V porotě na Mistrovství ČR v make-upu


Stejně jako loni i letos jsem měla možnost být v porotě Mistrovství ČR v make-upu. Vizážisté vždy soutěží ve dvou kategorií: profesionál a junior a málokdy lze tipovat, která skupina bude lepší. Letos bych lépe hodnotila profesionály s praxí, jelikož se u juniorů možná až moc projevil přílišný vliv beauty tutoriálů, které fungují na kameru, nikoli v praxi. Přesto mezi nimi byla spousta těch, co ovládali řemeslo a nenechali se zlákat šílenostmi internetu.

Téma letošního ročníku bylo: Miami Beach Party. 
Jak byste se nalíčili a oblékli, kdybyste se měli účastnit?
Chvilku jsem nad tím sama přemýšlela. Nepotrpím si na extravagantní modely ani líčení, ale tady si to zadání přímo žádalo. A stejně jako dress code ve společnosti, i zde jsme celá porota hodnotila celkový look a slečnám v džínových šortkách, tílku a žabkách bohužel strhávali body...

Co jsme při bodování cenili nad zlato?   • Nápad. Celkový outfit a jeho dotažení do posledního detailu.
  • Vkus. Tolik potřebný. Pokud budu jen trochu zručná, tak se s trochou praxe líčit naučím. Resp. naučím se něco mechanicky. Dobrý vkus je ale něco, co mě může od konkurence odlišit. Je to ta nejlepší možná služba zákaznici: že pokud se mi svěří do péče - například na svatební líčení - nepošlu ji k oltáři nesmyslně zlíčenou tak, že ji ani ženich nepozná. 
  • Správné barvy. S vkusem to velice souvisí. Špatný odstín rtěnky či tvářenky může zničit celkový svěží dojem z celého líčení. Špatně zvolené barvy jsou často do očí bijící, ženu mohou dělat starší nebo dodat na lacinosti.
  • Čistota provedení. Samozřejmě. 
  • Správný postup a technika. Nejdříve se ve všem staví základy, aby nakonec mohla přijít kreativita. U extravagance to platí dvojnásobně. 
  • Modelka. Vím, že nechat se krásně nalíčit je lákavé pro mnoho kamarádek, na podobné soutěže bych si ale raději modelku zaplatila, abych měla jistotu, že mi finální look odprezentuje a prodá na fotkách svým výrazem. 

Sama bych řekla, že jako porotkyně jsem byla hodná a mírná. Strhávání každého bodu mě bolelo stejně jako soutěžící. Občas mi bylo líto nedotažených outfitů, jinak ale byla vidět skvělá příprava soutěžících. Z prvních tří míst v každé kategorii mám opravdu radost velikou. Všeobecně to bylo ale krásné a boj maximálně vyrovnaný. Podívejte se sami...

 

V kategorii profesionál si první místo odnesla Aneta Klosková, která se make-upu věnuje dva roky. Původně vystudovala strojní průmyslovku a poté učitelství pro mateřské školky. Nyní by ráda líčila pro televize a divadla. Svůj look vytunila do posledního detailu, kladla důraz na lehkost, vzdušnost, hravost a výstřednost, aby outfit i make-up zaujal na první pohled. A povedlo se. Pojede ČR reprezentovat na evropské mistrovství do Mnichova.

Kategorii Junior vyhrála Michaela Horváthová ze Slovenska, která vsadila rovněž na výrazné stíny v kontrastu s čistě bílým outfitem a havraními vlasy modelky. Společně s dobrou technikou to zafungovalo skvěle! 

Vítězný look kategorie Junior, vizáž: Michaela Horváthová.

Vítězný look kategorie Profesionál. Vizáž: Aneta Klosková.

Jak se vám líbí ukázky práce?
LvK

1 komentář:

  1. Vždycky jsem obdivovala ty, co dokáží dobře nalíčit a ještě se vyřádit s barvami tak, aby to nebodalo do očí, ale naopak působilo dobře. Možná proto dodnes chodím jen s řasenkou... :D

    OdpovědětVymazat