Jak na atopický ekzém? Vyzkoušen ovesný krém a bambucké máslo!


Atopické dítko si přímo říkalo o vyzkoušení legendárního ovesného krému od BeButter. Už ta první aplikace byla velice úlevná, ale celé balení se pak vypatlalo tak nějak na celé rodince. Ba dokonce bych řekla, že zatímco jsme měli testovat ovesný krém na atopickou pokožku, máme spoustu dalších poznatků, na co všechno pomáhá. Ale nepředbíhejme.

Atopický ekzém je zánětlivé onemocnění kůže, kdy v nejhorších období postižená místa svědí, mokvají, pokožka se odlupuje, někdy až praská. Atopák nelze nikdy úplně vyléčit, ale lze od něj velice ulevit. A stále platí, že většina výrobků pro něj určená, je založena na minerálním oleji, který na pokožce tvoří nepropustný film, čímž narušuje fyziologické fungování kůže. A to pochopitelně nepomáhá ani zdravé, natož nemocné pokožce. Takže se vracíme zpět k přírodě.

Já dostala k otestování celou řadu BeButter, na kterou spousta lidí pěje ódy. A ne náhodou...

Ovesný krém BeButter


Je v něm obsaženo všechno, co podrážděnou pokožku zklidňuje - BIO bambucké máslo, meruňkový olej, extrakt z měsíčku, pupečníku asijského a především ovesný olej ve vysoké koncentraci, který krému dodává charakteristickou vůni!Postižená místa ekzémem okamžitě zklidňuje, ulevuje od svědění a napomáhá rychlejšímu hojení a regeneraci, což jsme se sami přesvědčili. Období, kdy se dítko mazalo pravidelně, byl atopák sotva viditelný.

První balení krému se tak spotřebovalo velice rychle a to už po prázdninách. Nakonec jsme se tím mazali asi všichni a každému to pomáhalo na něco jiného - nakonec jsme se ale shodli, že na suchá místa po těle je tohle doslova balzám! Mě osobně příjemně překvapilo, že ač je krém velice lehký (daleko lehčí než má oblíbená rakytníková verze), zvládl promazat i suché namožené ruce. 

Vysoký podíl bambuckého másla, které podporuje elasticitu pleti a tím předchází například vzniku strií, je tu totiž chytře namíchán s meruňkovým olejem, který pro změnu zvláčňuje a vyživuje suchou citlivou pleť. A ovesný olej je pak doporučován vždy v případě velmi citlivé a podrážděné pokožky. Většina z nás má zkušenosti s ovesnou koupelí, tak často doporučovanou, a tohle je další pomocná berlička k úlevě při svědění.

Ovesný krém (75ml za 119 Kč) je čistě přírodní, emulzní výrobek, který lze používat naprosto kdykoli a zalíbí se celé rodině.

Šlehané bambucké máslo BeButter


Když začalo venku přituhovat, testovali jsme BeButter šlehané bambucké máslo. Ovšem nenechte se mást, nejde jen o čisté shea butter, nýbrž bezvodou kompozici másel a olejů (kromě shea butter ještě makadamiový a mandlový olej a extrakt z aloe kapské, slunečnicový olej a vitamín E).Šlehané bambucké máslo jsme pak mazali vždy po koupeli na vlhkou pokožku a to nejen na postižená místa. Máslo je vždy nejlepší možnou ochranou pleti před mrazy a to platí pro děti, mladé i staré. Podporuje totiž přirozenou obranyschopnost kůže, nenarušuje kožní film a chrání i před před i po plavání v chlorované vodě.

Pokud tak dáváte přednost mastnějším věcem, šlehané máslo je ta správná volba. Je vhodné pro alergiky, atopiky, ale vlastně pro kohokoli, kdo má jen citlivější pokožku a miluje šlehaná másla!

BIO bambucké máslo natural


Tyčinka se může zdá být podobná jako šlehaná verze pro atopiky, ale liší se zásadně a to nejen v aplikaci. Tyčinkou jsme natírali bolesti a svědivá místa lokálně a oproti mazání celého tělíčka jsme se setkali s úspěchem a natřeli dítě dřív, než stačilo pláchnout.Největší rozdíl mezi šlehaným máslem za tyčinkou je složení. Zatímco "šlehačka" je velice jemná, tyčinka obsahuje vysoký obsah vosků: včelí, candelilový a karnaubský, je tedy o maličko tvrdší a chrání vysychání pokožky a zabraňuje zhoršení ekzému i v opravdu krutých mrazech.

Tyčinka je hodně multifunkční: já ji miluju jako balzám na rty, který používám hlavně na noc, ale vlastně i kdykoli přes den. Suché rty a rozpraskané koutky už prakticky neznám. Hodí se všude tam, kde jsou suchá místa, podrážděná kůže, ale i jizvičky, které chceme co nejvíce vymizíkovat.

Co dále pomáhá s atopákem? 


  • Sprchování místo koupelí. Když už koupele, tak olejové či ovesné. 
  • Krémování. Pomáhají opět olejové věci bez jakékoli parfemace, dráždivé mohou být i éterické oleje. 
  • Nepoužívat agresivní tenzidy (SLS/SLES), ideálně používat jen beztenzidové mycí přípravky či přípravky s velice jemnými pěnidly, například cukernými tenzidy. 
  • Vyměnit klasické prací prostředky za přírodní alternativu a opět bez parfemace. 
  • Syntetická vlákna vyměnit za přírodní materiály. 
  • Nestresovat se, což se lehce řekne. 


Za nás tedy BeButter uspěl s atopákem na výbornou, zvláště Ovesný krém a Tyčinka. Přitom oba jsou za opravdu lidovou cenu (tyčinka stojí 169 Kč), to ale nic nemění na čistě přírodním složení bez minerálních olejů, chemických konzervantů, syntetické vůně apod. Poměr cena/výkon je tak velice dobrý a jestli se letos BeButter podaří vyměnit plastové obaly, bude to další důvod, proč tuhle milou českou firmu podpořit!

LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat