Burleska k narozeninám!


Nevíte, co svému muži ve středním věku, za dárek k narozeninám?
Často to bývá prekérka: nepotřebuje nic, všechno má a po čem touží, tomu my ženy nemůžeme rozumět, tudíž si to radši koupí během roku sám. Navíc ani na stará kolena neumí ocenit měkké dárky, překvapení a snahu!

Nicméně, z praxe mám ověřeno, že čím více svíček na pomyslném dortu, o to více muž uvítá zážitek a ideálně takový, o kterým se mu ani nesnilo. Já si letos vymyslela burlesku. 

Oslavenec Miloš, povahou mírný, hodný a stydlivý kluk, vstupoval do sálu pomalu, rozvážně a nedůvěřivě, nicméně dostal už předtím ode mě dárek, přípitek a večeři, a tak byl ochotný podstoupit veškeré nebezpečí. Nejdříve obdivoval sál a - jak bývá jeho dobrým zvykem - šel omrknout interiéry celé budovy. Když na chodbě zahlédl jednu z tanečnic, rychle se vrátil ze svých pochůzek a šel se k baru předpít.


Royal Burlesque začala a já od první chvilky mohla oči nechat na kostýmech, nádherném prádle a akrobatických číslech tanečnic. Nikdy jsem na burlesce předtím nebyla a abych byla upřímná, příliš jsem si od toho neslibovala. Miluju pochopitelně styl Dity von Teese, ale nebyla jsem si jistá, zda podobné úrovně lze dosáhnout i v našich podmínkách. Trochu jsem se bála, že tu burleska sklouzne k lacinosti, podbízivosti a hloupému humoru. Byla jsem však rychle vyvedena z omylu, aspoň u většiny čísel: tanečnice sice smyslně odhazovaly svršky a vše, co je tížilo, zvládaly však k tomu vykouzlit ohnivou show, humorné scénky i drsnou akrobacii. Některé slečny by s přehledem mohly konkurovat i baletkám. Až na pár současných hitů, které dokonale rozproudily davy, si burleska držela prvorepublikového ducha a s publikem cudně koketovala.

Miloš, staromilec a estét, sledoval nakonec celé představení s nadšením, které najednou přebilo i radost z dárku a skvělé kachny k večeři, a jen očkem sledoval moje reakce. Když jsem pokývla hlavou jako souhlas, že se smí koukat dál, rozzářeně se zazubil. Nemusím snad ani dodávat, že správně pochopil (a dokonce i verbalizoval), jak jsem úžasně velkorysá a že takhle krásný narozeniny mu ještě nikdo nepřipravil. Přesně!

A jak poznamenal závěrem: "Najednou jsou ty narozeniny hezký i v tom pozdním věku!" 

Byli jste někdy na burlesce?
LvK

5 komentářů:

 1. tobě ta čelenka tak sluší! a já v ní vypadám jako pako :D

  OdpovědětVymazat
 2. byla jsem se svým partnerem 2x, poprvé to byl dárek ke 40, a já byla v 8 měsíci těhotenství
  a podruhé letos v lednu a musím říct, že se rok od roku zlepšují.
  slečny jsou nádherné a neskonale šikovné
  a jako bonus jsem si dala celou láhev šampíčka:-)))
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 3. Teda, na burlesce jsem ještě nebyla, zní to fakt zajímavě. :)

  Days of Daysy

  OdpovědětVymazat
 4. Jj. Měla jsem stejný nápad. Partner si pochvaloval.

  OdpovědětVymazat