Debordelizace II: Malování pokojů

Vrchol mého kulinářského umu!

V rámci své #debordelizace výzvy pro toto léto jsem usoudila, že je nezbytně nutné nechat byt komplet vymalovat. Původně se pro tento účel nabídla má milovaná sestřička, která mi nedávno vybílila pokojík u našich a domácí práce všeho druhu bezmezně miluje. Společně s jídlem je třeba takové žehlení, bílení, vytírání a dezinfekce záchodu její velkou zálibou.

Leč mé druhé patro, postel na nebesích, se ukázalo být těžko dostupné pro vybavení, kterým má sestra oplývá. Na mnoha místech si zeď žádala ještě další úpravy - tu zasádrování dírek po poličce, tu zase oškrabování omítky. Se sádrou a vápnem se sestře na návštěvu do Prahy příliš nechtělo. Hýkala navíc, že ji za to adekvátně nenakrmím a že to tedy nemá zapotřebí.

A tak jsem si objednala malíře. Přišli, koukli, zhodnotili terén.
Řekli, ať všechno schovám, ukazujíc na mé kosmetické království, jelikož budou s nábytkem hýbat. Což o to, kosmetiku jsem schovala. Půlka z toho šla do lednice, beztak je pořád prázdná.

Ač jsem myslela, že debordelizovat tentokrát nebudu, našlo si mě to samo: ve svém důmyslném skrývání jsem toho spoustu objevila.

Třeba perverznosti typu igelitky. Ale kdepak nějaké obyčejné Lidl igelitky. Igelitky jakože stylové, jednobarevné nebo se sofistikovaným nápisem. Zřejmě jsem někdy trpěla představou, že když si ponesu cool igelitku "Fashion Mall Mannheim" že si ostatní budou myslet, že si v ní nesu boty od Blahnika.


Žel, celý tento proces, kdy jsem se snažila všechno nacpat do šuplíků, jsem našla i památku na svou zoufalou minulost: mixéry, odšťavňovače, vařiče na páře, parní čističe, dvě žehličky, žehlící prkno a dokonce i netknutou soupravu do fitka. 

Chvíli jsem přemýšlela, na koho jsem si to hrála, resp. o co se to snažila.
A tak jsem se snažila věci udat a začala psát kamarádkám:

"Čau. Prosím tě, nechceš malýmu dělat přesnídávky domácí? Ani nechtěj vědět, co je v těch přesnídávkách ze supermarketů za sajrajty. Nechceš mixér?"

"Jako smoothie výborná věc. Ale nechceš odšťavňovač? To je taková ta super mašinka, co ti z kila mrkví vyprodukuje půl deci šťávy a zbytek mrkve vyhodíš do odpadu."

"Ten parní čistič, bezvadná věc, hele. Vezme to každou škvírku, vyčistí to všechno. Tam, kam se běžně nedostaneš. A úplně novej, nepoužitej!"

"No prosím tě, to mi připomíná...nepotřebuješ žehličku?"

"Ségra? Nechtěla bys náhodou úbor na tělocvik?" 

Ač jsem si místy připadala jak Horst Fuchs, ulevilo se mi, když jsem většinu z nechtěně zakoupených předmětů udala. Najdou si místo v daleko šťastnější rodině, kde je lidé dokáží ocenit. A nadto - já se zbavila požíračů místa! 

Pány malíře však moje úspornost příliš neohromila. Poradili si i s nezakrytými věcmi a umě vybíli celý byt včetně koupelny. Tentokrát jsem tak měla radost, že jsem kromě zářivě bílých zdí získala i prostor navíc!

Jen si ho nesmím zase zaneřádit svýma chvilkama zoufalství.
Jen teda místo starýho dobrýho vápna mi to vymalovali Primalexem.

LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat