Přírodní epilace a depilace: Jak fungují krémy, vosky, proužky?


Když jsem se ptala, jaké téma z přírodní kosmetiky vás zajímá, hodně odpovědí znělo: epilace! Jakožto člověk, co má po celém těle pět chlupů i s vlasama - a to ještě světlé a jemné - jsem se do toho pouštět příliš nechtěla. Ani s žiletkou se nemusím potkávat denně, natož abych epilovala ve velkém.

Přesto jsem si nechala zaslat depilační krém a epilační vosky od Acorelle, abych to alespoň zkusila. Jakmile jsem vyndala vosk z balíčku, vzpomněla jsem si, jak jsme se jako kosmetičky učily vosk nahřívat a trhat na dobrovolnici.

Přihlásila se tenkrát paní z Ukrajiny, mohlo jí být kolem čtyřicítky a jakmile odhalila nohy, bylo nám jasné, že tady než oholíme jednu nohu, získáme každá z nás praxi, kterou se často nemůžou pochlubit ani  kosmetičky v salonech. Z paní vypadlo, že se od puberty neholí, ale ráda to nyní vyzkouší.

Žel, své cenné zkušenosti z této lekce jsem už zapomněla a učila se tak všechno znova. Ještě než si povíme, co se osvědčilo a co méně, je dobré znát rozdíl mezi epilací a depilací. Zatímco depilací myslíme jen zastřihávání chloupku tak, aby nebyl vidět, epilací taháme chlup i s kořínkem. Depilace nám tak zaručí hladkou pokožku pouze pár dní, epilace často i měsíc! 

Acorelle jsem zvolila záměrně proto, že tu značku mám ráda, dlouhodobě ji používám, znám většinu produktů a vím, že epi/depi věci se jim velice dobře prodávají. Tudíž jsem potřebovala zjistit, v čem to tkví!

Acorelle Epilační vosk "Organic Oriental"


A začněme rovnou mým nejoblíbenějším produktem!
Vosk na bázi BIO cukrové třtiny se pyšní EcoCertem a velice příjemnou vůní. Rozehřívá se ve vodní lázni (či mikrovlnce) do té doby, dokud nezíská konzistenci tekutého medu. Příjemně teplý a tekutý přitom zůstává po celou dobu epilace, takže stihnete bez tuhnutí epilovat celé tělo.


Balení obsahuje dřevěnou špachtli a 12 omyvatelných pruhů, které po směru chloupků stačí přiložit a proti směru růstu chloupků trhnout. Jak to zní jednoduše, tak je potřeba pamatovat, že nanášíme pouze tenkou vrstvu a roztíráme ji špachtličkou. Dokonce bych řekla, čím méně pasty, tím více vytrhaných chloupků. Z výsledku budete nadšeni hlavně na velkých plochách - především nohy i ruce, kde to krásně bere i kratší chloupky. O něco horší jsou třísla, kde je potřeba se naučit ten správný grif. 

Míra bolesti je snesitelná proto, že jde o velice rychlé trhnutí, které není potřeba opakovat na tom samém místě vícekrát. V tomhle je pasta velice spolehlivá. Chloupky zůstávají na papírku, hladké nohy mám i po třech týdnech pořád a vsadím se, že to tak ještě pár týdnů zůstane. Po epilaci bez podráždění a vysušení.

Certifikát: EcoCert
Přírodní složky: 100%
BIO složky: 13%

Acorelle Depilační krém na tělo


Depilační krémy slouží místo pěny s žiletkou, na rozdíl od žiletky však zanechávají pokožku bez chloupků zhruba o den dva déle. Princip je jednoduchý: nanesete krém, počkáte pět minut a pak špachtličkou chloupky jednoduše odstraníte. Místo žiletky tu poslouží dřevěná špachlička (konečně někdo, kdo nedává plastovou a barevnou!), takže se nepořežete.


Pakliže máte depilační krémy rádi, Acorelle je dobrá přírodní volba: obsahuje mandlový olej, detoxikační sezamový, nimbový a éterák kadidlovníku, tudíž o výborné pečující složky tu není nouze. Je však potřeba si říct, že aby se chloupky mohly uvolnit, nejde o čistě přírodní složení. Kolik procent přírodních a BIO látek je ve složení, už jsem se nedohledala. Beru to tak jako dobrou variantu pro milovníky depilací, ač sama preferuji čistě přírodní epilaci.

Acorelle Epilační proužky na tělo


V balení najdeme nejrůznější velikosti - na nohy, ruce, třísla, ale i knírek a obočí. To jsem se, přiznám se, epilovat proužkem netroufla. Vosk je získaný z pryskyřice borovice, obohacený mnoha dalšími přírodními látkami, které tu zajišťují lepší výsledek (včelí vosk), nebo jako pečující látky: aloe vera, která dokáže zklidnit namáhanou partii a rostlinný slunečnicový olej.


Z jednoho proužku odlepíte dva, stačí je zahřát v dlaních a otrhnout. Opět "lepíme" po směru růstu chloupků a nekolikrát to dlaní přejedeme a opět trháme proti směru růstu. Je dobré před epilací provést peeling, který pokožku alespoň maličko odmastí.

Jakmile trhnu, zůstává mi tak 80% chloupků napoprvé na proužku. To samotný vosk byl o něco efektivnější, ale proužkům nelze upřít časovou úspornost, přesnost a jednoduchost. Velice dobře se s nimi pracuje i na menších citlivých místech. Bolest je podobná jako u vosku - dá se to vydržet, jen je občas potřeba operovat na jednom místě aspoň dvakrát, aby byl výsledek dokonalý. Vydrží pak rovněž měsíc!

Certifikát: EcoCert
Přírodní složky: 100%
BIO složky: 20%

Péče po epi/depi?


V balení Depilačního krému a Proužků jsou mini balení a pytlíčky s oleji, které jsou přírodní, voňavé, skvělé, ale já ty jednorázové věci nemám moc ráda. Bohužel je spousta žen, které kdyby tam podepilační péči neměly, šly by výrobek reklamovat jako vadný. Toho jsem často svědkem.

Přitom je to tak jednoduché! K ošetření pleti po epilaci - může být lehce zarudlá či suchá - stačí čisté rostlinné oleje, ať už jednodruhové, tak směsi. Jsou pleti přirozené, obnovují kožní film, udržují hydrataci pleti a zároveň prodlouží pocit hebkých nohou!

LvKŽádné komentáře:

Okomentovat