Největší debility sociálních sítí

Oooops...fotil Vojtěch Resler. 

Sociální sítě jsou plné debilit.
Zvláště ženský svět na internetu je velice náročný. Ať už totiž hledáte na sítích cokoli, dříve či později narazíte na podobné popisky:

"Jsem kreativec."
Toto označení může použít každý, kdo někdy dokázal udělat hezkou kompozici a fotku s knížkou, čajem, květinama, borůvkama, kosmetikou, teplýma ponožkama a ideálně vším dohromady. Ne vytvářet něco svého, ale sloučit neslučitelné, to je dnes kreativita. Takže moment, jdu si to připsat do bia na Instáči, ještě by si někdo mohl myslet, že kreativec nejsem.

"Jsem stylista."
Všichni jsme dnes stylisté. Nebo zvažujeme, zda se stylistou nestát. Na Instagramu sledujeme nejnovější trendy, opovrhujeme módními magazíny a na Facebooku se učíme, jak podnikat z pláže. Když k tomu připočteme brigádu v HMku a své dětství v mámině šatníku, vyjde nám z toho dvacetiletá praxe v módním byznysu. Takže už jen stačí vymyslet origoš název jako třeba Style by Lucie a zářná kariéra stylisty hvězd může začít!

"Social media/marketing/PR specialist."
Všichni jsme rovněž experti na sociální sítě. Málokdo tu z nás někdy někomu nespravoval firemní stránky. Jakožto online lidé/youtubeři/blogeři umíme skvěle upravovat fotky a přesně víme, na co který čudlík. Spoustu věcí neděláme pro peníze a za spoustu věcí si o peníze neumíme říct. Když si tedy sepíšeme množství pro bono klientů, vyjde nám z toho úctyhodné CV a nálepka "expert."
To je přece jasný.

"Základem je sebeláska."
Když už jsme u těch expertů na sítě, dovolte mi skromnou radu: chcete velký dosah příspěvku? Ano? Gratuluji, protože moje rada je nad zlato: ukažte všem, že váš život nejsou jen načančané kompozice s knížkou, čajem, květinama, borůvkama, kosmetikou, teplýma ponožkama a vším dohromady a dejte lidem vědět, že váš život není perfektní. Učiňte prohlášení. Sdílejte se svými followery jeden svůj mindráček, jedno moudro a jedno doporučení.

Příklad: "Tak já se vám přiznám. Můj život není pořád dokonalý. Kdysi jsem měla mindráky ze svého příliš úzkého nosu. Spolužáci mě za to šikanovali a já si připadala ošklivá. Dnes už vím, že základem je sebeláska. Mít se ráda taková, jaká jsem. A to si opakuji třikrát denně před zrcadlem. To pomáhá. Hlavně to u toho procítit."


Jakmile nám tohle nějaká osvícená duše na sítích prozradí, celí blažení jí, že jsme dostali návod na život, děkujeme za tak silnou a pravdivou myšlenku. A přesně od toho tady ty sítě jsou: aby šířily moudrost a mír na planetě Zemi.

"Snažím se lidi inspirovat."
Vidíte a já zrovna chtěla říct, že nám v dnešní společnosti chybí vzory a že s Milošem Formanem odešla další z těch mála posledních osobností, která nám mohou být inspirací. Ale uf, naštěstí tu máme instagramerky, youtubery a matky na sítích, co nám jdou příkladem! No někdo to dělat musí!

"Plním si své sny!" 
Někdo má talent, někdo poslání, někdo sny...

"Tak trochu jiný blog."
Jasně. Ale jen tak trochu jiný. Ne moc. Jen trochu. Abychom čtenáře nevyděsili přílišnou autenticitou, že ano.

"Jsem snílek."
Snílci nám na sítích léta chyběli. Ale teď slovo "snílek" vidíme u každého třetího účtu. Nevím, jaká je výpovědní hodnota této informace, ale bojím se, že to znamená, že snílek sní o tom, že ho budou sociální sítě živit. Bez znalosti čehokoli. Ale jak říká sám velký Coelho - jehož knihy tvoří základ knihovny každého snílka - "přej si a celý vesmír se spojí!" 
A popřete to.

"Hlavně být originál!" 
Říká mladá hvězda Instagramu, nasadí roztrhané džíny, conversky, bílé tričko a poctivě vybarterovanou chanelku.

"Vystoupil jsem ze své komfortní zóny." 
Vždycky, když mi to někdo řekne, představuju si, že šel dotyčný lovit mamuty, a ono ne. On šel do práce!

"Dělám ženy krásnými!"
Leckdy dost dřina, ne? Všichni víme, jaké některé ženy dokáží být intrikánky a potvory. A kde je prohnilý charakter, tam ani kosmetika nepomůže. Ani ta bio!

"Pomáhám v ženách objevit vnitřní bohyni."
Prosím vás, kde je tady ten čudlík, kterým můžu Facebook deaktivovat? Nebo radši celý internet...

"Jsem kouč. Mezilidských vztahů."
A vzdělání? Škola života!

Ahoj, já jsem Lucie a jsem starej cynik.
Chraň bůh, aby se mnou lidi inspirovali.
Už teď mám totiž pocit, že se svět zbláznil. A že na inspiraci je tu IKEA.

LvK


14 komentářů:

 1. Zrovna teď jsem se nad tím zamýšlela na blogu. Z hlediska rad, doporučení, na které je každý expert:) Dospěla jsem k tomu, že na mém blogu lze nalézt: brzy zapomenutelné informace, inspiraci v tom, jak moc se snažím neinspirovat. Názory, které nikomu nenutím, protože mít jiný pohled na svět je skvělé. Supermódní kabelku a outfit může mít každý, stylista, kouč i kreativec. Ale dává to vůbec smysl? Novým luxusem je čas. Vědomě využitý k smysluplné prokrastinaci nebo užitku ostatním. Dokud ho máme. Přepychem je zodpovědná svoboda ve využívání přírodních zdrojů i naší energie. Soulad tělesného i duševního zdraví, aniž bychom na něj museli brát prášky. Vřelé lidské vztahy. A láska. K děťátku, partnerovi, po celý život. Howgh:D PS: A cynik je také každý druhý. Z něčeho se ten obsah tvořit musí:)

  OdpovědětVymazat
 2. Supermódní kabelku a outfit může mít každý. Novým luxusem je čas. Vědomě využitý k smysluplné prokrastinaci nebo užitku ostatním. Dokud ho máme. Přepychem je zodpovědná svoboda ve využívání přírodních zdrojů i naší energie. Soulad tělesného i duševního zdraví, aniž bychom na něj museli brát prášky. Vřelé lidské vztahy. A láska. K děťátku, partnerovi, po celý život.Supermódní kabelku a outfit může mít každý. Novým luxusem je čas. Vědomě využitý k smysluplné prokrastsinaci nebo užitku ostatním. Dokud ho máme. Přepychem je zodpovědná svoboda ve využívání přírodních zdrojů i naší energie. Soulad tělesného i duševního zdraví, aniž bychom na něj museli brát prášky. Vřelé lidské vztahy. A láska. K děťátku, partnerovi, po celý život.

  OdpovědětVymazat
 3. Tyhle články mám nejradši! A pro mě dokopat svůj zadek do kanclu je zatracený vystoupení z komfortní zóny. :-D

  OdpovědětVymazat
 4. Moc jsi mě pobavila, ale nejlepší je tvůj závěr -na inspiraci je tu IKEA:-) To se ti povedlo:-)

  OdpovědětVymazat
 5. Zrovna dneska jsem po 3 letech doma na materske premyslela, cim budu, cim se jakoze seberealizuju. Rikala jsem si, ze prave tvorit a kreativne inspirovat ostatni bude ono. Tohle je to, co chci delat misto utirani zadnic. I stylista me napadl, preci jen posledni 3roky oblikam decka a taky chlapa. Nejednou diky me muz prevlikal triko, kdyz jsem ho zastavila ve dverich se slovy: "Tohle si doufam neberes, ze ne." a zabranila tak i trapasu na pohrbu, kam si sice vzal cerne triko, zato s napisem kosoctverec. Ted jak to ale ctu, tak se me sny hrouti v prach. Ale to vlastne nevadi, protoze jsem si tak uvedomila, ze jsem silnejsi, nez kdy drive a mam se rada takova, jaka jsem.❤️

  OdpovědětVymazat
 6. Kdepak, kouč, který nemá vysokou školu života, to není kouč! ;) Skvělý článek, Lucko! Tímhle jsi mě po ránu pobavila :) Takhle s nadhledem to podat. Zapoměla jsi možná ještě na kategorie "vidím anděly", "homeopatikum je mocný lék" a konspirátorky, které odhalí, jak to s těmi chemtrails, komplotem farmaceutických firem atd. :)

  OdpovědětVymazat
 7. Dobrý den, Lucko,
  proč vlastně máte potřebu takhle kritizovat ostatní? A používat vulgarismy? Nechápu, proč je nutné shazovat ostatní jen proto, že se Vám jejich přístup nelíbí. Myslím, že každý čtenář má svůj rozum a možnost si vybrat, dle svého uvážení. Nikdo přece čtenáře nenutí, aby přijímali za své a důvěřovali všemu, co si kdo napíše. Vnímám, že agresivnější odsuzování druhých je dnes trend (viz. třeba naše politická scéna), ale kam to povede, když na tuhle platformu přistoupíme?
  A že se svět zbláznil? Možná to znáte - změn sebe a změníš celý svět...

  Jinak mám ráda Váš blog a jste pro mne inspirativní v mnoha ohledech.

  Zdravím

  Jana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S tímhle bohužel nemůžu souhlasit. Už proto, že nám dnes pro všechno to množství informací chybí kritické uvažování.

   Jednak se často svěříme do rukou lidem, kteří mají jen dobrou reklamu a jednak věříme, že se můžeme stát kýmkoli bez znalosti čehokoli. A to mi přijde chorý.

   Vymazat
 8. Terky zápisky BRAVO!, díky, alespoň nemusím už dlouho psát, snad jen: Ono když se někdo v životě zklame, tak se pak prostě naváží do všech okolo, že... Ostatně fotka na obálce knihy prozradí každé vnímavé čtenářce hodně...

  OdpovědětVymazat
 9. A nejlépe je každý snílek, co si plní své sny tím, že vystoupil ze své komfortní zóny a objevil svou vnitřní bohyni ;-)

  OdpovědětVymazat
 10. Jojo...je dobré mít vedle sebe občas někoho, kdo nás vrátí na zem až územní...v mém případě je to 83 let zkušeností mé tchýně a že to není žádná jentakpani. V jejím: A myslíš, že je to v životě nutné? je spousta nadhledu i podhledu.

  OdpovědětVymazat
 11. Je to článek o vás? Hodně vás v tom vidím. Sluníčkovou pózerku, rádoby influencerku, strašnou specialistku na sociální sítě, která však svůj vlastní Instagram ani Youtube moc dobře rozjet nedokázala. Ale ty cizí soc. sítě určitě jo, že jo. Vždyť se tím živí, kriste! Bio eko ženu v minisukni, jak o sobě prohlašuje a zároveň tu, která v časopise prohlásí, že minisukně nesnáší. V tom článku vás fakt dost často vidím, tak snad byl o vás.
  Vysmívá se něčemu, co sama dělala, či dělá.
  Je to slušný, tak to není hejt, ne? A hlavně, když je něco pravdivý, tak to není hejt, ne? :-)

  OdpovědětVymazat
 12. neviem kto raz povedal :"čím viac spoznávam ludí, tým viac milujem zvieratá"

  OdpovědětVymazat