Denisa Dovala: kolekce Reflect SS19Když jsem poprvé viděla Denisu, vůbec mi nejdříve nedošlo, že to je návrhářka sama a předpokládala jsem, že jde o jednu z jejích modelek. Nechci říct, že se minula povoláním, jelikož v tom, co dělá, je sakra dobrá, ale řekněme, že kdyby tak dobrá nebyla, uživí se snadno i jako modelka. Má velké modré oči, dlouhé přirozeně vlnité vlasy a postavu, kterou jí mnoho z nás může závidět.

Denisa Dovalová působí křehce, jemně a étericky, ale pravdou je, že toho už má v módní branži dost za sebou. Na svůj věk určitě. Vystudovala módní design na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a jako stážistka působila v ateliéru známé holandské návrhářky Iris van Herpen. Před pěti lety vyhrála Talent Black Card pro mladé designery na Unique Prague Fashion Weeku a od té doby svou tvorbu prezentovala například na Mercedes Benz Fashion Days v Kijevě nebo na Mercedes Benz Fashion Week Central Europe v Budapešti či na Designbloku.

Miluje navrhovat konceptuální kolekce, kdy vychází z určité myšlenky, hraje si s vizuální i pocitovou stránkou věci a z šatů vytváří umělecké objekty, ale když k ní přijdete do ateliéru na Vinohradech (Kubelíkova 34), najdete tam i spoustu nositelných a přesto velice krásných, lichotivých a originálních kousků pro každou příležitost.

Já si zamilovala tyhle tři modely z kolekce Reflect SS19, které jsou zářivé, barevné a nepřehlídnutelné. Celou kolekci a další tvorbu, včetně Ready-to-wear, můžete vidět například na @DenisaDovala Instagramu.

Denisa Dovala kolekce Reflect Spring/Summer 19
Denisa Dovala, kolekce SS19
Denisa Dovala Reflect SS19

Sledujete mladé české návrháře? Máte v šatníku nějaké návrhářské kousky, které milujete?
LvK


Žádné komentáře:

Okomentovat