Absolution, bio péče francouzských filmových hvězd, seznamte se...


Regenerační doba rohoviny je 15 dní, pokožky pak 26 - 28 dní. Na tom je postavená celá filosofie francouzské bio kosmetiky Absolution, kterou milují hvězdy jako Keira Knightley, Emma Watson, Nicol Kidman či Marion Cottilard. Účinky, jenž výrobce deklaruje, mají být viditelné právě už po 28 dnech používání. Pleťová péče tak má být nejen hojivá, ale hlavně vybalancovávat pleť podle jejích aktuálních potřeb. 


Absolution dorazila loni i na český trh a já jsem ráda, že její účinky můžu vyzkoušet na vlastní pleť. Tady na blogu se snažím pokrýt všechna různá kosmetická témata, vždy se vás, čtenářů, ptám na to, co byste potřebovali řešit s pletí, abych se tomu mohla věnovat. A na IG mi spousta z vás psalo, že potřebuje řešit problém akné. Přiznám se, že toto téma, stejně jako téma například mastící se pokožky, tu zcela chybí a to proto, že na akné netrpím a nedokážu tak ocenit a zrecenzovat výrobky pro mastnou a problematickou pleť. 

Věnuju se primárně tématům, ke kterým mám co říct a uznávám, že mnoho témat tu tak chybí. Ale! Našla jsem si své pokusné králíčky, kteří za mě testují výrobky pro jiný typ pleti. U Absolution si tak nechávám testovat celou řadu na akné - zrovna tady mají být podle řady nadšených uživatelů vidět nejvýraznější změny k lepšímu a to v relativně krátkém čase. Pleť se má brzy zharmonizovat, vyrovnat nadměrnou tvorbu kožního mazu a zastavit tvorbu nových bolavých vřídků. Anebo naopak obnovit lipidovou vrstvu pokožky. 

Sérum ÉCLAT milují i vizážisté jako podkladovou bázi a mizík kruhů pod očima. Vedle denní krém anti-age. 

Doufám, že po skončení celé kúry se dočkáme skvělých výsledků. 
Dnes bych vám ale ráda představila celou značku jako komplet i s mými dojmy. Já testuji pro změnu o něco vydatnější péči a to pro suchou pleť. 


Složení


Upřímně říkám, že si na emulzní kosmetiku příliš nepotrpím - dobře mi dělají hlavně oleje. U Absolution mě ale zaujala řada opravdu zajímavých a pro nás těžko dostupných ingrediencí, které se osvědčily v anti-age péči jako např. acerola, arnika, bílá lilie, brutnák, buk, Echinacea, heřmánek římský, chrpa, ibišek, ječmen, kopřiva, květ sedmikrásky, lípa, meduňka, měsíček, myrta, oves, přeslička, protěž, prvosenka, rozmarýna, růže z Jericha, šalvěj, úročník bolhoj, vrba bílá, yzop a mnohé další. 

V těchto výrobcích bývají buď jako oleje, šťávy či extrakty. Kromě toho rovněž obsahují harmonicky sladěné vonné esence a vzájemně se doplňující výtažky z bylin. Synergické působení těchto účinných složek přispívá k obnovení celkové rovnováhy a zlepšení kvality pleti. Nutno ještě podotknout, že většina výrobků má v základu šťávu z hojivé aloe vera. 


Mix & Match


Filosofie značky Absolution vychází z toho, že každý máme pleť stejnou, jen jiné potřeby a i ty mění během celého života: odrazit se na pleti mohou nemoci, hormonální nerovnováha, přílišný stres, imunita, věk, ale i roční období. 

V laboratořích se tak zaměřili na míchání produktů, které si každý zvolí podle svých představ. Namixovat můžete sérum (všechna séra slouží zároveň jako vynikající vyhlazující báze na kruhy pod očima nebo jako báze pod make-up) s libovolným krémem či olejem a vždy budete mít jistotu, že jednotlivé složky (bylinky, šťávy, extrakty, oleje...) budou působit v synergii, podpoří účinek druhého produktu a nastolí rovnováhu pokožky. 

Jinými slovy jde o "Creative Apothecary", kde je použití každé bylinky komplexně promyšleno tak, aby ať už vás trápí cokoli - reaktivní pleť, velice citlivá či unavená, vrásčitá - dokázali pomoci a to v jakékoli vzájemné kombinaci výrobků. 

V sérech je obsaženo až 80 živin, podporující mikrocirkulaci pleti, která zcela přirozeně nahrazuje efekt botoxu nebo například blahodárné laktobacily.

Výsledek? 


Já jsem zkoušela denní a noční péči a jelikož jsem měla pocit, že je na mě příliš hydratační, poprosila jsem ještě o La Crème Riche a pleťový olej. Pravdou ale je, že zrovna kombinace denního a nočního krému mi do dvou týdnů vyhojila mou každoroční "zimní alergii."
Jak netrpím na akné, tak v zimě mě "potěší" pár tvrdých drobných bulek buď na bradě nebo nad obočím a nelze to nijak vyhojit. Odeznívá to vždy až s příchodem jara. Letos mé drahé tvrdé bulky nastoupily už začátkem prosince a já do konce roku testovala Absolution. Do Silvestra pryč a s ním i malé tmavé pigmentové skvrnky po nich. 

Za sebe mám prvního favorita a to Výživný pleťový krém La Crème Riche, který obnovuje lipidovou bariéru pokožky, je bohatý na polyfenoly, obsahuje například extrakt z klíčků ječmene či z kiwi a dokonce med. Med v kosmetice já vždycky ráda - obsahuje spoustu minerálů a vitamínů, díky kterým je pleť zářivá a šťavnatá. La Crème Riche opravuje hydrolipidní strukturu pokožky, a tak ji nejvíce ocení suchá, unavená nebo zralá pleť. 

Sérum míchám buď s pleťovým olejem či La Créme Riche.

Péče o pleť je doplněná dekorativní kosmetikou podle Francouzek, kterým stačí ke zkrášlení jen pár produktů: rtěnka, řasenka, korektor, make-up a tekutá linka. Víc netřeba. Ale o tom třeba zase někdy příště...

Objevujete rádi nové značky?
LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat