Dny se zkracují. Pojďte do divadla. 3 skvělé hry, co vás budou bavit!

Začíná nám podzim a s ním i nová divadelní sezóna. Upršené počasí a neustále se zkracující dny jedině nahrávají večerům v divadle. Navíc se mi líbí, pokud lidé berou divadlo jako společenskou událost, nechají pro jednou rifle a botasky doma a krásně se oblečou. Přiznávám, že než začne představení, tak koukám hlavně na to, jak se kdo do divadla obléká. Ale to je jiné téma.

Dneska bych vám moc ráda představila 3 divadelní hry, které můžete vidět v divadle Na Zábradlí a které mohu jedině doporučit. Věřím, že budou bavit i vás!

MýceníMýcení jsem si užívala od první minuty. Je totiž hlubokou, ironickou a jízlivě zábavnou sondou do života lepší společnosti. Jen si to představte: nóbl večeře, kde nechybí vyhaslá operní diva, hudební skladatel a další "hybatelé" umělecké scény a kde se s podáváním jídla čeká ještě na herce Národního divadla. Taková událost. V mezičase se všichni rochní ve snobství, ve vzpomínkách na časy své údajné největší slávy a předhánějí se v pseudointelektuálním plkání o životním údělu a umění. Jak asi tušíte, všichni se stačí pozurážet ještě před večeří samotnou a to tak humorně, že nebudete chtít, aby představení skončilo. Faleš, malost, omezenost a ego v přímém přenosu a s naprosto vybroušenými dialogy. Je to k popukání. Nebo k pláči?

Macbeth: Too much bloodKlasické Shakespearovo drama Macbeth v autorském, v mnohém velmi překvapivém pojetí režiséra Davida Jařaba je v angličtině a i tady můžeme mluvit o jejím neotřelém pojetí: hra je složena jen z několika málo desítek anglických slov, a tak jí porozumí bezproblémů i začátečník. Dialogy jsou až komicky strohé, celé představení i proto skvěle funguje a fascinuje. Věřím, že kdyby s Macbethem v tomto pojetí vyjeli do země Shakespeara, vzbudili by právem nadšené ovace.

Dobří chlapciI mafiáni jsou jen lidi, víme? A občas i milí a obyčejní. Tady se nám mafiáni setkávají u bazénu a tlachají, jak jen muži v mužském kolektivu tlachat uměj. Představení vlastně první třetinu baví naprostou obyčejností a pokud si nepřečtete anotaci předem, nebudete ze začátku vůbec tušit, že tihle milí kluci můžou být vůbec zločinci. Až postupně si divák začíná dělat obrázek o celé situaci, organizovaném zločinu, ale přesto se nepřestává bavit. Komediální triller ohromuje vtipem, i když už divák dávno ví, jak prohnilé je jádro příběhu a že má hra - z části inspirovaná skutečností - ukázat na mafiánské praktiky.

Přeju příjemnou zábavu,
LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat