V Česku vyrobeno: OmorfiaKdyž jsem se minulý týden na Instagramu ptala, zda preferujete přírodní řady kosmetických gigantů, které jsou snadno dostupné prakticky kdekoli, nebo malé firmy s přírodní kosmetikou, které naopak mají distribuční síť velice omezenou, většina byla pro podporu malých podnikatelů. Zvlášť pokud šlo o lokální věci.

V Česku vzniká spousta krásných smysluplných projektů, v tomto případě firem vyrábějící kvalitní přírodní kosmetiku. Jednou z nich je nová značka Omorfia, kde každý komponent - vč. obalů - vznikl díky šikovným českým ručičkám. Pojďme si ji představit...

Prozatím se soustředí na olejové balzámy, v nichž základní surovinou je moringový olej, časem však plánuje i emulzní krémy. "Omorfia vznikla z touhy dělat věci, které mě baví a dávají smysl. K přírodní kosmetice jsem měla vždycky blízko, zajímalo mě, který olej je na co dobrý,
co se s čím dá kombinovat. Velkým koníčkem je pro mě i aromaterapie," říká majitelka Omorfie Monika Petrásková. 

Když se ptám, jak dlouho trvalo vymyslet jednotlivé kompozice olejů, odpovídá, že velice dlouho. Podobně jako celý legislativní proces, který musíte absolvovat, když chcete vlastní značku dostat do prodeje. "V některých věcech jsem perfekcionista a dokud produkt nebyl dokonalý, nemohla jsem ho vypustit do světa. Například Divine Elixir jsem ladila opravdu dlouho, než jsem byla stoprocentně spokojená. Naopak třeba Zen Purity vznikl v podstatě na první pokus, byla jsem spokojená jak s texturou, účinky, tak i vůní, která vznikla smícháním esenciálních olejů, které podporují odpouštění, očištění, jsou uklidňující a harmonizující."

Právě tenhle aspekt mě zajímá. Na každém ze 7 výrobků je totiž přidaná afirmace, která má podporovat účinky spojené s očistou nejen tváře a těla, ale i mysli. 

"Naše realita, i když si to možná nechceme přiznat, je tvořena myšlenkami. Jak vnímáme svět kolem sebe a svůj život, takovým se stavá. Pokud k sobě budeme promlouvat s pohrdáním, zlobou, litovat se a být v roli oběti, budeme takový život žít. Pokud si o sobě budeme myslet hezké věci, budeme se sami k sobě chovat s respektem, úctou a láskou, bude náš svět a náš život naplněný radostí a budeme se cítit dobře. Afirmace nám pomáhají na této cestě a díky nim sami k sobě můžeme promlouvat. U Omorfie jsou afirmace sestavené tak, aby na sebe navazovaly a kosmetická rutina se změnila v péči o pleť i nitro, " dodává Monika Petrásková. 


Já z Omorfie vyzkoušela Divine Elixír, k němuž se váže afirmace: "Mám v sobě moc dokázat vše, co budu chtít." Jde o lehký pleťový elixír určený jako anti-age péče pro stárnoucí pleť se sklony s viditelným pórům či občasnému akné. Najít zde vhodnou péči je tak trochu oříšek. Tady se zřejmě povedlo. Elixír dokáže redukovat viditelnost pórů, vyhlazovat vrásky, hojit pupínky a to bez pocitu mastnoty. Namíchán je z 15 jedinečných bylin a olejů nabitými vitamíny a minerály, obohacený je o koenzym Q10 a silný extrakt z kořene mrkve. 

ZEN Purity odličovací a čisticí balzám je pak mou další malou radostí v kosmetické péči. "Nechávám odejít vše nepotřebné. Odpouštím." - afirmace, která připadá ke kompletní očistě pokožky. Olejový balzám rozpouští nečistoty, odstraňuje i voděodolný make-up a pleť po dočištění tonikem nechává hebkou, vláčnou a už perfektně ošetřenou. Nenarušuje přirozený ochranný film pokožky a bio oleje dodávají pokožce potřebné vitamíny a minerální látky. Obsažené éterické oleje dokáží nejen napomoci psychické pohodě (zmírňovat napětí), ale i vyrovnávat tvorbu kožního mazu.


Základem všech výrobků Omorfia je pak moringový olej, který je pro český trh poměrně netradiční. To, co většinou známe z obchodů často ani čistá moringa není. Proč vůbec moringa, ptám se. "Na moringový olej jsem poprvé narazila, když jsem byla v Indii. Okamžitě mě nadchnul svými vlastnostmi a účinky. Pro pleť je dokonalý, je to opravdu super přísada, zásobárna živin, vitamínů, minerálních látek a antioxidantů." 
Omorfia si získává na pozornosti mezi zákazníky i mezi kosmetickými redaktorkami. Skvělé složení, prvotřídní péče a příběh české podnikatelky táhne. Jak je těžké začít v Česku podnikat s vlastnoručně vyrobenou kosmetikou? "Asi takhle...Naučilo mě to hodně věcí jak z legislativy, tak z výrobních procesů a je asi dobře, že jsem o některých před začátkem nevěděla, protože bych asi více zvažovala, jestli do toho jít," uzavírá povídání Monika Petrásková. 

Pokud tedy hledáte novou značku, kterou podpořit, věřím, že Omorfia vás nadchne.
Už jste něco z portfolia zkoušeli?
LvK

Žádné komentáře:

Okomentovat