Vánoční limitky BeButter: Našlehané čokoládové a kokosové máslo


Zimní měsíce mají pro mě kouzlo snad jen do Vánoc. O to dřív se ale snažím naladit na vánoční atmosféru. O předvánočním klidu a pohodě si sice můžu nechat jen zdát, ten se ovšem - společně s vánočním úklidem - přeceňuje. Možná se domů vrátím až pozdě večer, pak ale chci, aby doma všechno svítilo a vonělo. Jakožto milovník aromaterapie mám v každé místnosti buď difuzér nebo aromalampu a pálím nejčastěji éterické oleje či vosky. 

Parafínové svíčky už dávno s díky odmítám, stejně jako synteticky a pro mě tedy velice nepříjemně navoněné. Čajovky a všechny další vonné svíčky musejí být ze sójového vosku a přírodních silic. Do difuzéru zase kapu nejčastěji hřebíček, skořici a jelikož mám stromeček umělý, supluju jeho vůni éterickým olejem borovice. 

A pak jsou tu samozřejmě kosmetické vánoční limitované edice plné sladkých vůní. Pakliže jde ještě o kosmetiku, která přirozenou kožní bariéru ochrání před vysycháním i v mrazech, je to taková má další terapie, kterou si balzamuji nejen duši, ale i tělo a smysly...

Dokonalou vánoční limitku si pro nás připravila i ryze česká firma BeButter a do svého sortimentu tělových šlehaných másel přihodila ještě Šlehané máslo s kokosovým extraktem vonící jak kokoska a šlehanou směs bambuckého másla s máslem kakaovým a kakaovým extraktem. 

Ráda bych vám je dnes představila...

Šlehané BIO bambucké máslo s kakaovým máslem


Voní jako čokoládová pěna mnohých zákusků z cukrárny nebo jako pravé holandské kakao! Výrobce vsadil na klasickou vůni čokolády, bez špetky pomeranče, jak se v kosmetice často objevuje, a i použitými ingrediencemi se postaral o to, aby kůže dostala vše, co potřebuje. 

Našlehané bio bambucké máslo je tu doplněné o ještě vydatnější, tučnější a voňavější máslo: kakaové. Kakaové máslo miluju, pokud jste jej však kdy kupovali, pak jste jej jistě dostali jako balíček mnoha tvrdých hrudek, anebo malých a na použití extrémně nepraktických tvrdých peciček. 

Tady jde naštěstí o šlehané máslo, obohacené o makadamiový olej - ten miluju, voní po oříšcích - a olej mandlový. Výsledné našlehané pěny pak stačí maličko na celé tělo a dobře se vstřebává.

Kakaový tuk, ale i mandlový olej a shea máslo jsou vynikající péčí pro velice citlivou, náročnou, namáhanou pleť, která potřebuje zregenerovat, zahojit a promastit suchá místa. Jsou tak výborná pro miminka i pro nás dospělé. A v zimě to platí dvojnásob: chrání pleť před mrazem! 


Šlehané BIO bambucké máslo s kokosovým extraktem


Jestli ze syntetiky opravdu něco nesnesu, tak jsou to laciné vůně kokosu, ze kterých už mě začíná bolet hlava jen kolem nich projdu (já kolem nich prošla párkrát, narozdíl od těch skutečných kokosů!). Přírodní aromata, extrakty nebo oleje jsou přitom daleko jemnější a tedy příjemnější. To je i případ tohohle bezvodého balzámku, kde má na starosti vůni kokosek bio extrakt z kokosu. 

Opět jde o příjemnou šlehačku, která se na těle po koupeli okamžitě rozpouští, je o maličko lehčí než čokoládová verze. Kakaové máslo je tu vyměněno za lehčí, leč taky velice pěstící olej z meruňkových jader. Zůstává mandlový olej a pochopitelně bambucké máslo, které obsahuje vysoký podíl nenasycených mastných kyselin, fytosterolů, vosků a vitamínů (A, D, E, F, K).

Pokud vám voní kokos, vězte, že i zde můžete tohle máslo použít i na tu nejcitlivější pokožku, namáhanou, podrážděnou a praskající.

Nově teď tahle kokosová verze získala ocenění o nejlepší tělový produkt na Green Beauty Marketu! 

Neporadím vám, které z nich si vybrat. Udělejte si radost a vybírejte podle vůně: konec konců, oba dva krásně provoní pokožku těla. Já teda radši voním jako čokoláda. To je osvědčené afrodiziakum. A na to já slyším! 

Čím voní Vánoce u vás?
LvK

1 komentář: