Benefiční večer: Hvězdy pro UNICEF


Minulý týden jsem měla tu možnost zavítat na jedinečnou módní přehlídku, která kromě spojení 9 předních českých návrhářů a známých osobností z řad hereček a zpěvaček posloužila dobré věci.

Přiznám se, že se mi nejdříve příliš nechtělo, volných večerů bez make-upu je poslední dobou čím dál méně, leč naskytla se příležitost více než lákavá, a tak jsem v sedm večer stála před Národním muzeem hudby a těšila se na benefiční večer Hvězdy pro UNICEF, jehož výtěžek šel na vzdělávací program "Škola v krabici." Každá krabice obsahuje vše potřebné pro základní výuku 40 žáků a učitele. Nakonec se díky tomuto večeru vybralo 102 535 Kč.

To nejlepší z celého večera, včetně jednotlivých modelů a osobností, jste mohli vidět u mě v instastories. Jelikož je však jejich životnost ohraničená pouhými 24 hodinami a tahle akce si pozornost opravdu zaslouží, rozhodla jsem se jí věnovat samostatný článek.

Pojďme si tedy ukázat modely nadcházející sezóny a představit návrháře, kteří za nimi stojí!


Petr KALOUDA

Vystudoval modelářství a návrhářství oděvů na SPŠT v Brně, Textilní a oděvní design na TU Liberec. Je držitelem titulu Výtvarník sezóny. Svoji tvorbu prezentuje v ČR i v zahraničí. V současnosti působí jako pedagog na SŠUD a VOŠ Brno, věnuje se autorské tvorbě a spolupráci s oděvními firmami.Iška FIŠARKOVÁ

Trojnásobná držitelka nejprestižnějšího ocenění v české módní branži - Výtvarník sezóny (1996, 2005 a 2007). Napínavé kontrasty na svých modelech vytváří nejen z materiálů, barev a linií, ale i rafinovanou hrou mezi mužským a ženským principem. V současnosti pracuje se svou dcerou Adélou, která studuje obor módní návrhář na střední škole a je rozhodnuta jít v matčiných šlépějích. Z této spolupráce vznikla kolekce, která vzdává hold muži, jehož song ovlivnil několik generací. Takže vězte, že "bez Dajány nedospěješ."


Yvona LEITNER

Jednoduchost, nedbalá elegance, smysl pro detail, střídmost, vtip, šmrnc - to jsou základní principy její tvorby. V roce 1999 se stala Výtvarníkem sezóny. V současné době učí na SŠDaM v Prostějově a dvakrát ročně vytváří svou originální kolekci pod značkou LEITNER.Miroslav BÁRTA

Vystudoval VOŠON a SPŠO Praha Holešovice. Během studií se zaměřoval na budoucí povolání a absolvoval zahraniční stáže a projekty vedené odborníky v oděvním průmyslu. První zkušenost velkého projektu byla pro společnost Wella, kde jako oděvní výtvarník tvořil kostýmy pro vlasovou show. Po ukončení studí se zaměřil na svůj obor a po malých krůčcích zakládal svůj ateliér. Jeho tvorba je zaměřená na pohodlnost, praktičnost a osobní styl. V průběhu roku tvoří vzorkové kolekce pro klientky, na základě kterých se tvoří modely přímo pro ně.


 JAROSLAVA

Značka JAROSLAVA Jaroslavy Procházkové se zabývá úletovou módou specifickou pro náročnou klientelu, která má zájem o nadčasový styl čistoty designu, výraznou, kultivovanou barevnost a kvalitní zpracování. Každá kolekce se skládá z mnoha prvků, jejichž kombinacemi vzniká nekonečně dlouhá řada různých outfitů vhodných jak pro běžné používání, tak i pro slavnostnější momenty. Používá kvalitní italské příze, většinou přírodní s příměsí elastických vláken, což zaručuje elastické, nemačkavé a praktické vlastnosti každé řady.Tatiana KOVAŘÍKOVÁ

Jedna z nejúspěšnějších českých módních návrhářek. Vystudovala Střední textilní školu v Brně, obor návrhářství. V roce 1995 založila značku TATIANA, pod kterou presentuje svou tvorbou. Typickým znakem jejím tvorby je kombinace kvalitních materiálů, smyslu pro detail a krejčovského zpracování na vysoké úrovni. Je oblíbená díky svému citu pro jednoduchost, detail a nadčasovost.Helena FEJKOVÁ

Rok 2018 je pro Helenu Fejkovou 28. rokem aktivní práce v oděvní tvorbě. Své modelové kolekce nyní připravuje především pro svou novou galerii na Vinohradech, která je určená nejen veřejnosti, ale i konkrétním zákazníkům hledajícím dobré zpracování, kvalitní materiály a především originální design, podporující jejich osobní výraz a image. SALUTE CHRISTIAN DIOR! To je letošní inspirace Heleny Fejkové pro malou kolekci prvně předvedenou v Muzeu hudby v Praze v rámci této přehlídky. 
Gábina PÁRALOVÁ

Renomovaná česká módní návrhářka. Svůj první salon otevřela v Brně v roce 1996. Pražské zákaznice se dočkaly v listopadu 2010, kdy byl otevřen reprezentativní salon v Praze na Jakubské ulici. Její osobitý rukopis a styl oceňují a vyhledávají její stále klientky, mezi které patří například Tatiana Vilhelmová, Tereza Kostková, Simona Babčáková. Pravidelně tvoří modely pro moderátorky České televize a její casual modely pak můžeme vidět na Nově na hrečce Kláře Oltové. 


Liběna ROCHOVÁ

Oděvní designérka, držitelka ocenění Grand designér a oděvní designér 2015 za kolekci "Oděvní partitury." Cena za Vynikající design a nominace do Síně slávy Czech Grand Design 07 za unikátní tvorbu a podporu mladých UMPRUM, kde v roce 2012 získala docenturu a v roce 2017 profesuru. 2x do roka představuje limitované sezónní kolekce, 1x ročně inspirativní přehlídky. Svou tvorbu prezentuje autorskými přehlídkami a inspirativními kolekcemi u nás i ve světe (New York, Paříž, Los Angeles, Lyon, Bombay atd.)


Pokud chcete UNICEF v podobných projektech podpořit, tak lze tady.

Ukázkami svých prací mě nejvíce nadchl asi první jmenovaný Petr Kalouda, ale i Yvona Leitner a samozřejmě Tatiana Kovaříková a Liběna Rochová. 

Který z návrhářů oslovil nejvíce vás?
LvK

2 komentáře:

  1. Některé kousky jsou pěkné.. zejména první bílé šaty od Išky Fišarkové :)
    RIGHT HERE RIGHT NOW

    OdpovědětVymazat
  2. U mna tiez Petr a Yvona! :) I ked by som to nenosila ale posobi to vynikajuco!

    OdpovědětVymazat