismem, se kterým jsem se nikdy nesžila a děsím se představy, že jednou přijde den, kdy se k němu budu muset uchýlit. Jediný druh sportu, se kterým celoživotně nemám problém, jsou procházky. Bydlím nedaleko Grébovky, a tak od jara do podzimu chodím denně hodinku svižnou chůzí. Nevyrýsuje sice svaly, ale jistě posílí srdce, plíce a vykouzlí úsměv na rtech.

V podobném duchu jsem i odpovídala a musela jsem se smát, když číslo vyšlo a já mezi všemi inspirativními ženami, které na sobě opravdu pracují, přicházím s titulkem: Na zimu si dělám zásobu tuku. Posuďte sami: 

Focení pro Žena a Život: Anti-age speciál


Předposlední únorový týden, kdy ještě teploty nepadaly tolik pod nulu, jsem si užila focení k rozhovoru do velkého anti-age speciálu Žena a Život, který bude na stáncích od středy. Fotili jsme jak v ateliéru, tak hlavně v Holešovicích u řeky, kde malebné kulisy tvořily lodě a mé malebně zmrzlé fialové rty.

Focení samozřejmě předcházel velký rozhovor, který jsem už viděla v náhledu po zpracování a mám z něj velikou radost. Bylo těžké dát celý svůj život do pár vět a předat to, co jsem předat chtěla a to nejen k anti-age péči. Správně tušíte, že mluvím o péči čistě přírodní!A důležitá věc: Život podle Lucie vyjde knižně


Další významnou věcí, která se mi k letošnímu únoru zapíše do mysli, je uzavřená smlouva na knihu Život Podle Lucie, z čehož mám pochopitelně radost obrovskou. Rukopis jsem odevzdala před Vánoci a krátce po Novém roce už věděla verdikt. Odezva byla velice příznivá, což mě po zbytek dne uvedlo do naprosté euforie a trochu zmírnilo tak obavu z toho, že má kniha spatřit světlo světa.

Ve finále věřím, že si ji užijete, ač rozhodně nekopíruje blog. Možná právě proto. Malou ochutnávkou pak může být právě rozhovor v Žena a Život, kde některé věci avizuji předem.
A kdy kniha bude na pultech knihkupců? V srpnu!


Jaký jste měli únor vy?
A jedna řečnická: povedlo se tu někomu dodržet suchý únor?
Lvk

3 komentáře:

 1. Lucie, že jste se sešly vy dvě, tzn. Jana Maláková a vy osobně, je pro mne naprostý zázrak. Nejkrásnější ženy v Česku spolu.
  Zdravím a přeji úspěšný a krásný i březen....Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jiřinko, moc Vám obě děkujeme!!!! Potěší to takhle před pondělkem, ne že ne :-)

   Vymazat
 2. Luci, já na mladé, krásné a úspěšné holčiny nežárlím, a oči mám ve svém věku zatím ještě dobré, tak to na vás dvou vidím,
  ale tu návštěvu ,,U Muchů,, upřímně závidím. pac Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat