Příprava na léto: Krásné nohy bez celulitidy a otoků. Stačí pár bylinek.


Může nám přírodní kosmetika dopomoci ke krásným nožkám? Ano. A kromě kvalitního základu, tedy rostlinných másel, tu najdeme směsi éterických olejů, které dokáží rozproudit lymfu, rozehřát, ulevit od těžkých nateklých nohou a zmírnit celulitidu. 

Jsem veliký příznivec manuálních lymfodrenáží, dělá mi to dobře, ale i u lymfodrenáží platí, že se musí podpořit jak pitným režimem, tak správnou kosmetikou. 

V hledání po funkčních produktech jsme objevila malou brněnskou firmu BeButter, která vyrábí (s certifikací CPK Bio) úžasná našlehaná bambucká másla podpořená jak dalšími zvláčňujícími složkami, tak i těmi správnými bylinkami. Stojí - a teď se podržte - 179 kaček. Tuhá másla v tyčince pak ještě méně, rovných 159 Kč. 


Na celulitidu: GREP! 


Když se podíváme na složení BIO Bambuckého másla grep, najdeme tam koktejl bylinných extraktů a éterických olejů podporující prohřátí tkáně, detoxikaci pokožky a rozproudění lymfatického systému. Stačí přitom pár základních bylinek, ovšem ve správném poměru! 

Olej z grepových jadérek: 
Grep je chladivý, čistící a bránící městnání, je tak velkým pomocníkem při přehřátí a nefunkčním lymfatickém systému. Grapefruitový olej pomáhá tělu se zbavovat přebytečných tekutin, je tak používán často jak v boji s celulitidou, tak i nadváhou. Je prospěšný i při otékání nohou či kloubů a co se aromaterapeutických účinků na mysl týče, dokáže rozpustit pocity napětí a frustrace. Zároveň perfektně dezinfikuje, deodoruje a snižuje nadměrné pocení. 

Extrakt z rozmarýnu:
Na rozmarýnu je krásné, že  podporuje cirkulace krve, čímž pomáhá při nízkém tlaku a chladných končetinách. Kromě toho, že úžasně voní a je to daleko silnější dobíječ energie než cokoli jiného, se používá i při ztuhnutí svalů, svalových křečích a bolestech. Je rovněž protirevmatický, antibakteriální i protiplísňový. 

Extrakt z borovice:
Borovice posiluje účinky předchozích bylinek. Je velice protizánětlivá, zabraňuje městnání, kůži prokrvuje, pomáhá od bolesti kloubů i svalů.

Olej z jalovce (kůry i plodů): 
Na jalovec nedám dopustit už dlouhá léta. Brání městnání mízy, je současně močopudný a posilující účinek jalovce pomáhá při špatném krevním oběhu, který má za následek například i otoky a zadržování tekutin. Podporuje zčervenání pokožky, dokáže rozpouštět vše stagnující a čistit. Posiluje ledviny a močový měchýř. 

Extrakt z břízy bělokoré: 
Čaj z březového listí se doporučuje pít po lymfodrenáži a v této směsi tak podpoří veškeré účinky detoxikace, rozproudění krve i lymfatického systému. 

Šlehané máslo Grep BeButter a Tuhé máslo v tyčince. 


Našlehané máslo Grep používám na celé tělo až po kolena, kde se soustředím hlavně na "celulitidní místa". Občas jim však věnuji péči Tuhou tyčinkou Grep, která má to samé složení, jen se používá spíše lokálně. Vždy nanášíme po koupeli či sprše na ještě vlhkou pokožku tak, aby vznikla ta správná emulze. Je to jen přeci zcela bezvodý balzám. Pleť je pak vláčná až do rána, lehce provoněná a ošetřená.

Na oteklé nohy: CITRÓNOVÁ TRÁVA


Našlehané máslo Citronová tráva je výrobek, který se vzájemně podporuje právě s grepovou péčí. Je však namícháno tak, aby vymizelo nebo zmírnilo bolavé otoky a nateklá lýtka. Jde o osvěžující věc, nabuzující a svou vůní evokující léto. Ve složení zůstává rozmarýn, seznamte se tak s dalšími bylinkami: 

Extrakt z meduňky:
Meduňka dokáže zajistit cirkulaci stagnující energie i kve, čímž je tedy známým prostředkem pro podporu trávení (když používáme vnitřně), tak i na protikřečové účinky. Roztahuje cévy a působí i jako lehké analgetikum (a silné "antidepresivum"). Chladí, vyrovnává, uklidňuje a snižuje vysoký krevní tlak. V kosmetice se používá i na suchou šupinatou pleť. 

Olej z citrónové trávy: 
Používá se nejčastěji k regeneraci  a masáži bolavých svalů. Prokrvuje, stimuluje, ulevuje od bolesti. I zde se jedná o velice účinný olej, který zabraňuje městnání mízy, je tak prospěšný jak při celulitidě, tak při oteklých končetinách. Zlepšuje cirkulaci krve, čímž pomáhá při léčbě například křečových žil. 

Extrakt z rozmarýnu:
Viz zmiňovaný rozmarýn...
Na rozmarýnu je krásné, že  podporuje cirkulace krve, čímž napomáhá i při nízkém tlaku a chladných nohou a rukou. Kromě toho, že úžasně voní a je to daleko silnější dobíječ energie než cokoli jiného, se používá i při ztuhnutí svalů, svalových křečích a bolestech. Je rovněž protirevmatický, antibakteriální i protiplísňový. 

Olej z máty kadeřavé: 
Stejně jako máta peprná je velice osvěžující, přitom jemnější. Hodí se pro "horkokrevníky", pomáhá cirkulaci krve a pochlubit se může i silným protikřečovým působením. 

Tuhé máslo v tyčince Citronová tráva a Šlehané bio máslo BeButter 

V obou případech má ode mě BeButter palec nahoru za poměr: cena/výkon. Jakožto člověk, kterému lýtka otékají neustále (proto většinou nenosím ani upnuté kalhoty) jsem mile překvapena. Pro pročtení bylinek mě ale účinnost nijak nepřekvapuje. O dokonale hladké vláčné kůži ani nemluvím! 

Beauty tip: Další berličkou na rozproudění lymfy může být cvičení obyčejné svíčky či pár základních pozic jógy jako je například pozice rotace v židli, pozice pluhu nebo orla či pro úplné začátečníky obyčejné úklony do stran. 

LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat