Jóga obličeje s Michaelou Dombrovskou. Nyní manuál v Žena a Život!

Pokračování v Žena a Život, číslo 11/2018


Stejně jako všude na těle, i v obličeji máme svaly, které je dobré cvičit. A zatímco těla protahujeme všemožnými sporty, naprosto zapomínáme zpevňovat svaly obličeje. Přitom je to maličkost, která zabere pár minut denně před zrcadlem a výsledek je veliký - mění se výraz obličeje, zpevňují se kontury, koutky rtů směřují nahoru a pravidelné cvičení brzdí působení gravitace.

Jóga obličeje, to je to, o čem mluvím.
Nejde o žádnou horkou novinku, jak se nám to mnozí snaží na svých kurzech prodat, nýbrž základní gymnastiku a uvolňování obličeje. Jednou z nejvýraznějších propagátorek jógy obličeje je v Česku určitě Michaela Dombrovská a mě těší říct, že je to jedna z mých nejlepších kamarádek.

Míša zaujala i redakci časopisu Žena a Život, kde o své cestě (nejen) za jógou obličeje mluví a dostala i příležitost jednotlivé kroky jako manuál pro čtenářky nafotit. Ráda jsem jí tedy posloužila jako "ksichtí" modelka, která se různě pitvoří před objektivem.

Jóga obličeje mě samotnou zajímala už dlouho, jelikož když jsem se učila lymfatické masáže obličeje, sloužila mi Míša na kurzech jako dobrovolník a já si tak mohla doslova osahat, jak skvěle tohle cvičení působí: pevné rysy, krásně prokrvená zářivá pleť, žádné napětí v obličeji, prakticky žádné vrásky...

Mám dovoleno říct, že je Míše 41. Stejně vypadá o deset možná i patnáct let mladší.

Ač jsem sama o józe obličeje chtěla psát, dává mi teď více smysl vás nasměrovat do trafiky pro Ženu a Život, kde je skvěle nafocen jak manuál (taky to dalo práci!), tak je tam s Míšou krásné interview, díky kterému člověk pochopí i spoustu dalších souvislostí...


S Míšou Dombrovskou po focení. Užily jsme si to. A fotograf s náma dvěma ještě víc. 

Co se do rozhovoru nevešlo, a tak vám to mohu prozradit já je, že ona švédská bedna, o kterou se v portrétu Míša opírá, tam má své opodstatnění: moderní podoba jógy je ovlivněna švédskou gymnastikou, kterou spoluutvářel právě onen Švéd, co vymyslel švédskou bednu.

Přeji tedy příjemné čtení a příjemné cvičení.
LvK


Žádné komentáře:

Okomentovat