BeButter šlehaná másla: Regenerace namáhané kůže nejen v létě!I pár týdnů tropického počasí stačí k tomu, abychom po létě sypali šupinky kůže po kilech. A to léto ještě zdaleka neskončilo. Pojďme se dnes podívat, jak ulevit kůži zničené sluncem a urychlit její regeneraci a hojení. Základem by samozřejmě měla být správná (a zdravá!) opalovací péče, ale co dělat, když jsme si i přesto spálili? 

Díky okurkové sezóně mám přes léto nejčastěji home office, což mi celkem dost zachraňuje kůži - na sluníčko vylézám až k večeru, čas mám na pleťové masky, ale i vlasové zábaly a pořádnou péči po každé sprše. V hledáčku teď mám moravskou značku BeButter a její našlehaná tělová másla. Dvě z nich jsem vybrala jako speciální péči po slunění či k dlouhodobé regeneraci pokožky i po častém koupání v chlorované či slané mořské vodě. 

Bambucké máslo, jenž je základem každého výrobku, je vynikajícím nosičem dalších výživných látek, nanáší se na vlhkou pleť, v našlehané podobě a ještě obohacené mandlovým olejem se skvěle nanáší, vstřebává a zároveň - narozdíl od kokosáku - v horku nekontrolovaně neteče. Stará se přitom o to, aby byla pleť vláčná, udržela v sobě vlhkost a neztrácela tak elasticitu.

Přímo k regeneraci po slunci slouží pak levandule a rakytník. Mrkněte proč:

Šlehané BIO bambucké máslo LEVANDULE


Levandulový éterický olej - je základem aromaterapie a používá se všude tam, kde chceme dezinfikovat, ulevovat od bolesti, tišit, zklidnit a urychlit hojení. Pomáhá snižovat tlak, uvolňovat stres i navodit spánek. Levanduli můžeme milovat my, ale na hmyz působí docela naopak: slouží jak proti šatním molům, tak v létě i jako repelent. Lokálně lze levanduli používat neředěnou jako dezinfekci rány, v případě spálení ulevíme pokožce právě levandulovým máslem, kde zafunguje i tukový základ.


Pozor: Levandule snižuje tlak, tudíž nevoní lidem s nízkým tlakem. Ač je multifunkční, není pro každého. Pokud chcete levandulovým výrobkem potěšit kamarádku, nejdřív si zjistěte, jak na tom s tlakem je. Jinak ji příliš nepotěšíte!


Pupalkový olej - pupalka je vynikajícím doplňkem stravy a skvěle doplňuje účinky levandule. Pomáhá kůži přecitlivělé, zánětlivé, problematické a stárnoucí.

Měsíček lékařský - zde jde o macerát, který napomáhá hojení drobných prasklinek a jizviček. Hojí i v případě bolestivých spálenin od sluníčka.

Šlehané BIO bambucké máslo RAKYTNÍK a POMERANČ


Přiznám se, že jde o můj nejoblíbenější výrobek - vůní i účinky. Příjemně letní vůně, kde jsou citrusy zjemněné rakytníkem. Sytě oranžová barva přitom nebarví ani kůži, ani oblečení, jak to u rakytníku bývá zvykem. Máslo se dá navíc použít na celé tělo nebo jako velice výživná maska na vlasy před mytím.

Rakytník řešetlákový - je nutričně velice bohatý a nabitý vitamíny. Vnitřně se používá jako vitamínová bomba na nakopnutí imunitního systému a před létem na doplnění beta karotenu. Pomoci dokáže i pokožce všech typů. Je zde hodně vitamínu E a A, jenž jsou pro pokožku zásadní a fungují jako anti-age, tedy proti předčasnému stárnutí pleti.

Šlehané máslo Rakytník a Pomeranč je nepostradatelným výrobkem především díky vysokému obsahu rakytníkového oleje, který je jeden z nejsilnějších v boji s UV zářením a zvláště pak následné péči - kromě toho, že dokáže část z nich pohltit, je bohatým zdrojem řady vitamínů, které se postarají o nepříjemné následky dlouhého pobytu na slunci - loupání kůže, bolavé spáleniny, ale i šupinky a zarudnutí. 


Rakytníkový olej tak lze právem nazvat první pomocí při spáleninách - ulevuje, hojí, zmírňuje zarudnutí i bolesti a napravuje další napáchané škody na kůži, které se časem můžou projevit  přecitlivělostí a pigmentovými skvrnami.

Pomerančový éterický olej - dalším, tentokrát éterickým, olejem ve složení je pomerančový olej. Ten dezinfikuje, deodoruje, v létě osvěžuje a ještě působí proti celulitidě. Zde však nečekejte o tři čísla menší zadek, zde je zastoupen jako silný antioxidant! Navíc napomáhá regeneraci buněk a při pocitech únavy a vyčerpání.

U obou výrobků platí, že stačí maličko - jde o bezvodé balzámy, tudíž velice koncentrovanou věc, která se okamžitě vstřebá a ochrání pleť při nadměrnému vysušování. Na cesty pak lze využít i verzi tuhých másel v tubě - lze se tak zaměřit jen na suchá místa, lokální spáleniny, šupinky, rozpraskané rty, paty...A protože jde o výrobky čistě přírodní (CPK bio), lze je použít i děti.

A ještě vám dám na konec hádanku: Poznáte, který kopeček je zmrzlina a které našlehané bambucké máslo?LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat