Jakou kosmetiku s sebou přibalit na hory?


Tuhé mrazy se dokáží na pokožce nepěkně podepsat.
V zimě pleť všeobecně produkuje méně kožního mazu a má tak sklony k přesušení.
Pokud ještě zvolíme běžnou péči, například hydratační krémy na bázi vody, reálně nám hrozí nepříjemné omrzliny. Voda se do těla přes olejový kožní film dostává jen v malém množství, zbytek se odpaří do okolí a v případě, že si takto čerstvě nakrémovaní vyrazíme na sjezdovku, může odpařující se voda namrzat. 

Na hydratační krémy tak na chvilku zapomeňme a přidejme do zimní péče krémy vydatnější, s vyšším obsahem tuků, které dokáží pokožku ochránit před extrémním počasím. V případě hor to platí dvojnásob. Zapomínat bychom ale neměli ani na opalovací krémy! 

1.) Pleťová péče místo krémů: Oleje!


Bezvodá péče by měla být na horách zaříkávadlo. Tak, aby se regulovala tvorba mazu, pokožka nenamrzala, nevysoušela se a nepraskala. Pleťový olej vytvoří na pokožce ochranný film, přes který se žádný mráz nedostane. Tip: Omorfia Rozjasňující pleťový olej! Objevila jsem ho před Vánoci jako obrovskou novinku na trhu a nemůžu si ho vynachválit. Je pro všechny typy pleti, na jedno použití vám stačí jedna dávka (jedna kapka), která se okamžitě vstřebává, nezanechává ani stopu po mastném obličeji, přitom jako obranný štít funguje po celý den, na počasí nehledě. 

Omorfia Rozjasňující olej je postavený na vzácném moringovém oleji, což je silný antioxidant nabitý minerálními látkami a vitamínem A a svou lehkou vůní připomíná rozkvetlou louku. Lze jej použít místo krému ráno i večer, ve větší dávce i jako silně regenerační masku. Kompozice olejů sama harmonizuje tvorbu kožního mazu a sjednocuje barevný tón pleti. 

2.) Péče pro nejmenší i na ošetření suchých míst: Tyčinka! 


Pochopitelně ani děti by neměly být mazání ušetřeny. Zvlášť ty nejmenší, kde ještě není zcela vytvořen kožní film a kůže je tak daleko propustnější, než bývá u dospělého člověka. Mazat tak dítko oleji či bambuckým máslem, které ochrání i tu nejcitlivější pleť, je tak rozumná volba. Tip: Úsporná je tyčinka Bambuckého másla natural od české značky BeButter. Je zcela bez éterických olejů a bylinných extraktů, a tak je vhodná i pro ty největší citlivky a zároveň poslouží na podrážděnou pleť či ekzémy. 

Vysoké procento vosku (včelí vosk bílý, candelilový a karnaubský vosk) uzamykají vlhkost v pleti, která se tak nemůže odpařovat a tím zabraňují jejímu vysoušení. Tyčinkou přitom namažete jak obličej či suchá místa lokálně, tak uši a všechno, co by případně mohlo koukat! 

3.) Ochrana před sluníčkem: SPF bez chemických filtrů a nano-částic! 


Vysokohorské sluníčko = zrádné sluníčko. Jste mu o pár tisíc metrů blíže a i když mrzne, dorazit domů můžete spálení! Na pomoc můžete vytáhnout opalovací krémy s vyšším faktorem a to s přírodními minerálními filtry, které se do pokožky nevstřebávají, nýbrž fungují jako mechanická ochrana a sluneční paprsky tak odrážejí. Tip: AlgaMaris! Francouzské opalovací krémy certifikované ECOcertem s minerálními filtry a zcela bez nano-částic, u nichž nebylo dosud probádané, zda dokáží proniknout kožní buňkou a případně zda je tělo dokáže přirozeně vyloučit. Já sama miluji jejich opalovací BB krém SPF 30 (je ve světlé i tmavší variantě), ale vybrat můžete, pokud potřebujete, i ochranu SPF 50 a krém pro celou rodinu. Nabídka je široká a k zakoupení jsou v BENU lékárnách. Na hory je pak speciálně vytvořena tyčinka SPF 50+, kterou je dobré mazat nos, uši a klidně i rty. 

4.) Péče po lyžování: Vydatný ovesný krém! 


S předchozí péčí se vrátíte domu maximálně chránění, přesto je dobré následně ošetřit ruce a tělo.Tip: Ovesný krém BeButter! To je velká úleva! Obsahuje správnou míru lipidů, složenou z bambuckého másla, meruňkového oleje a ovesného oleje, takže je pleť maximálně vyživená i po náročném období. Extrakty z měsíčku a pupečníku asijského jsou zase vysoce regenerační a zklidňují tak i velice suchou, citlivou a podrážděnou pokožku. Tenhle malý pomocník, se kterým namažete celou rodinu, zvládne zregenerovat i popraskanou pokožku a hodí se i k ošetření atopické a alergické pokožky! 


Užijte si hory!
LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat