Kdyby byl náš pes chlap...Furt to krmíte, venčíte, mazlíte to, kvůli jeho rýmičce nespíte, obětujete mu svoje oblíbené křeslo, peřinu, pohodlí a jednoho dne vám dojde, že kdyby z vašeho pejsánka byl chlap, budete ho chtít na místě zastřelit.

Třeba náš pes Denny, kterému láskyplně říkáme Pinďa.
Toho jsme si vyňuňali tak, že by z něj vyrostlo asi něco takovéhleho:

Byl by to asociál


Náš Pinďa je moc milej pes. Miluje lidi, děti, nekouše, příliš nevrčí, ale krutě nemá rád ostatní psy. U fen záleží na mnoha parametrech, psa nemá rád jediného. Nepotřebuje smečku, ani žádného psího kamaráda. Pakliže se k němu nějaký pes připojí - sousedovic Pepa to dělá často - setká se jen s ignorující tváří a nezájmem. Kdyby měl být Pinďa chlap, jsem si jistá, že různé pitky s přáteli by v jeho případě nehrozily.

Byl by to mamánek


Že vám někdy pes podhrabal plot a utekl? Tak to u nás nehrozí. Náš pes neuteče. Co by si bez paničky počal? Bejt to chlap, s maminkou by žil do vysokého věku, možná doživotně. Má totiž rád nejen veškerý servis, ale i pevný řád, čistotu a pořádek. Sám doma zvládá být - když mu máti odjede - jen pár hodin a musí mít všechno připraveno - jídlo, vodu, peřiny. Je tak jasné, že jako chlap by zkolaboval okamžitě poté, co by mu mama hotel vypověděl službu.


Hravý muž by to nebyl


Ani jako štěně si nechtěl hrát. Přitom takových hraček, plyšáků a míčků, co jsme mu nakoupili! Pakliže jsme se o jakousi hru s ním pokoušeli, přišli jsme si nepatřičně, infantilně a trapně. Tohle zvíře nemá rádo přílišnou teatrálnost, nesnáší hluk, ukřičenost a prudké pohyby. Radši si zdřímne, než abyste se pokoušeli ho jakkoli neadekvátně zabavit.

Byl by to gurmán


Občas slýchávám o psech, co sežerou všechno. Všechno. Klidně rohlík, kysané zelí, klidně botu, plastovou láhev nebo maso z konzervy. Podle mě je to jen jakási kampaň ochránců zvířat na podporu chovu psů. Tvrdí nám, že pes je zvíře všežravé a nemusíte ho draze krmit. Avšak náš Pinďa má názor opačný - sežere máloco, snadno se všeho přejí, nic mu příliš nevoní a pakliže mu nenaservírujete něco speciálně pro něj a to z prvotřídního masa, ani se toho nedotkne. Jeho miska žrádla musí být vyvážená - bílkoviny, sacharidy, vitamíny - a to prosí pěkně bez všemožnejch odčervovacích prášků, prášků na zuby nebo minerálů na klouby. Jinak zahájí protestní hladovku a vy mu můžete ledatak vyhrožovat, že pojede do Číny!

Uměl by naslouchat. A neposlouchal by.


Uměl by hodiny naslouchat, přikyvovat, zajímat se a v případě potřeby by vás objal a vy byste věděla, že je tady pro vás. Byl by. Pakliže byste potřebovala utišit a přijít na jiné myšlenky, ne pokud byste chtěla něco po něm. To by se šprajcl, dlouze by přemýšlel o tom, co po něm vůbec žádáte, aby rychle došel k závěru, že to neudělá. 


Byl by to lesan


Jorkšír, plemeno vyšlechtěné jen do města, do postele a na ozdobu, a on neumí chodit na vodítku. Zatímco pokud otevřete vrátka a dáte povel, dostane se do naprosté extáze a třikrát oběhne celé pole včetně lesů a rybníků. Ze svých pochůzek se vrací v převlečení divočáka, aby vám celý zablácený mohl skočit do peřin. Je to přeci plemeno vyšlechtěné, postelové a na ozdobu.

Byl by to kurevník


Náš pes si dost potrpí na to, aby byl věrnej všem svejm ženskejm. Miluje mě, sestru i máti a za jednu noc se postará, aby obešel postele nás všech. Nevíme, kterou z nás má nejradši, ale pomazlit se musí s každou a nerad by si nějakou z nás rozkmotřil. Řekla bych, že je stejně pozorný ke každé, pakliže jej některá něčím nezklame - třeba tím, že jej vezme pod sprchu - to pak dokáže být uražený dlouhé dny a nechává se doprošovat. Jako chlap, troufám si tvrdit, by byl podobný - mazlivý, ale pelešivý, pozorný i urážlivý. A nedokázal by si vybrat jen jednu.

A takový bejvaj nejhorší...

Aspoň že pán bůh věděl, proč z něj udělat psa.

LvKŽádné komentáře:

Okomentovat