Lay SedlákováMám ráda návrháře, kteří se nebojí experimentu, extravagance a barev. Lay Sedláková se toho nebojí. Ve své tvorbě zůstává přitom velice nositelná, ženská a minimalistická.

Lay Sedláková je mladá slovenská návrhářka působící v Praze. Její ateliér najdete v pražských Holešovicích v Kamenické 37 a objevíte tam svět barev, dokonale padnoucích a lichotivých střihů a materiály jako je například kašmír nebo mohér.

S Lay není nuda. Pracovala jako stážistka na École Supérieure des Arts Appliqués Duperré v Paříži a  u Maxime Simoens a Yiqing Yin při tvorbě jejich haute couture kolekcí a sama ctí řemeslo a věnuje se ruční práci do posledního detailu, do poslední výšivky.

Já se s Lay setkala prvně, aniž bych to tušila, přes Pietro Filipi, když jsem si od nich koupila cropped jacket podle jejího návrhu. Nosím jej dodnes: hodí se všude tam, kde je potřeba rozbít uniformitu. Layinu tvorbu jsem ale poznala osobně až díky soutěži The Way a nyní, o dva roky později, se zamilovala například do tohoto trenchcoatu.

Trenchoat 2.0 je takovou vlajkovou lodí, ikonickým typem celé značky s avantgardním barevným potiskem!Trench 2.0


Tenhle trenchcoat je naprosto boží, to ani netřeba dávat do slov. Ať už k němu zvolíte cokoli, vždycky bude výrazným prvkem celého outfitu. Zároveň se lze při vybírání oblečení a doplňků chytnout jedné z barev trenche a postavit to na ní.

Já si poslední dobou jedu hodně v barvách, snažím se outfit složit minimálně ze dvou barev (vždy obě buď studený nebo obě teplý odstín) a třetí barvou to rozbít. Takže u trenche bych se uměla vyřádit! 

Další z tvorby Lay Sedlákové, ve kterých jsem fotila, budou ještě následovat, zatím přidávám ještě dvoje šaty z kolekce FW2018.

Lay Sedláková FW2018
Lay Sedláková FW2018


Lay doporučuji sledovat na Instagramu, kde je k vidění celá její skvostná tvorba.
Třeba i ty boží mohérové kabáty, na které si ani tuhá zima nepřijde!
Také vás Lay tak nadchla?
LvK


1 komentář:

  1. Kabát není můj vkus a sama bych si ho neoblékla. Tobě ale sedí!

    OdpovědětVymazat