Babička mi upletla šaty. Z alpaky.
Přála jsem si k Vánocům uplést od babičky svetr. 
A chtěla jsem 100% alpaku, protože je měkká, daleko hřejivější než běžná vlna, nezadržuje vlhkost a naopak tělo izoluje od chladu, čímž vytváří příjemné mikroklima. A jelikož je opravdu jemná, dá se z ní uplést prakticky cokoli. 

Já si vymyslela vínové šaty nad kolena a s rolákem tak, abych mohla v tuhých mrazech vzít ještě první vrstvu pod šaty, případně na šaty ještě jednu vrstvu přidat. Jelikož je mi pořád zima, jsem mistr vrstvení.

Pro klubíčka z alpaky jsem si dojela přímo do obchodu, aby mi se vším poradili. Paní jsem řekla svou představu, předpokládanou délku šatů, jelikož ani já ani babička jsme si netroufly odhadnout množství příze, které bude na jedny šaty potřeba. Paní prodavačka mi dala posledních 15 klubíček, z čehož babička nakonec upletla nejen tyto šaty, ale ještě jeden kratší svetřík. 

A ač jsem původně měla vyhlídnutou jinou barvu, hořčicovou, jsem ráda, že mi to paní prodavačka na místě rozmluvila. Hořčicovou mám sice ráda, ale nikdy neudělá na tmavovlásce takový efekt jako vínově rudá. Ta je daleko výraznější, zajímavější a pak...pak už stačí už vínová rtěnka.

A tak to byla velká radost z dárku, umíte si jistě představit. 
Že od Vánoc nenosím nic jiného, to taky asi nemusím moc zmiňovat. 
Babička je poklad. 

Kožíšek: vintage F&F, kabelka: Kara

LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat